Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

problem z odszkodowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 7 stycznia w moje auto uderzyl inny pojazd ktory był ubezpieczony w ....i tutaj juz pierwsza ciekawa sprawa ... crowford ,polins gefion lub cos w tym stylu  . Problem teoretycznie od poczatku ,dodzwonic sie tam to min 1,5 godz czekania . Na ten moment mam wycene szkody ale nic po za tym . Dzwoniac tam dowiaduje sie ze brakuje im notatki policyjnej ,i to juz tak od 3 tygodni. W piatek udało mi sie dodzwonic na policje i tam dowiedzialem sie ze ta firma nie dosyła im brakujacych papierów i dopoki tego nie dostanie to nie wyslą notatki . znow zadzwonilem do tej firmy i okazało sie nagle ze oni faktycznie musza dosłac taki papier. Ma to nastapic w tym tygodniu ale jakos im juz nie wierze ,ewidentnie widac ze oni poprostu graja na zwłoke i olewją terminy ,tym bardziej ze co telefon to inne daty i inne dane podaja a termin odszkodowania juz minal wiec moze ktos mi poradi co dalej robic? z góry  dziekuje za pomoc .

 

Opublikowano

Jeśli minął termin  - ustawowy termin  od zgłoszenia przez Ciebie szkody to pisz skargę jedną do rzecznika ale to za wiele nie da ale napisz a drugą do KNF u ta da dużo więcej bo KNF zazwyczaj za takie akcje karze ubezpieczyciela finansowo.

 

Miałem podobna sytuację ubezpieczyciel nie chciał mi dać do wglądu jakiejś tam pseudo ekspertyzy rzecznik z nimi pisał ze 2 miesiące i nic. 

Do  KNF u złożyłem internetowo skargę w czwartek w poniedziałek po południu ubezpieczyciel dostał "czerwoną kartkę" a we wtorek rano miałem wszystkie dokumenty na biurku...

(po 2 dniach roboczych od złożenia skargi)....

Opublikowano

Jak wyżej. KNF co prawda nie zajmuje się skargami składanymi przez indywidualnych poszkodowanych, ale jednoczesne wysłanie skargi (na ubezpieczyciela sprawcy) do rzecznika finansowego i KNF spowoduje, że ten pierwszy "ruszy d*pę" znacznie szybciej i ze zdwojoną energią. 

Jeszcze jedna uwaga. Zawiadomienie ubezpieczyciela sprawcy, że do czasu wypłaty odszkodowania korzystam z samochodu zastępczego, zwykle powoduje, że wypłacają przed terminem.:hi:

Opublikowano

Widzę, że masz tę samą przyjemność załatwiania sprawy z tą samą firmą "krzak" co i ja. Po wpłaceniu bezspornej kwoty odszkodowania, na dalsze reklamacje nie odpisują. 

Opublikowano
  • Autor

Niestety trafiłem na to "g...." .Dziś wysłałem do nich info że jeśli w przeciągu tygodnia nie zapłacą wraz z odsetkami to następne pismo wysyłam do rzecznika a po nim do KNF.Zobczymy co z tego wyniknie 

Opublikowano

nie czekaj tylko wysyłaj 

Opublikowano
W dniu 12.02.2018 o 01:04, nina_chudu4 napisał:

Na ten moment mam wycene szkody ale nic po za tym

Jeśli ubezpieczyciel ma w głębokim poważaniu ustawowe terminy, to jest wysoce prawdopodobne, że i wycenę zrobili z takim samym poszanowaniem prawa. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Miałem u nich szkodę rozliczaną z OC. Firma jest z Danii, brak własnych rzeczoznawców nikt nic nie wie itd. Nie reagują na jakiekolwiek pisma, kosztorys zaniżony maksymalnie. Policja jak przyjechała to się zastanawiali czy jest OC  czy ktoś sobie zrobił w domowych warunkach :) Nie dopłacają do pierwszej wyceny, w czwartek mam z nimi pierwszą rozprawę. Termin to dla gefiona 90 dni bo tak mówi ustawa - każdy przypadek to dla nich szczególnie skomplikowana sprawa.

Opublikowano
7 godzin temu, 2xm napisał:

Termin to dla gefiona 90 dni bo tak mówi ustawa -

To jest akurat "gówno prowda" - trzeci rodzaj góralskiej prowdy (według Śp ks prof Józefa Tischnera).

"zakład ubezpieczeń jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania  w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie". 

art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym

ust. 2 powołanego przepisu"

"gdyby w tym terminie nie było możliwe wyjaśnienie okoliczności koniecznych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania, odszkodowanie powinno być wypłacone w ciągu 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie".

Ustawa przewiduje jeden wyjątek od tej zasady: 

"przekroczenie maksymalnego terminu 90 dni jest możliwe jedynie w przypadku, gdy stwierdzenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub też określenie wysokości odszkodowania uzależnione jest od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego".

Co do zasady:

"zakład ubezpieczeń jest prawnie zobowiązany do przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego we własnym zakresie i zastosowanie tego przepisu jest możliwe jedynie w szczególnych przypadkach. Jednak bezsporną część świadczenia (czyli uznaną przez ubezpieczyciela do wypłaty) zakład ubezpieczeń jest zobowiązany wypłacić w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia szkody."

Żeby nie było niedomówień:

"W przypadku niemożności zaspokojenia roszczeń poszkodowanego w całości lub w części w terminie 30 dni zakład ubezpieczeń jest zobowiązany wskazać na piśmie przyczyny zwłoki, jak również przypuszczalny termin zajęcia ostatecznego stanowiska co do wypłaty odszkodowania".

Opublikowano

hak64 sam cytujesz ustawę  i w pełni się z tobą zgadzam ale i tak na infolinii zasłonią się terminem 90 dniowym.

Opublikowano

Nie prowadzi się korespondencji z ubezpieczycielem za pośrednictwem infolinii, tam tamu, sygnałów świetlnych i dymnych, czy gołębi (samo zgłoszenie szkody może nastąpić poprzez infolinię, ale to wyjątek). Do skutecznej walki z ubezpieczycielem niezbędne jest wykorzystanie błędów przeciwnika, a te można znaleźć wyłącznie w treści pisanej. Tak więc wszelkie odwołania, skargi, wnioski, wezwania do zapłaty, wysyłamy zawsze pocztą tradycyjną, lub elektroniczną i to za potwierdzeniem odbioru. Jest to istotne z kilku powodów:

- ubezpieczyciel nie wykpi się, że czegoś nie otrzymał, 

- treść korespondencji może być wykorzystana jako dowód w sprawie, 

- każdy wniosek, czy pytanie, musi spotkać się z odpowiedzią w formie pisemnej, wraz z uzasadnieniem i powołaniem się na stosowne przepisy prawa, 

- sprawy sporne rozpatrywane są przez sąd na korzyść poszkodowanego, jeśli ubezpieczyciel przekroczył ustawowe terminy.

Jeszcze uwaga praktyczna. W pierwszym piśmie do ubezpieczyciela informujemy go, że "do czasu wypłaty odszkodowania korzystamy z samochodu zastępczego". Jest to pomocne, bo zwykle znacznie przyspiesza podjęcie decyzji o wypłacie odszkodowania, a ponadto ubezpieczyciel nie będzie miał podstawy kwestionowania zasadności tak długiego okresu najmu pojazdu zastępczego. Przypomnę tylko, że zgodnie z art 361 kc, ubezpieczyciel jest obowiązany do naprawienia wszystkich szkód i następstw zdarzenia szkodzącego. Takim następstwem jest także brak możliwości korzystania z własnego pojazdu.   

 

 

Edytowane przez hak64

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.