Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpaleniem po postoju B7 BPW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.
 
Mam problem z A4 B7 2.0 TDI BPW, a mianowicie gdy postoi dłużej: noc, 10h to mam problem z odpaleniem... Przed tym problemem wymieniłem szczotki w rozruszniku, bo czasami przycinal rozrusznik i odpalał od strzała... Z 2 dni - bo później zaczęły się problemy... Skróciłem 2 cm węże przy filtrze paliwa, bo dwa się lekko pocily + nowe zaciski + zobaczyłem, że przy tym trójniku były bąbelki powietrza - wymieniłem ten trójnik na nowy Boscha, bo myślałem, że to może być przyczyną. Ale nadal lipa z odpaleniem... Próbowałem odpowietrzyc układ w bak sprężonym powietrzem dmuchalem, wyjąłem węże z filtra to pompa normalnie podaje paliwo, bo do butelki normalnie leciało... Wszystko założyłem i było normalnie nawet po nocy 2-3 razy brałem na zapłon żeby paliwo nalecialo, ale teraz postal dwa dni i znowu to samo mam. :/ Nie mam już pomysłów żadnych. [emoji34][emoji35]
 
Kręci rozrusznik dopóki nie wiem... Nie napompuje paliwa. I odpalenie rozkładam na 3 kręcenia. Rozrusznik dopiero zrobiony, a coś czuję, że akumulator będzie zaraz do wymiany i rozrusznik [emoji35][emoji34]
 
Proszę o pomoc [emoji482]
 
Skrobnięte z Szajsunga S7
 
 




Może złożyć taki zaworek przy filtrze? Jeśli tak to przy której końcówce powinien być? Ja nie mam pomysłów więcej... Mogę wymienić jeszcze wszystkie węże co z filtra wychodzą... 42d68d5673a97bc0383eb9db4decab2a.jpgd17c9545f921c33a69bd759e08acba23.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć poczytaj pozostałe tematy które są na forum wiele osób ma problem z odpalaniem na zimnym.

- Nie sugeruj się tym że paliwo leci do butelki - może lecieć ale za słabo sam miałem zasyfiałą starą pompkę która dawała ledwo 0,5bara a nowa 1 bar.

- Jak wyglądają korekcje wtrysków - jest możliwość że uszczelnienia na wtryskach mówią papa.

- Świece żarowe sprawdzane?

-Zatankuj bak do pełna postaw auto by bak był wyżej niż silnik czyli dziobem do dołu i zobacz jak odpala

-Jest możliwość że problem odpalania to również żużyta pompa tandemowa.

Opublikowano

Podstawa to minimum 340 obr/min przy kręceniu. Jak tyle nie ma to akumulator lub rozrusznik.

Jak masz więcej to Bartosz Ci dobrze podpowiada szczególnie z dziobem w dół.

Opublikowano
  • Autor

A co jeśli będzie dobrze odpalał 'dziobem' do dołu? Wrażenie mam, że najgorzej pali gdy przód jest lekko wyżej.

 

O tych uszczelniaczach na pompowtryskach też myślałem.

 

Akumulator jest ok, rozrusznik też - nowe szczotki dopiero co zakładałem, kręci bardzo dobrze.

 

 

Jutro daję samochód koledze to mi wszystko sprawdzi. Przekażę mu wasze uwagi również.

Sam na tym mrozie nie robię - czyścilem filtr na N75 i chciałem ściągnąć wąż od odmy i ... Zobaczcie zdjęcie.

 

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

344faccf9097659fab503ef4a81e71dc.jpgb9e27965e9dc5f23e30bcc6f1bbfcb7d.jpg

Opublikowano

Hyh :decayed: też mi się urwała ta rurka odmy używki chodzą po 10-50zł na allegro ale trochę trzeba poszperać.

Nówka niby tylko w ASO koszt około 120zł.

Jak będzie lepiej odpalał do dołu winne może być cofanie paliwa.

Uszczelnienia też mają wpływ przy zużytych uszczelnieniach + kiwających się pompkach - może dojść do zapowietrzania magistrali paliwowej + nieprwidłowa korekcja,  BIPy na wszystkich  wtryskach diagnoza to podstawa.

