Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Duże spalanie na LPG


kurak83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem auto a4 1995 1.8 ADR automat+LPG(gaz BRC nie skwencja).

Pierwsze tankowanie spalił mi 15 litrów gazu bardzo dużo jak dla mnie a dojdzie jeszcze klima.Macie jakieś pomysły (kable świece...........)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 jak na zwykla instalacje to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualu ADR potrafi spalić na sekwencji 12 l a do automatu trzeba doliczyć 2 l i do tego zwykła instalacja .

myśle że niżej niż 13 nie zejdziesz . jak by palił 18-20 wtedy trzeba się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zatankowałem ponownie gaz przy liczniku 180km i weszło 17,2litra LPG.Czyli coś jest nie tak miał ktoś już taki problem.Zauważyłem że temp silnika wynosi 70stopni , czyli mam termostat padnięty.Mam jeszcze takie pytanie jakie są ekonomiczne obroty na automacie 4biegowym[br]Dopisany: 07 Luty 2009, 20:19_________________________________________________Dodam że tankowałem na oszołomie za 1 razem a dziś na luk-oil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,5/100 bardzo dobry wynik w czym problem?

Dokładnie, powinieneś się cieszyć z takim spalaniem na zwykłej instalacji :good: a termostat rzeczywiście chyba masz padnięty, 90 stopni to jest odpowiednia temperatura i żadna inna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:gwizdanie:

No jak w wiadomości kolega kurak83 napisał że wlał 17,2 l i przejechał 180km. Wystarczy podzielić. 17,2litra dzielisz przez dystans 180km i wynik mnożysz przez 100km i otrzymujesz 9,55l/100km (17,2/180*100=9,55).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam tydzień czasu i tak jak napisałem za pierwszym tankowaniem weszło 44 litry na liczniku miałem 285km a drugi raz zrobiłem 180 a zalałem 17,7litra.To mi się nie podoba coś musi być z instalacją albo z butlą.Czytałem inne fora i znalazłem że od temp.otoczenia może wejsc więcej do butli, albo stacja do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej paniki zatankuj jeszcze ze dwa razy i bedziesz wtedy miał miarodajny obraz. To prawda, że ilość zatankowanego gazu zależy od stacji, ale są to małe różnice. Jak obliczasz spalanie to weź też pod uwage gdzie jeżdźiłeś, trasa czy miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...