Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowa KLIMATYZACJI A4 B8 LIFT 2012-2015 80C5 80C6


Marcin Parada

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno być z tym problemu, zadzwoń do najbliższego ASO i podaj vin,wtedy sprawdzą czy twoje auto podlega akcji,czy może jest już po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kristof91 napisał:

W a5 2013 tez byla akcja bo niema zadnych informacji

Też. A4, A5,Q5 wszystkie to samo auto i ten sam panel klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Też. A4, A5,Q5 wszystkie to samo auto i ten sam panel klimy. 

Ale to chodzi o grzalke a nie o panel chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była akcja serwisowa na wymianę grzałki oraz na softa do panelu klimy. Obie akcje nie mają nic wspólnego ze sobą i są niezależne od siebie. Miałem obie w B8. Muszę zobaczyć jaki kod akcji na softa był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Była akcja serwisowa na wymianę grzałki oraz na softa do panelu klimy. Obie akcje nie mają nic wspólnego ze sobą i są niezależne od siebie. Miałem obie w B8. Muszę zobaczyć jaki kod akcji na softa był. 

Bede musial zadzwonic do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Muskel1 napisał:

Akcja na update panelu to 82B8. W 2017r. miałem zrobiony. 

20210123_202212.jpg

A to nie bylo tylko w dieslach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po rozmowie z ASO i dowiedziałem się, że w moim przypadku poprzedni właściciel zrobił to w 2019 ;)

A przy okazji dowiedziałem się, że auto jest po 2 innych akcjach serwisowych (23Q7 - aktualizacja sterownika silnika i 69K5 - parametryzacja poduszek bezpieczeństwa) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie ma na chwile obecna żadnej akcji. Ani też nie była robiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Barti_ napisał:

Ja właśnie jestem po rozmowie z ASO i dowiedziałem się, że w moim przypadku poprzedni właściciel zrobił to w 2019 ;)

A przy okazji dowiedziałem się, że auto jest po 2 innych akcjach serwisowych (23Q7 - aktualizacja sterownika silnika i 69K5 - parametryzacja poduszek bezpieczeństwa) :decayed:

No przed 23Q7 nnie da sie obronic. Jest przymusowa.

W silniku CDUC byly jak do tej pory dobrowolne i zawsze odmawialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

No przed 23Q7 nie da sie wymigac. Jest przymusowa.

W silniku CDUC byly jak do tej pory dobrowolne i zawsze odmawialem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany akcją serwisową, sprawdźcie swoje MyAudi lub zadzwońcie do serwisu. Akcja jest wznowiona i mi np. dopiero teraz pojawiła się informacja żebym się zgłosiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Mam podobny problem, w aucie zimno dopóki silnik się nie nagrzeje... 

Wdg ASO, akcja serwisowa z nagrzewnicą przeprowadzona w 2018r.

Auto mam jakoś 2,5roku i od początku był problem z tym grzaniem - możliwe, żeby nagrzewnica się popsuła tak szybko po wymianie? 

W MMI podgrzewanie ustawione na Auto. 

Jak można sprawdzić, czy nagrzewnica w moim aucie działa? Po jej demontażu jest jakiś sposób żeby ją przetestować? Może wina leży gdzieś w oprogramowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, redrex napisał:

 

Jak można sprawdzić, czy nagrzewnica w moim aucie działa?

Podłączając auto pod komputer diagnostyczny. Uszkodzona nagrzewnica zapisze błąd w sterowniku. Dodatkowo można jej działanie sprawdzić w blokach pomiarowych. Wszystko opisałem włącznie ze zdjęciami kilka postów wyżej. Wystarczy przeczytać.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał:

Podłączając auto pod komputer diagnostyczny. Uszkodzona nagrzewnica zapisze błąd w sterowniku. Dodatkowo można jej działanie sprawdzić w blokach pomiarowych. Wszystko opisałem włącznie ze zdjęciami kilka postów wyżej. Wystarczy przeczytać.

U mnie wchodząc w 08-Klimatyzacja, nie można wybrać opcji Pomiarów Rozszerzonych.

Nie wiem czy dobrze, ale wybrałem Bloki Podstawowe, wpisałem ręcznie Grupa 047, pokazało wartość 0.0 - niestety zmieniając ustawienia w AC, wartość nie ulegała zmianie. 

311161952_641205524107941_8265071439799373688_n.thumb.jpg.42d73346471f94685fd8d8e8e58e6a87.jpg

 

 

Wszedłem jeszcze w pomiary rozszerzone silnika i znalazłem cos takiego jak na zdjęciu

311120127_2286347291528280_649901853367332085_n.thumb.jpg.6b4e5e3f5a418b92440d15d5c5a3d4e5.jpg

 

Jeszcze mam jedno pytanie. Jeżeli nie mam wyłącznika poduszki pasażera ani na desce ani w schowku, to mogę spokojnie zdemontować schowek pasażera, nie obawiając się o jakiś problem z tym związany?  

Edytowane przez redrex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimę jednostrefową, dlatego nie masz rozszerzonych bloków pomiarowych. Nie pamiętam dokładnie w której grupie w jednostrefowej klimie pokazuje stan pracy nagrzewnicy. Musisz poszukać. Powinno być opisane.

 

Schowek możesz bez obaw wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...