Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI AWX Brak doladowania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 
Witam. Mialem problem z turbina, lapala notlauf wiec Zdecydowalem sie na czyszczenie turbiny. Mialem troche problemy z demontazem ale jakos dalem rade. Fakt faktem lopatki byly pokryte strasznym nagarem 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/5170aff1ed6e5d71

a wirnik wygladal tak: 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/48f21778b6f7cce9

po wymoczeniu cala noc w ropie efekt zaskakujący : 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/9dc21db518a71c99

Z tym że miałem problem z odkreceniem mechanizmu VNT poniewaz trzyma sie on na 3 śruby torks 2 poszly a 3 zaczela sie slizgac wiec nie chcialem ryzykowac ze pozniej tego nie złoze i poprostu tego nie demontowalem... 
Po złożeniu turbiny i zamontowaniu jej do auta bylem w szoku... Turbina naprawde zupelnie inaczej reagowala na pedał gazu... Aczkolwiek powiem tak.. Przed czyszczeniem auto zbieralo sie tez calkiem dobrze z tym ze turbina zalaczala sie o wiele szybciej aczkolwiek nie miala takiego ,,buta''. Po czyszczeniu turbina nie uruchamiala sie tak szybko jak wczesniej tylko dopiero przy wyzszych obrotach ale za to naprawde z kopnieciem az ,,wciskalo w fotel''. No i przede wszystkim nie łapało notlauf.. Dodam jeszcze ze wydawalo mi sie jakby troche bardziej gwizdze po tym czyszczeniu. 
Jezdzielm tak okolo 2 tygodni az do wczoraj.. Przy wyprzedzaniu nagle turbina sie wylaczyla i zaczelo syczec.. stanelem od razu i szukalem przyczyny lecz jej nie znalazlem.. po ponownym odpaleniu juz turbina wogole nie dzialala a syczenie ustapilo... Podlaczylem pod Vaga i wywala błąd: 
*17964 - Kontrola ciśnienia ładowania: Ujemne odchylenie 
P1556 - 35-10 - - - Przerywany 
Posprawdzalem wezyki cisnieniowe- wszystkie cale 
Zawor N75 i ten drugi dmuchalem w nie i powietrze przechodzi.. Nie wiem juz gdzie szukac dalej 
Co mnie troche zaniepokoilo gdy spojrzalem na turbine to zobaczylem ze jest troche jakby osmolona czarnym nalotem.. a wczesniej taka nie byla.. 
https://images81.fotosik.pl/985/c084c43483f203c3med.jpg
https://images81.fotosik.pl/985/5b7360ad346dd0d9med.jpg

Po 2 dniach takiego jezdzenia wywalilo mi na VAGU liste bledow : 
https://images84.fotosik.pl/987/1af9db306ec68ae9med.jpg

A tu logi statyczne bloku nr 11 zrobione nie usuwajac bledów (moze to nie potrzebne ale na wszelki wypadek zrobilem) 
https://images84.fotosik.pl/987/b19d01614923ab13med.jpg
https://images83.fotosik.pl/987/381d26430979444bmed.jpg

Tu Logi bloku 011 juz po usunieciu bledow 
https://images83.fotosik.pl/987/8c77f1fa217560a1med.jpg
https://images83.fotosik.pl/987/c8b54a51adc2e85cmed.jpg

Zrobilem jeszcze Logi bloku 004 
https://images84.fotosik.pl/988/ae3fbca26a4b1cafmed.jpg

I jeszcze Logi grupy 000 nie wiem czy w czyms to pomoze 
https://images84.fotosik.pl/988/884b0ded8cd94505med.jpg

Wezyki wszystkie wymienione, podlaczenie na nowo wedlug schematu 
https://images81.fotosik.pl/990/6385b9ad6edb1fe5med.png
I dalej zadnych zmian... 
Prosze o pomoc, jazda autem jest koszmarem bez sprawnej turbiny   Z gory dziekuje 

P.S Nie wiem czy cos widac na tych zdjeciach wiec wrzucam nizej link do pobrania skompresowanych plikow z logami 
https://megawrzuta.pl/download/af4cda84785c96d1166db521609fc247.html

