Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu na biegu jałowym


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale 14 i 15 jestem w stanie zaobserwować wypadanie zapłonu na rozgrzanym silniku na drugim cylindrze. Dzieje się to tylko na w pełni rozgrzanym silniku i tylko na LPG. Zamiana cewki na inną pomaga tylko na 1/2 dni i problem powraca. Wadliwa świeca? Albo ma ktoś inny pomysł?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana świec też nic nie wniosła do tematu... Swoją drogą były nie dokręcone - ach Ci mechanicy...

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HatefulEvil napisał:

Zamiana świec też nic nie wniosła do tematu... Swoją drogą były nie dokręcone - ach Ci mechanicy...

Sprawdź kompresję, zamień wtryskiwacz miejscami. Świece dokręcane są momentem 25-30, a to się bardzo łatwo odkręca więc może złudzenie. Odkręcałem ostatnio po sobie, dokręcałem zgodnie ze sztuką i też leciutko poszły :D U siebie też walczę z wypadaniem na 4 cylindrze ale wszystko wskazuje na wtryskiwacz gazu. Czyszczone 1000 km temu i jest jeszcze gorzej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kompresję, zamień wtryskiwacz miejscami. Świece dokręcane są momentem 25-30, a to się bardzo łatwo odkręca więc może złudzenie. Odkręcałem ostatnio po sobie, dokręcałem zgodnie ze sztuką i też leciutko poszły [emoji3] U siebie też walczę z wypadaniem na 4 cylindrze ale wszystko wskazuje na wtryskiwacz gazu. Czyszczone 1000 km temu i jest jeszcze gorzej :/
No ja jedna wykręcić ręką. Żarowe dokręcane momentem 10 tak łatwo nie wychodzą :D też podejrzewam wtrysk gazu, ale to po tuvie będę zamieniać bo teraz mam pewność względnie se nic gazu nie puszcza, a jak to potem poskrecam nie będę miał jak sprawdzić. Przyrząd do kompresji będzie mi ziomek teraz z Polski wieść.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żarowymi to inna bajka :D Jak masz wtryski w listwie to łatwiej, bo zamieniasz wężyki i wtyczki miejscami. Nic się nie powinno rozszczelnić. Jak pojedynczo to więcej zabawy, bo trzeba listwę paliwową wyjąć (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przem8 napisał:

Z żarowymi to inna bajka :D Jak masz wtryski w listwie to łatwiej, bo zamieniasz wężyki i wtyczki miejscami. Nic się nie powinno rozszczelnić. Jak pojedynczo to więcej zabawy, bo trzeba listwę paliwową wyjąć (przynajmniej u mnie).

Może i tak, ale nie daj boże się przewód przetrze przy skręcaniu opaski czy coś i będą mi problemy robić. Poczekam. DO miesiąca jakoś powinienem być po przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem dokładnie to samo, po długiej walce okazało się, że wtrysk lał.

W korektach na gazie to widać jak na dłoni.

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko na LPG to albo masz źle ustawiony gaz i masz wypadanie zapłonu albo tak jak kolega wyżej napisał, że leje wtryskiwacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...