Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4B5 ADR] Metaliczny żegot podczas przyspieszania


wlodziu130594

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem zaczął się parę miesięcy temu kiedy mechanik wymienił mi cały układ wydechowy (bez kata). 

Głównie na zimnym silniku ale na gorącym też czasami słychać dziwne trzeszczenie, taki metaliczny żegot. Na początku występował tylko na jedynce i dwójce jak mocnej przyspieszałem, ale ostatnio to się pogłębia i nawet na trójce na normalnej jeździe słychać ten żegot. Jest to na tyle denerwujące że chcę wreszcie coś z tym zrobić. Czuć też lekkie wibracje w fotelach towarzyszące temu żegotowi , czuje że źródło wibracji i tego terkotu jest bardziej z przodu "w nogach" ale ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Na ogół nie za każdym razem kiedy przyspieszam występuje ten problem ale w większości przypadków, nie wiem od czego to jest uzależnione.

Podczas normalnego przyspieszania żegot trwa jakieś 2-3 sekundy i chyba zawsze na rpm 2500 i wyżej. Na biegach 4 i 5 problem już nie występuje.

Na luzie i na sprzęgle problem nie występuje.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na kanale, jak nie masz to u znajomego czy coś, miałem ten przypadek w 1.8t po wymianie rury turbo-tłumik środkowy, w ADR co prawda co innego ale może też podobny przypadek co u mnie, a mianowicie rura wydechowa haczyła o mocowanie osłony wydechu jakąś nakrętkę czy coś, i przy tych obrotach trzeszczało przy skrzyni, czuć było wibracje na nogach, może to jest powodem, warto przyjrzeć się samemu, jeśli to wydech to na pewno zobaczysz gdzie ociera, albo opiera sie tłumik/rura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 20:21, wlodziu130594 napisał:

Witam

Problem zaczął się parę miesięcy temu kiedy mechanik wymienił mi cały układ wydechowy (bez kata). 

Głównie na zimnym silniku ale na gorącym też czasami słychać dziwne trzeszczenie, taki metaliczny żegot. Na początku występował tylko na jedynce i dwójce jak mocnej przyspieszałem, ale ostatnio to się pogłębia i nawet na trójce na normalnej jeździe słychać ten żegot. Jest to na tyle denerwujące że chcę wreszcie coś z tym zrobić. Czuć też lekkie wibracje w fotelach towarzyszące temu żegotowi , czuje że źródło wibracji i tego terkotu jest bardziej z przodu "w nogach" ale ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Na ogół nie za każdym razem kiedy przyspieszam występuje ten problem ale w większości przypadków, nie wiem od czego to jest uzależnione.

Podczas normalnego przyspieszania żegot trwa jakieś 2-3 sekundy i chyba zawsze na rpm 2500 i wyżej. Na biegach 4 i 5 problem już nie występuje.

Na luzie i na sprzęgle problem nie występuje.

Pozdrawiam

Jestem ciekaw o jaki dźwięk Ci chodzi ... Miałeś kiedyś samochód benzynowy ? U mnie też jak się "energiczniej" rozpędzam to od około 3tyś / obrotów w górę, słychać taki inny dźwięk z tłumnika. Tylko nie wiem jak go określić ... Może to ten twój metaliczny :) Na 4-5 biegu już go aż tak mocno nie słychać. Ale mi przy tym podłoga nie drży hehe :D

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...