Tak przy okazji powie mi ktos od czego jest ta kostka? Pytam bo jak demontowalem turbine to lekko zachaczylem o nia, wydaje mi sie ze sie nie uszkodzila ale wolalbym wiedziec od czego ona jest 

https://images83.fotosik.pl/984/0a12fa7986278c44med.jpg

Opublikowano

Do sprawdzenia turbo robi się log dynamiczny, najlepiej 003+008+011, druga sprawa, jak nie odkręciłeś geometrii to tam po drugiej stronie jest pewnie niedoczyszczona dźwigienka sterująca i pozostałe łopatki też mogą mieć na sobie nagar... Druga sprawa, że masz błąd z niedoładowania, sprawdź kròciec na pompie vaccum czy nie jest luźny...

 

Jest też błąd z EGR-a, może być dziurawa membrana i gubi podciśnienie...

 

Zdejmij też pokrywę zaworów i podoginaj konektory pompowtryskow.

Opublikowano
  • Autor
54 minuty temu, kamil-vag napisał:

Do sprawdzenia turbo robi się log dynamiczny, najlepiej 003+008+011,

prosze Cie bardzo logi dynamiczne:

https://m.fotosik.pl/zdjecie/dfeed0d13a25f8f3

druga sprawa, jak nie odkręciłeś geometrii to tam po drugiej stronie jest pewnie niedoczyszczona dźwigienka sterująca i pozostałe łopatki też mogą mieć na sobie nagar... Druga sprawa, że masz błąd z niedoładowania, sprawdź kròciec na pompie vaccum czy nie jest luźny...

byl ale go zakleilem a ten sztywny przewod idacy do servo zastapilem elastycznym zeby nie przenosil drgan

Jest też błąd z EGR-a, może być dziurawa membrana i gubi podciśnienie...

EGR jest u mnie zaslepiony, przepraszam ze tego nie napisalem wczesniej

Zdejmij też pokrywę zaworów i podoginaj konektory pompowtryskow.

okey zaraz sie za to wezme.

Dziekuje Ci za zainteresowanie i checi 

Opublikowano

Ale zaślepiony EGR nie wyklucza uciekania podciśnienia przez nieszczelną membranę...

Opublikowano

Po logu dynamicznym - turbo leży, nie wstaje w ogóle... przez to masz cięto dawkę paliwa i auto jest mułem totalnym... weź strzykawkę, i próbuj zasysać gruchę turbo i gruchę EGR. Zobacz czy się sterują te elementy, czy może membrany dziurawe i puszczają podciśnienie... Na spokojnie sprawdź wężyki czy dobrze wpięte. 

Ściąg też wężyki od króćca sterującego z zaworków N75 i N18 i zobacz czy zasysa w ogóle... nie pomyliłeś może kierunku zaworka zwrotnego ? 

Opublikowano
  • Autor

Czy doginanie konektorow masz na mysli docisniecie kostki elektrycznej do wstrysku? Czy chodzi o odpiecie kostki i wyczyszczenie stykow? Bo nie wiem czy te kostki wogole sie odczepia..?

20180210_162429.jpg

Opublikowano

Odpina się i trzeba je lekko podgiąć, żeby ciaśniej wchodziły... ja robie to tak, że igłą grubszą podginam, żeby powstała taka lekka łódeczka:

ksg-6.3_2.5^p100_d.png

Dodatkowo te 2 piny z pompowtrysków wyginam leciutko jeden do przodu, drugi do tyłu, wtedy konektory trzymają się naprawdę dobrze :)

Popsikanie kontaktem też wskazane, albo leciutkie przetarcie papierkiem (drobnym) pinów na pompkach... czasami jest na nich osad z oleju... 

Zrób jeszcze log statyczny 013+018+023 po dogięciu tych konektorów... 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Ściąg też wężyki od króćca sterującego z zaworków N75 i N18 i zobacz czy zasysa w ogóle... nie pomyliłeś może kierunku zaworka zwrotnego ? 

Zaworki sprawdze jutro. A zaworek zwrotny czarna strona do vacum a bialy w dol. 

