Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

generalka w AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam , chciałbym zabrać się za kapitlany remont silnika [AFN] , przebieg 900 kkm , olej bierze 300 ml/1000 km . zalany od pół roku 10/40 valvoline max life (dało efekt mniejszego wyciągania oleju , wcześniej 1l/1000 km ) interwał wymiany jakoś 8 kkm . wracajac do meritum koszt materiałów (średnia półka) i robocizna , jak wycenić , chce zrobić wszystko na tip top , ( nawet z tłokami jeśli taka potrzeba ) , ktoś może robił albo się zna , z góry dzięki 

Opublikowano

Dołączam się do tematu.

Opublikowano
53 minuty temu, TheBlade napisał:

witam , chciałbym zabrać się za kapitlany remont silnika [AFN] , przebieg 900 kkm , olej bierze 300 ml/1000 km . zalany od pół roku 10/40 valvoline max life (dało efekt mniejszego wyciągania oleju , wcześniej 1l/1000 km ) interwał wymiany jakoś 8 kkm . wracajac do meritum koszt materiałów (średnia półka) i robocizna , jak wycenić , chce zrobić wszystko na tip top , ( nawet z tłokami jeśli taka potrzeba ) , ktoś może robił albo się zna , z góry dzięki 

Kolego ja mam przebieg 781tyś w tamtym roku zużycie oleju 1l na 1 tys km,wina była w uszczelniaczach zaworowych i po wymianie 0,5l oliwy  na 10tys.

Opublikowano
  • Autor

precyzujac pytanie , chodzi mi ogólna wymianę wszystkiego co się mogło zużyć podczas eksploatacji , opis tego co się dzieje jest tylko jedna rzecz do wymiany , czyli co i za ile trzeba zrobić podczas całego remontu silnika ?

Opublikowano

sorry pomyłka ...

Edytowane przez OLIVER

Opublikowano
23 minuty temu, OLIVER napisał:

Kolego A czy odczułeś ze silnik jest słaby ? bo z opisu fakt przebieg spory ale oleju nie z używa niepokojąco  Robiłeś kontrole ciśnienia oleju ,ciśnienia sprężania? Czasami jak coś jest dobre to nie warte jest tego ruszania .Może ten post jest nie odpowiedzią na Twoje pytanie ale można by zacząć od sprawdzenia czy taki remont jest wymagający...

Kolego, 300 ml / 1000 km to nie dużo? Przecież to wychodzi 3 litry na 10 000 km. Wydaje mi się, że to już sporo ponad normę, która dla tego silnika wynosi podobno 1 l / 10000km.

Opublikowano
11 minut temu, Arek8888 napisał:

Kolego, 300 ml / 1000 km to nie dużo? Przecież to wychodzi 3 litry na 10 000 km. Wydaje mi się, że to już sporo ponad normę, która dla tego silnika wynosi podobno 1 l / 10000km.

Sorry uciekło mi jedno 0 :facepalm: To fakt spore zużycie oleju ...sorry ;)

Opublikowano

Ne pamietam dokladnie ile kosztuja ori tłoki, ale bylem kiedys zainteresowany generalka i chyba wyliczylem na okolice 4k wiec zrezygnowalem. Bo same tloki pierscienie uszczelnienia panewki, obrobka glowicy, zaworow, oczywiscie wtryski bo przy takiej robocie to tez ny wypadalo. To jeszcze wypadalo by blok do obróbki, honowanie itp, nie wiadomo jak bardzo wyrobiony, mozliwe ze pierscienie nominal beda nie wystarczajace , tuleje moga byc troche jajowate, wal do sprawdzenia, obrobki, decyzja twoja. Zalezy ile jeszcze jestes wnie stanie zrobic sam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.