Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB maxymalna moc a seryjny osprzęt ?


adeksus89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj dokonałem pomiaru mocy w moim 1.8t bfb quttro PB. Zgodnie z podejrzeniami auto jest już po sofcie , sam tuning zrobiony gdzies w CH . Według wykresu bfb wypluło 211koni... dodam ,ze wtryski sa oryg turbina tez ic tez standardowy.  Auto strojone bylo na paliwie 98 , wedlug ludzi z hamowni przy max obciązeniu lekko zapetla wtryski dodatkowo powiedziano mi ,ze bedzie ciezko wystroic instalacje gazową którą mam zamiar założyć . Ogólnie mapa daje radę ale koszty jazdy na 98 zaczynaja przytłaczać. Co zrobic? 

-założyć wtryski od auq lub bex aby był zapas tu tez pytanie czy ponowne strojenie na wiekszych wtryskach ?

-czy to nie za duzo wyciagnięto z seryjnego osprzętu ?

-zapetla wtryski. czy rempa i powiedzy 190 ps załatwi sprawę zapętlania a osprzet zostanie ten ktory jest.

-według Pana z hamowni potrzebna jest zmiana wtrysków aby udało się dobrze dostroić gaz .

 

27141055_10208749106523506_327818258_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne to będzie dużo wiadomo co i jak. I w te 211 koni samym softem z bfb nie wierz:) Nie ma szans:)

Jak założysz nowe wtryski to potrzebna korekta softu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej hamownia nie kłamie .. wymieniałem oringi na wtryskach wiec na bank wtryski sa oryg, przy wymianie rozrządu dokładnie przyjrzałem się  IC  i jest na 100 standardowy. katalizator również jest nie ma dp. Koleś z hamowni zrobil logi. i jedyne co powiedział to ,ze zapętla wtryski bo nie wyrabiają przy max obciążeniu i jest agresywny zapłon, korekcje dlugo terminowe lambda niby był bardzo dobre nie wiedział żadnych problemów w pracy silnika , stwierdził ,ze zdrowy motor. Szczerze tez mnie zastanawia dlaczego tak dużo  moze przez 98 pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia masz dwa- korekta softu i będzie w granicach 190koni lub większe wtryski i też korekta ale z bfb powyżej 200 koni to ciężko żeby było bezpiecznie. Jak będzie ciepło to bez dobrego chłodzenia i tak dużo koników ucieknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest seryjny IC, brak DP seryjne wtryski i tylko soft to jesli tam jest 211 kuni to ja jestem ksiądz. POkaz logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serii bfb 190 -195  to max  , no góra 200 . Ale nie 211 wiec tak do końca nie wierz tej hamowni. 

Zrób logi jak koledzy radzą i będzie coś więcej wiadomo. Warto zmienić wtryski ( to tak na początek ) no i stroić od nowa. Znajomy w bfb bez kata i na większych wtryskach ma 207 koni.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor10 który się zna jak nikt z BFB wyciągnął 214 koni alez FMICiem, mocniejszymi wtryskami i DP

http://gregor10.pl/audi-a4-b7-1-8t-bfb-163km-214km-325nm/

Więc masz odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi dlatego założyłem post , może pomiar przekłamuje... jutro zrobie logi z jakich kanałów  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...