Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Avant RS-look - Czarna bestia - Stage 3 - 300 KM+


bladzio1

Rekomendowane odpowiedzi

kolego i jak po modyfikacjach teraz ze spalaniem i jak silnik sie ma . możesz mi na priw napisac co i jak zmieniałeś i jakie koszta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik znosi tę moc? Chłodnicę oleju zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 12:01, bodas napisał:

Dlaczego 2 końcowe puszki i Y-pipe są z czarnej blachy zamiast z kwasówki?

Na tamten czas były to dosyć świeże i zdrowe końcowe puchy przelotowe więc zgodnie z sugestią Przemo-car postanowiłem ich na razie nie ruszać.

W dniu 20.05.2020 o 12:21, karolek_ust napisał:

kolego i jak po modyfikacjach teraz ze spalaniem i jak silnik sie ma . możesz mi na priw napisac co i jak zmieniałeś i jakie koszta .

Silnik ma się dobrze bo wszystkie modyfikacje zostały zrobione z głową i tak żeby jednostka nie była zbyt wysilona. Co do spalania to cóż... nie oczekiwałem mniejszego spalania przy tak podniesionej mocy :) Średni poziom ok 10l/100km przy mocy 300KM+ był i jest dla mnie akceptowalny przy takiej frajdzie z jazdy. Chociaż przy obecnych cenach benzyny to im mniejsze spalanie tym lepsze, wiadomo ale nie można mieć wszystkiego. Wolę frajdę z jazdy kosztem wyższego spalania. 

W dniu 21.05.2020 o 15:47, kristof91 napisał:

Jak silnik znosi tę moc? Chłodnicę oleju zmieniałeś?

Tak jak napisałem powyżej silnik znosi to dobrze bo modyfikacje zostały zrobione z głową. Chłodnicy oleju nie zmieniałem, jedynie IC. Mam aktywny pomiar temp. oleju na FIS'ie więc mogę na bieżąco to monitorować. Oscyluje ona w okolicach 100-102 st.C. a jedynie w ekstremalnych sytuacjach chwilowo dochodzi do 110 st.C. 

 

Przepraszam Was, że dopiero teraz odpisuję jednak nie zaglądałem tu za często w ostatnich miesiącach. Praca, dom, rodzina i ogólnie życie mnie pochłonęło... :) Przy aucie już za dużo nie robiłem, jedynie jakieś drobne kosmetyczne kwestie a tak to cieszyłem się z przyjemności jazdy nim :) 

Edytowane przez bladzio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 00:02, instruktor83 napisał:

Fajnie się czyta to co zrobiłeś przy aucie :thumbup1:duży szacun :thumbup1:nie myślałeś o tym by dorzucić Quattro? :decayed:

Był moment kilka lat temu że przeszło mi Quattro przez myśl ale po zasięgnięciu opinii na forum szybko pomysł zarzuciłem. Zbyt kosztowna inwestycja. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...