Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet 1.8 tfsi CDHB


Zyklone

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Czy ktoś posiada u siebie zamontowany na stałe bagnet do pomiaru oleju w 1.8 tfsi o symbolu CDHB? Szukałem na forum ale jedynie jest wzmianka o bagnetach serwisowych, a chciałbym coś włożyć na stałe, żeby sobie tam siedział. Nie ufam komputerowemu pomiarowi i chciałbym to manualnie sobie sprawdzać co jakiś czas nie musząc wozić w bagażniku metalowych prętów :D Stąd moje pytanie czy jest taka opcja i jaki symbol bagnetu przypasi o ile jakieś są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych silników nie istnieją bagnety "na stałe". Jedyna opcja to serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie istniały, nieoficjalnie widziałem, że ktoś miał wsadzony na stałe, co prawda do 2.0tfsi, ale to jednostki bliźniacze. Dlatego pytam czy ktoś przerabiał takie patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zyklone też się zastanawiałem czy wkładać bagnet na stałe, kiedy zaślepka od rurki bagnetu wpadła mi pod silnik i już jej nigdy nie znalazłem :). Ostatecznie kupiłem jednak nową zaślepkę, bo tylko ją mieli na miejscu w aso (8zł), a na bagnet (95zł) musiałbym czekać 5 dni. Nie chciałem już jeździć z taśmą klejącą pod maską, a mam już bagnet serwisowy :).  

Znalazłem w necie takie rozwiązanie:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem to video i się zastanawiałem jaki bagnet można tak zapodać na stałe. Średnio mi się widzi wożenie w bagażniku metalowego pręta, skoro można to załatwić w sposób normalny. Szukałem, ale nigdzie nie udało się znaleźć informacji odnośnie numeru tego bagnetu :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten z opisu filmu :) ale to jest 2.0tfsi. Do 1.8tfsi jest taki sam? Wypadało by żeby dobrze wskazywał jak już coś ma się nim mierzyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet serwisowy do 1.8 i 2.0 tfsi ustawia się na tę samą głębokość, wiec ten tez będzie pasował tak samo do 2.0 jak i do 1.8. 

kalibracja_bangentu_serwisowego_t40178_d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja woze w bagazniku bagnet, mala rzecz i wcale nie przeszkadza. Natomiast wpadla mi pod silnik zaslepka do tej rurki do sprawdzzania bagnetu. Moze ktos ma numer serwisowy, da rade kupic na allegro? Czy do serwisu trzeba sie wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi jedna zaślepka spadła, kupiłem w ASO - koszt 8 zł. Na Allegro nie mogłem znaleźć. Niestety numeru części nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, wybiore sie do ASO moze beda mieli od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek11 napisał:

2.jpg

to jeszcze obróć zaślepkę o 90 st tak żeby się zabezpieczyła:wink: te "łapki" wchodzą na ten rant rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2018 o 23:58, Cin3k napisał:

06J 115 611 L

Udało się dorwać ten bagnet nowy w jednym ze sklepów internetowych(niestety nie jest już tak łatwo dostępny), pasuje idealnie nie trzeba modyfikować uchwytu, maska normalnie się zamyka, wskazuje poziom oleju poprawnie. W końcu mogę spokojnie odetchnąć ze świadomością, że na mmi dobrze pokazuje poziom oleju, w każdej chwili mogę to zweryfikować manualnie, a silnik jest jednak po remoncie(wziął jedynie 125ml oleju na 6tyś km).

 

Polecam każdemu ten patent bo jest o wiele wygodniejszy niż bagnet serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko
Czy przy tym bagnecie 06j 115 611L stan MIN i MAKS pokazuje idealnie na tym przetłoczeniu czy odbiega to od tego znacznika???
Krótko mówiąc czy jest to zgodne z wyświetlaczem?

 

 

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje na bagnecie MAX, a na MMI 1 kreska jest poniżej max czyli 125ml, ale to jest wartość tak mała, że podejrzewam na bagnecie ciężko to zauważyć. tak czy tak wychodzi na to, że pokazuje poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem:

TOPRAN-Bagnet-pomiaru-oleju-AUDI-A3-1-8-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 15,42 zł - TOPRAN Bagnet pomiaru oleju AUDI A3 1,8-2,0 04- (8287729929). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

Przyciąłem w połowie ucho i pasuje (choć bez tego maska się zamykała - bagnet miał z nią kontakt), ciasno siedzi-żadnych luzów. Długością odpowiada ~ serwisowemu.

Na serwisowym poziom ~20-22mm (max to niby 24 mm), na MMI Max, na kupionym bagnecie nieco ponad Max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...