Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk okolice alternatora


Insanes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, od jakiegoś czasu mam problem z hałaśliwym stukaniem z okolic alternatora, który pojawia się kiedy chce, ale zazwyczaj jest to na zimnym silniku zaraz po ssaniu. Ostatnio też doszedł jakiś zgrzyt po odpaleniu auta, trwa może sekunde i to wszystko. Podejrzewam łożysko alternatora, napinacz alternatora... i chyba wszystko. Byłbym wdzięczny za pomoc ;) Auto to 1.8T AVJ fwd. Poniżej filmik do odsłuchu. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś w miarę podobnego ,tylko wydaje mi się ,że nie słychać tego aż tak u mnie.

Jestem po wymianie łożyska na alternatorze oraz napinacza paska. 

Efekt mizerny. Polecono mi ,aby tego nie rozgrzebywać dalej bo to bez sensu wymieniać wszystko po kolei i czekać aż coś się faktycznie zepsuje.

U mnie po ściągnięciu paska ten cały "dźwięk" znikł.

Podejrzewali albo pompę wspomagania ,albo właśnie alternator. 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainteresować się kołem sprzęgłowym alternatora. Same łożyska powodowały by bardziej szum niż takie stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a koło sprzęgłowe alternatora to nie jest łożysko alternatora? Czy też sprzęgło jednokierunkowe, różnie nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arcus napisał:

Polecam zainteresować się kołem sprzęgłowym alternatora. Same łożyska powodowały by bardziej szum niż takie stuki.

Hmm, a koło sprzęgłowe alternatora to nie jest łożysko alternatora? Czy też sprzęgło jednokierunkowe, różnie nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, koło sprzęgłwe czy też jednokierunkowe to to samo. A łożyska są w środku, na których kręci się wirnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...