Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B7 wymiana głośników.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Misiek95 

Tak właśnie zrobię ,aczkolwiek tył i tak będzie grał (pasażerowie też ludzie niech posłuchają muzyki hehe).

Dzięki za wszelkie odpowiedzi jak będę zmieniał nagłośnienie to się pochwalę i nagłośnieniem i moją niunią s-line w 2.0 klekocie.

Odświeżam kotleta.

Misiek95 ,a powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi audio system bo one są 3ohm-owe jak to będzie pod RNS-E ono ma 4ohm ? Końcówka mocy nie dostanie po d*pie ?  

Bo w końcu ogarnąłem auto mechanicznie i jestem coraz bliżej wymiany głośników ale nowe bo nie wiadomo jak z używkami jeden mógł dbać ,a drugi mógł robić symfonie głośnego pierdzenia i się tak zastanawiam na temat tych Omów bo narazie chciałbym podłączyć m165evo na przód pod radio , a potem za 2 do 3 miesiący mx165 na tył i wszystko pod wzmaka czy może przód i tył pod rns-e ?a pod wzmaka m10 za jakis czas? A może tył z przodem pod wzmaka ,a suba pod monoblock? Bo pod tego samego wzmaka co 4 głośniki to raczej nie bardzo choć nie takie rzeczy widywałem.

Edytowane przez Lygrys
Odświeżenie

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam. Odkopuje temat. Przesiadlem sie z a4 b5 na b7 z systemem bose. W starym autku mialem wygluszone drzwi z głośnikami powerbass za około 250 zł plus wzmak helix two. Głośniki mialem tylko z przodu. Teraz mam w kazdych drzwiach plus subek z tyłu i powiem wam ze te bose w moim odczuciu jest po prostu slabe. Może gra czysto nawet jak sie podkręci głośność, ale basu praktycznie brak. Dlatego wracam do tematu, najgorsze było dla mnie ciagniecie dodatkowych przewodów przez cale autko. Stąd pytanie czy te okablowanie bose pociagnie jakies mocniejsze głośniki, w sensie wiecie o co chodzi odpinam tamte wygluszam, podpinam nowe pod stare kable, to samo ze wzmakiem. Czy trzeba wszystko ciagnac od nowa?. Kilka lat minęło moze ktos coś robił u siebie, nie mgoe nic znaleźć w tym temacie. 

Opublikowano

To wszystko zależy od tego jakie głośniki (moc) chcesz wsadzić. System Bose ma różne przekroje kabli i tak np. Od wzmacniacza do połączenia w słupku A oraz B idą do głośników przednich oraz tylnich drzwi kable o przekroju 1mm². Z słupków do głośników w drzwiach idą kable o przekroju 1,5 mm². Czyli najsłabszym ogniwem jest droga między wzmakiem a kostkami w słupkach A i B bo 1mm².

Sub z kolei ma kabel o przekroju 2,5 mm² więc tu też raczej nic większego nie podepniesz. Mòwię oczywiście o sytuacji, której opisałeś, czyli podmiana samych głośników i wzmaka na starych wiązkach. 

Kierując się poniższą tabelą możesz zobaczyć jakiego przekroju powinny być kable w stosunku do mocy głośników. 

Już pomijam sam fakt, że kabel zasilający inny wzmacniacz tak czy siak z aku na tył będziesz musiał pociągnąć. 

 

20210315_144413.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

O widzisz. Wielkie dzięki za info. Czyli jednoznacznie trzeba by cała elektryke głośników zmieniać. Dużo roboty. Zostaje alternatywa dorzucić do bose oddzielnego suba ze wzmakiem i sprawdzić jak to sie spisze :). 

Opublikowano

To jest prostsze i bardziej słuszne, moim zdaniem. Musisz zakupić high-low adapter, który generuje sygnał remote (wzbudzanie), bo jak podłączysz nowy wzmak pod sygnał remote, który idzie do wzmacniacza Bose (pin nr 6 tej 32-pinowej kostki wzmacniacza), to będziesz miał strzał subwoofera przy rozruchu silnika. Spowodowane jest to tym, że wzmacniacz wzbudzany jest już przy otwarciu auta. 

Opublikowano

Tak tez zrobie akurat zostal mi subik z tamtegi auta power bass 30cm i wzmak crunch. Dzieki raz jescze, teraz tylko pogoda by sie przydała ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.