Edytowane przez BartoszBB

Opublikowano
  • Autor
Hyh :decayed: też mi się urwała ta rurka odmy używki chodzą po 10-50zł na allegro ale trochę trzeba poszperać.

Nówka niby tylko w ASO koszt około 120zł.

Jak będzie lepiej odpalał do dołu winne może być cofanie paliwa.

Uszczelnienia też mają wpływ przy zużytych uszczelnieniach + kiwających się pompkach - może dojść do zapowietrzania magistrali paliwowej + nieprwidłowa korekcja,  BIPy na wszystkich  wtryskach diagnoza to podstawa.

Dokładnie, tylko w ASO... Koszt coś koło 150 zł, masakra. Trafiłeś za tyle? Ja przeszukałem olx, allegro i nie trafiłem na żadną o tym profilu do BPW. Narazie węża olejo odpornego założyłem i póki nie znajdę z nim będę latał, bo szkoda mi 150 zł wywalać na kawałek plastiku.

 

Mi ładnie kręci i właśnie jest jakby paliwa nie miał i musiał sobie napompować... Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

Opublikowano
W dniu 16.01.2018 o 00:14, Salas_ napisał:

Dokładnie, tylko w ASO... Koszt coś koło 150 zł, masakra. Trafiłeś za tyle? Ja przeszukałem olx, allegro i nie trafiłem na żadną o tym profilu do BPW. Narazie węża olejo odpornego założyłem i póki nie znajdę z nim będę latał, bo szkoda mi 150 zł wywalać na kawałek plastiku.

 

Mi ładnie kręci i właśnie jest jakby paliwa nie miał i musiał sobie napompować... Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

Zdarzają się za tyle. Poszukaj dobrze bo nieraz są różnie opisane. Szukaj też od AWXa,AVFa czy innych powinny normalnie pasować.

Hmm jak problem z odpalaniem znalazłeś coś?

Opublikowano
  • Autor
Zdarzają się za tyle. Poszukaj dobrze bo nieraz są różnie opisane. Szukaj też od AWXa,AVFa czy innych powinny normalnie pasować.

Hmm jak problem z odpalaniem znalazłeś coś?

Coś Ty... Wyczyścilem geometrie, bo błąd przeładowania - niedoładowania wyskakiwal i tryb awaryjny + świst był. Uszczelka była peknieta też.... Nowe turbo, a stare uszczelki dali 'mechanicy' we Francji i rzeźnik jakiś je montował tam...

 

Ten trójnik przy filtrze co jest wymieniłem na nowy i właśnie... Dzisiaj założyłem stary i jutro zobaczę jak z odpalaniem. Dmucham w nowy to z jednej i drugiej strony przepuszcza powietrze... Jedna próba na 20 było, że się 'zamknął'.

 

Oby jutro było dobrze [emoji17]

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Niestety... Rano ten sam problem z 30 sekund kręcenia :(

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem zaworek przy filtrze na nowy... Zobaczymy teraz.

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano

Ciśnienie paliwa na pompie tandemowej - jakie masz?

Jakie jest po odpaleniu, jak szybko spada i do jakich wartości?

To jest diagnostyka a nie wymienianie co popadnie byle taniej a i tak potem się okaże że tak wcale nie jest.

Opublikowano
  • Autor
Ciśnienie paliwa na pompie tandemowej - jakie masz?

Jakie jest po odpaleniu, jak szybko spada i do jakich wartości?

To jest diagnostyka a nie wymienianie co popadnie byle taniej a i tak potem się okaże że tak wcale nie jest.

Wymieniłem w ramach gwarancji. Nie wiem, muszę to sprawdzić, może jakieś podpowiedzi? Muszę mechanika jakiegoś naprawdę ogarniętego znaleźć, ale ciężko w moich okolicach...

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

Opublikowano

Procedura nie jest skomplikowana ale musiałbym duuuużo pisać. Pełny opis sprawdzania w ElsaWin.

