Skocz do zawartości
IGNOROWANY

na zimnym wyje pare sekund - filmik


lukilukasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak sa temperatury bliskie zeru, po odpaleniu silnika slychac jakby szuranie z silnika, jest to przez 6 sekund. dziś postawiłem w cieplym garażu i przy odpalaniu silnika jest to słyszalne ale przez około sekundy - co to może byc

podczas jazdy nic nie stuka nie szura ani nic

samochod s4

ps. po ponownym odpaleniu chodzi już normalnie, ten dźwięk wystepuje wtedy kiedy samochod stoi przez cala noc, jak calkiem wystygnie

 

 

Edytowane przez lukilukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wystepuje tylko po odpaleniu i na pare sekund, jak zgasze o odpale to już tego nie słychac

a ile kosztuje taka pompa SAI, pierwszy raz o takiej slysze :) i ile kosztuje wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukilukasz napisał:

u mnie to wystepuje tylko po odpaleniu i na pare sekund, jak zgasze o odpale to już tego nie słychac

a ile kosztuje taka pompa SAI, pierwszy raz o takiej slysze :) i ile kosztuje wymiana

Pompa powietrza wtórnego - eko wynalazek. Nie opłaca się tego wymieniać, jest manual jak je regenerować, a dla nowej to szkoda tych pare setek. Ona nie jest bezszelestna i jak trochę ją słychać to nie ma co się przejmować. Można sprawdzić czy są szczelne przewody od niej, bo wtedy potęguje się efekt odkurzacza :P  Można to spokojnie wyrzucić przy okazji usuwania kata i wyłączyć u tunera w ecu.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukilukasz napisał:

a gdzie ona się znajduje ?

 

Gdzieś przy silniku jak reszta osprzętu. Przy Twoim silniku nie wiem dokładnie ale będzie raczej widoczna od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuba12341 napisał:

dołączam sie do pytania bo mam u siebie to samo 

przez ile u siebie słyszysz ten dźwięk po odpaleniu? później jak zgasisz i odpalisz tez go słyszysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa SAI działa zwykle kiedy silnik jest zimny i przyspiesza rozgrzewanie katalizatora. Potrafi pracować i do 2 minut. Można ją rozłączyć i się upewnić czy rzeczywiście to ona wyje. Kombi zawór, który jest elementem tego układu, potrafi hałasować i czasem można to pomylić np. z objawami padającego napinacza łańcuszka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kuba12341 napisał:

maksymalnie przez minute , jak zgasze i odpale to nie ma już tego dżwięku 

tak jak u mnie, jaki masz silnik? przy przyspieszaniu na początku słyszysz lekki gwizd (później jak się rozgrzeje to tego nie ma)

ps. nie wydaje mi się ze to pompa sai bo jak patrzyłem na filmiki to trochę inny dzwiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kuba12341 napisał:

ja mam w swoim zwykły 1.6 ALZ , dokładnie jak sie rozgrzeje już nic nie słychać 

 

W dniu 10.01.2018 o 07:19, lukilukasz napisał:

tak jak u mnie, jaki masz silnik? przy przyspieszaniu na początku słyszysz lekki gwizd (później jak się rozgrzeje to tego nie ma)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 16:39, lukilukasz napisał:

a gdzie ona się znajduje ?

 

Pod kolektorem wydechowym a dokładnie za halogenem.  Jak zdejmiesz kratkę halogena to ją widać , idą do niej 2 plastikowe węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem i jak udało się rozwiązać problem  mam identycznie i obawiam się że rozrząd ale on był robiony :##

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...