Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6][BFB] Wyższe korekty, cofanie zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie klubowicze! :)

Po roku czasu od kupna zapalił mi się kilka razy "check", Bank 1 Sensor 1 [System to lean].

Dzisiaj spostrzegłem się że po jeździe na LPG korekty pod obciążeniem wychodzą na +17. Skasowałem błędy i pojechałem na 50 km na benzynce. 

Grupa 032

"Idle" - -0.2

"partial" - 6.3

W logach widać coofanie zapłonu na 4'tym o 6.3st. tak musi być?

Chciałbym Was prosić żebyście zerknęli na logi i powiedzieli jak wygląda sprawa. Proszę o wyrozumiałość jeżeli coś źle zrobiłem poprawić. :) 

 

Dynamiczny:
Grupy 002, 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_002_2pxe8Y.html
Grupy 003, 031, 033: http://vaglogi.pl/log-003_031_033_nd6G4A.html
Grupy 003, 020, 031: http://vaglogi.pl/log-003_020_031_jm1099.html
 

Statyczny:
Grupy 031, 032, 033: http://vaglogi.pl/log-031_032_033_mLU8i.html

Pozdrawiam!

Edytowane przez Pilsnneer

Opublikowano

Standardowo szczelność dolotu do sprawdzenia, ciśnienie paliwa. Układ zapłonowy kiedy wymieniałeś? Gaz nadaje się do regulacji.

Opublikowano
  • Autor

Kurde ojciec hydraulik a nie ma kolanka PCV. Szczelność sprawdzę wraz z ciśnieniem w poniedziałek. :) Świeczki wymienione w tamtym roku po zakupie. Dzisiaj do nich zajrzałem, całe białe chyba od ubogiej. Muszę je wymienić w pon. Cewki sa oryginałki :)

Gaz wyregulujemy  póki co jeżdżę na benzynie jeszcze.

Co do paliwa tak jakoś dziwnie mi wtryski podstukują wymiana oringów pomogła by?

Koledzy co widać na logach?

Opublikowano

Jesteś pewny, że to od wtrysków, może zaworek z węglem aktywnym cyka? :P Jeśli masz sucho wokół gniazd wtryskiwaczy to raczej nie ma po co tam zaglądać Po logach turbo ok, przepływ trochę niestabilny, stuki mogą być przez te zużyte świece lub też pompa paliwa trochę niedomaga (można sprawdzić ciśnienie podczas jazdy i ma być 4bary).

Opublikowano
  • Autor

Dzięki kolego! Jednak to zaworek od filtra aktywnego :D

Gniazda uszczelniałem latem bo robiło się nie ciekawie. :)

Jeszcze tylko jedno pytanie?

Czy sonda pracuje poprawnie ?

Log z 031  Lambda Control 

np. 

Aktual | Specified 

0.914 0.906

 

A drugim razem 

np.

Aktual | Specified

0.899 0.906

 

I tak wygląda wieksza część logu.

Panowie czy tak powinno być?

 

Opublikowano

Sonda ok, tak ma być.

Opublikowano
  • Autor

Czyli sonda sprawna :D dzięki :)

Świece założone nówki Ngk takie ja polecacie :) Po wymianie dynamika jakby się poprawiła :D

Ciśnienie na wolnych dokładnie 3.9 bar pod obciążeniem również idealnie 3.9 bar. Po zgaszeniu 3.5, po zapłonie rośnie do 3.9 bar.

Korekta po trasie 20km +4.7. Zbyt krótka trasa?

Dodam że nigdy nie miałem problemu nigdy z odpaleniem, szarpaniami itd..  Wcześniej nigdy też nie sprawdzałem korekt i nie wiem jak to wyglądało. Jutro zloguje ponownie kanały.

Co robić?  :/

Sprawdzić szczelność i regulować gaz? 

Opublikowano

Sprawdz szczelność, jesli będzie ok wszystko możesz pomysleć o wymianie przepływomierza, i wystroić lpg.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.