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem ten zaworek i nie chcę zapeszać, ale jest dobrze od kiedy go zmieniłem. Po pierwszym dniu od wymiany zakrecil tylko z 3-4 sekundy, bo może gdzieś powietrze było, a tak pali od strzała. Wujek jednak miał rację, że to ta pierdoła może być i on wymieniał 4 razy dopóki trafił dobrą sztukę... Mi za drugim prawdopodobnie się udało. Dmuchalem w ten 'stary nowy' i puszczał w jedną i drugą stronę raz na kilkanaście razy zamknął przepływ, stary co był przed wymianą też też raz puszczał raz nie... W nowy dmuchałem i za każdym razem w jedną puszczał w drugą zamykał.

Zaworek brałem za każdym razem oryginalny Boscha.

Pozdrawiam

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
  • Autor

Niestety po tygodniu spokoju, dzisiaj znów to samo...

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano

Dalsze plany?

Wynika że auto się zapowietrza i ma gdzieś jakąś nieszczelność ew.pompa paliwa w baku.

A co powiesz na wywalenie filtra paliwa z podgrzewaczem i zastosowanie bezpodgrzewacza. Koszt nieduży. A może by rozwiązało problem....

Widzę ze coraz wiecej osób ma problem z odpalaniem na zimnym...

Edytowane przez BartoszBB

Opublikowano
  • Autor
Dalsze plany?

Wynika że auto się zapowietrza i ma gdzieś jakąś nieszczelność ew.pompa paliwa w baku.

A co powiesz na wywalenie filtra paliwa z podgrzewaczem i zastosowanie bezpodgrzewacza. Koszt nieduży. A może by rozwiązało problem....

Widzę ze coraz wiecej osób ma problem z odpalaniem na zimnym...

Właśnie nie wiem co dalej... Sprawdzenie pompy vacum?

 

Filtr paliwa z podgrzewaczem? Hmm rozwiń myśl, bo serio to pierwsze słyszę, że filtr paliwa ma podgrzewacz. :o

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

Opublikowano
4 minuty temu, Salas_ napisał:

Właśnie nie wiem co dalej... Sprawdzenie pompy vacum?

Skrobnięte z Szajsunga S7
 

Pompa vacum,paliwa do sprawdzenia. Może nie trzyma ciśnienia tylko podejrzane że przez tydzień trzymała ciśnienie tymbardziej po wymienie zaworka - podgrzewacza zbieg okoliczności??

 

Hmm a robiłeś logi na zimnym podczas odpalania  - czy sprawdzałeś korekcje? Hmm może to uszczelniacz wtrysku pompka się kiwa i lekko puszcza na zimnym silniku.

Coś musisz wkońcu sprawdzić bo tak możemy gdybać i wymieniać :)

 

Edytowane przez BartoszBB

Opublikowano
  • Autor
Pompa vacum,paliwa do sprawdzenia. Może nie trzyma ciśnienia tylko podejrzane że przez tydzień trzymała ciśnienie tymbardziej po wymienie zaworka - podgrzewacza zbieg okoliczności??  

Hmm a robiłeś logi na zimnym podczas odpalania  - czy sprawdzałeś korekcje? Hmm może to uszczelniacz wtrysku pompka się kiwa i lekko puszcza na zimnym silniku.

Coś musisz wkońcu sprawdzić bo tak możemy gdybać i wymieniać [emoji4]

 

 

Nie robiłem logów i nie sprawdzałem wtrysków... Nie wiem czy to ma związek z tematem, ale dziś zauważyłem, że jak mi gorzej zapali to później przez cały dzień czuć w środku przy włączonej dmuchawie jakby olejem w środku... Hmm. Uszczelniacz na wtrysku też da takie objawy?  

 

Pytanie poza konkursem - jak jest w samochodzie trochę więcej oleju niż powinno to do odpalania ma to się jakoś?

 

Skrobnięte z Szajsunga S7

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

W ogóle to dzięki, że się udzielasz i pomagasz [emoji106] [emoji482]

Skrobnięte z Szajsunga S7

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.