Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylny zacisk


pio911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem po regeneracji tylnego zacisku

pedał hamulca zrobił się miękki ( po uruchomieniu silnika i wciśnięciu pedału hamulca wchodzi prawie do deski ) objaw jest jakby uszczelnienia na pompie przepuszczały .Przed naprawą pedał był twardy

Odpowietrzałem wszystkie koła ale sytuacja się nie poprawiła. Płynu w zbiorniczku podczas naprawy Nie brakło nie dolewałem też innego . nie ma też wycieków z układu hamulcowego .

Mam tez drugie pytanie ile jest podkładek w tłoczku pomiędzy segerem a łożyskiem oporowym, może ktoś ma przekrój tylnego zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed naprawą tylnego zacisku było ok to musisz szukać przyczyny w tym zacisku,może coś ci umknęło przy składaniu go.Sprawdż jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nic na temat przekroju tylnego zacisku( żeliwny ) nie znalazłem .fotki nie pokazują grzybka który jest w tłoczku na trzpieniu ma podkładki i łożysko oporowe ( niestety nie wiem ile ich tam było, bo po wyjęciu pierścienia segera zostawiłem tłoczek na stole a mały pomocnik zrobił swoje….)

:wallbash:

Znalazłem tylko 2 podkładki i łożysko

Mam jeszcze 1 podkładkę – ma pofalowaną powierzchnie ( kasuje luzy ) 2 pozostałe są płaskie w wyciętymi ząbkami .Moje pytanie ile powinno ich tam być może ktoś z was ostatnio wymieniał uszczelnienia w tylnym zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpadanie pedału jest uzależnione od tylnych zacisków (klosków) to można to sprawdzić:

1.) zapalić auto,

2.) zaciągnąć ręczny,

3.) nacisnąć pedał hamulca (jeżeli się zapada to doprowadzić do całkowitego zapadnięcia) i jednocześnie próbować dalej zaciągać ręczny.

Jeżeli dźwignia ręcznego będzie szła w górę razem z zapadającym się pedałem to mamy poziom poszukiwań usterki zawężony (najczęstszym powodem takiego zjawiska są: „nie ułożone – nowe”, lub „źle ułożone na przykład z przegrzania” klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...