Dobrze ze nie szarpalem tych kostek od konektorow bo ja ciagnelem caly plastik.. nie wiedzialem ze odpina sie tylko wsuwki.. postaram sie to na dniach zrobic ponownie ..

Sprawdzilem i Gruszka od turbo jak i egr trzyma podcisnienie..

Nizej film bo wcisnieciu bassic settings i zachowanie sztangi 

 

Edytowane przez FreddyKa

Opublikowano

Wydaje mi się, że za mały skok tej sztangi... 

Co do konektorów, to wyciąga się całą plastikową wtyczkę, a pokazałem Ci gdzie podgiąć... 

Opublikowano
  • Autor

Na innym forum kolega napisal cos takiego...

Z logów wygląda, że turbina w ogóle Ci nie ładuje. Obawiam się tego, że nie do końca zbiłeś razem turbinę i Ci poszcza powietrze, bo widać jej osmolenie. Najlepiej szczotką stalową na wiertarce dokładnie wyczyścić miejsca styku przy skręcaniu turbiny. Musi się to swobodnie składać. 

Co o tym myslicie? Kurcze na moje oko gosc wie co mowi.. Bo bardzo zastanawial  mnie ten nalot na turbinie i w zasadzie ma to jakis sens to co on napisal.. Chyba ze sie myle?

Opublikowano

No to już tylko siebie możesz winić, że się nie przyłożyłeś do czyszczenia i złożenia... to nie widziałeś, że się nie zeszły dobrze połówki po skręceniu śrubami ? ? ? 

Zrób jeszcze taki test na próbę - podepnij na sztywno z króćca z vacum wężykiem bezpośrednio do gruchy turbiny i zrób log 011. Jak wywali przeładowanie - to turbo sprawne... jak nie to możliwe, że źle złożona albo jest problem ze sterowaniem/podciśnieniem... 

Ten błąd o pompowtrysków już się nie pojawia po podgięciu ? 

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano
  • Autor

A powiedz mi czy moge wsadzic turbo od motoru 2.5?

Opublikowano
  • Autor

Panowie tak na szybko... 
Tak wyglada moj wirnik 

https://images84.fotosik.pl/995/3ddf406aab1bc99dmed.jpg

Lopatki sa pozadzierane? Czy ta turbina bedzie sprawna?

Opublikowano

Było tak przed złożeniem czy po złożeniu ? Nie słyszałeś jak wirnik trze o obudowę ? ? ?

Ten wirnik już się do niczego nie nadaje, uszkodzony, stracił kompletnie wyważenie, teraz tylko będzie siał zniszczenia... szukaj używki w dobrym stanie... 

Ten temat Ci się przyda: 

 

Opublikowano
  • Autor

A skad ta podkladka pod wirnikiem? Jest luzna... powinna taka byc?

Opublikowano
  • Autor

Musze niestety poki co wlozyc ta turbine... na ta chwile nie jetem przygotowany finansowo aby kupic druga... 

Dodam ze Ta podkladka jest peknieta ajjj :/

Opublikowano

Wniosek jest chyba taki, że źle ją złożyłeś... Skoro było widać okopcenia, to znaczy, że korpus nie dolegał jak trzeba, co się przełożyło na brak osiowości obudowy względem wirnika i objechało wirnik... :/

Opublikowano
  • Autor

Pewnie bylo tak jak mowisz...

Znalazlem na OLX cos takiego

https://www.olx.pl/oferta/130-awx-turbosprezarka-audi-vw-110km-afn-do-CID5-IDqbN2T.html

 

Na jakiej zasadzie to dziala? Ja daje swoje turbo doplacam 350zl a oni daja mi swoje zregenerowane? Czy moze sie myle i jest jakis haczyk? Bo zdziwila mnie tak niska cena..

Opublikowano

Za taką cenę zapomnij o dobrej regeneracji... Sam CHRA Meletta to koszt ok 600 zł [emoji14] a gdzie reszta... Potem będziesz pisał, ze bierze Ci olej i takie tam [emoji14] jak nie masz kasy, to szukaj używki, nawet tu na forum ostatnio ktoś wystawiał...

 

Chyba@misiek95

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.