Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW F31


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, granatowy napisał:

Ja po prostu nie lubię przyciemnianych szyb - nawet najjaśniejszą folią :wink:

Skoro plany takie "skromne" to jeszcze raz zapytam dlaczego nie gwint tylko same sprężyny ?

nie myślałem o gwincie, nigdy nie miałem takiego zawieszenia.

Gdzie robią mi dobrze program w aucie? Ma ktoś jakieś pewne, sprawdzone namiary.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hebelki przód zamieniłem dzisiaj na komplet 340/330mm, czekam na paczuszkę :) 

http://allegro.pl/tarcza-zacisk-hamulce-bmw-3-f30-f31-f34-i6990585566.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zeby zalozyc M-performance dokladki musisz najpierw zalozyc M-pakiet, generlanie progi to nie problem, tylni zderzak tez tragedii nie ma, natomiast przód to masakara, wiem bo w swojej f31 335xd wlasnei temat przerabiam. Generalnie chyba lepiej kupic aftermarkowy przedni zderzak Mkowy ktory jest przystosowany do mocowania zwykłych zderzaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też tak :)

http://allegro.pl/m-pakiet-bmw-3-4-6-f13-f30-f32-mozliwosc-montazu-i6007470904.html

 

tu jest pakiet areodynamiczny, podobno kiedyś był w promocji za 599Euro :)

https://www.leebmann24.de/bmw-m-aerodynamik-paket-3er-f30-f31.html

, do tego zderzaki, progi i malowanie. Pewnie wyjdzie tylko co z tego linku z alledrogo.

 

Myślicie żeby malnąć te zaciski np na niebiesko, czy będzie wioska ?

http://allegro.pl/tarcza-zacisk-hamulce-bmw-3-f30-f31-f34-i6990585566.html

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎12‎-‎03 o 21:30, l.e.s.t.e.r napisał:

nie myślałem o gwincie, nigdy nie miałem takiego zawieszenia.

Pomyśl - będziesz miał większy zakres regulowania obniżenia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj przyszedł wcześniej ;)

kierBMW.jpg

Dzisiaj udało się auto zarejestrować i ubezpieczyć, przyszły tydzień wymiana oleju w skrzyni, montaż hebli i kierownicy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 23:58, l.e.s.t.e.r napisał:

Mikołaj przyszedł wcześniej ;)

kierBMW.jpg

Dzisiaj udało się auto zarejestrować i ubezpieczyć, przyszły tydzień wymiana oleju w skrzyni, montaż hebli i kierownicy :) 

Zaczyna się :decayed:

Autko bardzo ładne, powodzenia w modzeniu i bezawaryjności życzę :thumbup1:

oby nie było jak w powiedzeniu B-ędziesz M-iał W-ydatki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w polifcie ale w przedlifcie wygluszenie drzwi to jakas masakra, ja jestem wlasnie po wyklejeniu drzwi dodatkowym wygluszeniem i jeden z lepszych modow jakie da sie w F31 zrobic moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu. :)

Swoją drogą i u mnie bedzie miała miejsce mała zdrada. Własnie kupiłem f31. dość dobrze wyposażone.

Ciekawe jak to auto bedzie się miało do a4.  Ciekawe czy to będzie krótki skok w bok czy nowa miłość do marki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tezeusz30 napisał:

Gratulacje zakupu. :)

Swoją drogą i u mnie bedzie miała miejsce mała zdrada. Własnie kupiłem f31. dość dobrze wyposażone.

Ciekawe jak to auto bedzie się miało do a4.  Ciekawe czy to będzie krótki skok w bok czy nowa miłość do marki. :)

auto ma niestety sporo denerwujących wad i jest sporo mniejsze... Jak B9 stanieje bo wracam do Audi.

Puki co zasadziłem kiere, odrazu się klimat poprawił :)

kierrrra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu. :)

Swoją drogą i u mnie bedzie miała miejsce mała zdrada. Własnie kupiłem f31. dość dobrze wyposażone.

Ciekawe jak to auto bedzie się miało do a4.  Ciekawe czy to będzie krótki skok w bok czy nowa miłość do marki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica na plus.  Tak może byc jak mówisz. Martwią mnie troche plastiki w srodku a dokładniej ich jakość. Wyglądaja hehe trochę tanio. Oczywiscie mówie o swoim modelu. Mimo to chciałem odmiany. Poza tym  moja ma sporo dodatków łacznie z x-drivem. No i niewielki przebieg.  B8 zaczeło się zbliżać pod 200 tys. Wszyscy zachwycają się własciwosciami jezdnymi BMW i tutaj doszukuje sie odmiennosci + bajery ktorych nie miałem w b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

auto ma niestety sporo denerwujących wad i jest sporo mniejsze... Jak B9 stanieje bo wracam do Audi.

Puki co zasadziłem kiere, odrazu się klimat poprawił :)

kierrrra.jpg

??? Przeciez F31 jest wieksze w srodku niz A4 B8 nie wiem nawet czy nie ma wiecej miejsca z tylu niz B9, generalnie w testach wlasnie chwala ten samochod jako jeden z najbardziej przestronnych. 

 

48 minut temu, Tezeusz30 napisał:

Ta kierownica na plus.  Tak może byc jak mówisz. Martwią mnie troche plastiki w srodku a dokładniej ich jakość. Wyglądaja hehe trochę tanio. Oczywiscie mówie o swoim modelu. Mimo to chciałem odmiany. Poza tym  moja ma sporo dodatków łacznie z x-drivem. No i niewielki przebieg.  B8 zaczeło się zbliżać pod 200 tys. Wszyscy zachwycają się własciwosciami jezdnymi BMW i tutaj doszukuje sie odmiennosci + bajery ktorych nie miałem w b8.

