Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania na wolnych obrotach.


Eiten

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i brak pomyslów na jego rozwiązanie. Ogrzewanie dmucha zimnym powietrzem na niskich obrotach, dopiero przy obrotach po 1800 zaczyna grzeać. Powyże 2k jest juz bardzo ciepe.

 Co już zrobiłem:

- Wymina chłodnich (troche ciekła)

- Wymiana pompy wody

- Sprawdzanie nagrzewnicy. Jest drożna płyn przypływa nawet przy bardzo małym ciśnieniu. Profilaktycznie, odkamieniłem, wyczyściłem różnymi preparatam.

- Nabicie klimatyzacji.

-Nowy płyn

Nie wiem jak się ma do tego termostat, jeśli samochód nie jest nagrzany to powinien działać na małym obiegu (może się myle?) więc bez względu na prace termostatu. Tak czy tak wskaźnk temperatury równo na 90stopni zakłądam że jest sprawny.

 

Jeśli macie jakieś doświadczenia, pomysły będe wdzięczny.

Edytowane przez Eiten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dobrze odpowietrzyć układ chlodzenia, przerabiałem ten temat niedawno jak montowałem webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odpowietrzyć ten układ? Możesz coś doradzić. Ja tylko grzałem samochód na wysokich obrotach 2,5k przez 10minut.  Dolegałem płynu i  na tym koniec, może powinienem zrozrobić coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem tak w swoim 4.2 nie dawno, też niby odpowietrzony układ a ogrzewanie znikało na wolnych. Mi się udało zrobić to w ten sposób że nagrzewałem auto i odkręcalem korek od zbiorniczka i tak kilka razy plus mala traska ok 50 km. I od tamtej pory przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...