Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t błędy ecu


Mefi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiero co zakupiłem audi a4 b6 2004 r 1.8t 163 pk .generalnie auto jeździ dobrze jeszcze nawet go nie testowałem w wyzszym zakresie obrotow. Ale generalnie mam 3 błędy.

1. Manifold Pressure/Boost Sensor (G31): upper limited execed po skasowanie pojawia się od razu. 

2. 16618/P0234/000564 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition)

3. 16490/P0106/000262 - Manifold / Barometric Pressure Sensor (G71) / (F96): Implausible signal 

oba wskakuja po dodaniu gazu 

 

rozumiem że mam sprawdzić czujnik doładowania i chyba egr jeśli dobrze czytałem.  ? Tylko czy może mi ktoś powiedzieć gdzie się znajdują dokładnie te rzeczy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę sam go wymienić? Czy trzeba dużo rzeczy zdemontować? Czy oprócz tego czujnika coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i rozumiem że ten czujnik doładowania to inaczej ten cały MAP sensor tak ? Czyli ten będzie ok ? 

http://m.mister-auto.nl/fl/map-sensor/bosch-0-261-230-073_g3945_a0300!261!230!073.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że nie potrzebnie zamówiłem ten sensor bo tam kompletnie Luźna kostka była ale jak ja dopielem to błędy te same myślę tez z jakiej perspektywy zostało zrobione te zdjęcie bo żeby mieć taki dostęp to chyba jeszcze lampę trza wysunąć. 

20180128_191748-1548x2064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dzięki wielkie :) czujnik wymieniony błędów brak :)zostało jeszcze wymienić napinacz pasa od pasażera bo mnie air bag denerwuje i wgląd do zbiorniczka plynu do spryskiwaczy bo ucieka wsio co wleje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dzięki wielkie [emoji4] czujnik wymieniony błędów brak [emoji4]zostało jeszcze wymienić napinacz pasa od pasażera bo mnie air bag denerwuje i wgląd do zbiorniczka plynu do spryskiwaczy bo ucieka wsio co wleje [emoji6]
Jakie miałeś objawy związane z tym czujnikiem?? Mi delikatnie szarpie na początku i check się pali.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W sumie to żadnych check mi się nie palił.  Ale autko lepiej jedzie teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...