Plastiki w srodku i spasowanie jest ok za wyjatkiem paneli drzwi jak i ich wygluszenia, tam niestety jest tragedia, wygluszenie drzwi pomaga i to bardzo, +5 do komfortu ;) . Prowadzenie dla mnie to duzy plus w BMW, juz w E61 czulem ze to inny poziom, f31 tez prowadzi sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ogi napisał:

??? Przeciez F31 jest wieksze w srodku niz A4 B8 nie wiem nawet czy nie ma wiecej miejsca z tylu niz B9, generalnie w testach wlasnie chwala ten samochod jako jeden z najbardziej przestronnych. 

 

Plastiki w srodku i spasowanie jest ok za wyjatkiem paneli drzwi jak i ich wygluszenia, tam niestety jest tragedia, wygluszenie drzwi pomaga i to bardzo, +5 do komfortu ;) . Prowadzenie dla mnie to duzy plus w BMW, juz w E61 czulem ze to inny poziom, f31 tez prowadzi sie rewelacyjnie.

W aucie zwłaszcza z tyłu jest na bank mniej miejsca, zresztą w F10 też jest z tyłu ciasno :) Bagażnik mniejszy o 20% jak nic, nie regularny. Jeśli nie chcesz opon typu runflat które są standardem musisz dokupić koło/lewarek na które nie ma miejsca. Jak wsadzisz to do bagażnika to zmieści się jeszcze torba z laptopem ;) Krótka przednia szyba pod dużym kątem  potęguje wrażenie że auto jest małe.

Plastiki wyglądają jak w Focusie a kierownica którą miałem była z plastiku WTF ? :facepalm: W aucie za tyle pieniędzy plastikowa kierownica to już przegięcie :) 

Dźwięk diesla jak poczciwe 1.9TDI zwłaszcza jak zimy. Wyciszenie kabiny masakryczne :) Standardowe audio gra zauważanie gorzej niż w B8. Bardzo źle działający czujnik deszczu ( cały wątek na forum BMW o tym ), niby pierdoła ale przy obecnej pogodzie może doprowadzić do szału. 

Ogólnie auto ok, ale spodziewałem się trochę więcej po BMW. 

Jeśli chodzi o spalanie ( bo słyszałem już legendy że auta te palą po 4l/100km ) to pali w mieście tyle samo co B8 czyli koło 10l łyka jak nic :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wątek o Twoim F31, wiadać że dalej tęsknisz do Audi :D 

2 lata poturlasz się i pewnie zmienisz, jak nie szybciej. 

 

co do plastików to uwazam że mają dużo gorsze od Audi, nawet porównując do A1 czy A3, coś bardziej jak poziom Alfa Romeo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tyłu na 100% jest więcej miejsca niż w B8 i to sporo więcej. Z wyciszeniem pełna zgoda, zresztą zaraz na początku wątku ci pisałem że wyciszenie drzwi to jeden z najlepszych modów jakie można zrobić w tym samochodzie, ja mam u siebie H&K i bez wyciszenia drzwi grał słabo teraz po tym zabiegu rewelacja. Z runflatami nie bardzo wiem o co ci chodzi, już po wcześniejszych doświadczeniach z E61 od razu się ich pozbyłem i założyłem normalne, do tego zestaw naprawczy w bagażniku i jest ok. Bagażnik może nie jest w "kwadracie" ale bez przesady z tą jego nieformenoscia, zresztą chyba pojemnościowo też jest większy od B8. Kierownice mam obszyta skórą ale podejrzewam że plastik w podstawowych kierownicach jak najbardziej możliwy. Tematu czujniku deszczu nie znalem, u mnie działa ok. Ze spalaniem masz coś nie tak moje 335xd w mieście 9 litrów więc nie ma bata żeby zdrowe 2.0 które uchodzi za mega oszczędne żarło ci więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ogi napisał:

Nie no z tyłu na 100% jest więcej miejsca niż w B8 i to sporo więcej. Z wyciszeniem pełna zgoda, zresztą zaraz na początku wątku ci pisałem że wyciszenie drzwi to jeden z najlepszych modów jakie można zrobić w tym samochodzie, ja mam u siebie H&K i bez wyciszenia drzwi grał słabo teraz po tym zabiegu rewelacja. Z runflatami nie bardzo wiem o co ci chodzi, już po wcześniejszych doświadczeniach z E61 od razu się ich pozbyłem i założyłem normalne, do tego zestaw naprawczy w bagażniku i jest ok. Bagażnik może nie jest w "kwadracie" ale bez przesady z tą jego nieformenoscia, zresztą chyba pojemnościowo też jest większy od B8. Kierownice mam obszyta skórą ale podejrzewam że plastik w podstawowych kierownicach jak najbardziej możliwy. Tematu czujniku deszczu nie znalem, u mnie działa ok. Ze spalaniem masz coś nie tak moje 335xd w mieście 9 litrów więc nie ma bata żeby zdrowe 2.0 które uchodzi za mega oszczędne żarło ci więcej.

no no ja mam w każdym aucie coś nie tak ze spalanie ;) 

Zestaw naprawczy bo podobno średni pomysł, więc jedyne rozsądne rozwiązanie to koło dojazdowe na które nie ma miejsca i musisz je wozić w bagażniku. 

Też zamówiłem zestaw naprawczy bo nie uśmiecha mi się walająca się dojazdówka po bagażniku.

Ja nie mówię że to auto jest złe, po prostu zrobił bym z B8 i F31 jeden porządny samochód :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...