Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Stuki w silniku


Guwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przejechaniu ok 5 km cos zaczeło mi stukac pod maską. Zgasiłem od razu silnik podniosłem maskę ale nic tam ciekawego nie zobaczyłem. Odpaliłem ponownie i słychać dziwne stuki i jakieś dziwne tak jakby syczenie u góry silnika (hałas porównywalny jkby była dziura w tłumiku ). A że miałem jeszcze kawałek do domu zaryzykowałem i jechałem dalej (temperatura i ciśnienie oleju ok ). Odczuwalny był spadek mocy ale jakoś dojechałem (ponad 20km) ale nie wiem co to może być i takie pytanko czy komuś coś podobnego się przytrafiło i co to może być. Odrazu przyszła mi na myśl uszczelka pod głowicą ale.... mam nadzieje że nic poważnego :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bo to mogła być uszczelka pod głowicą , a pozatym użyj opcji Szukaj bo o tym stukaniu już coś dawniej było :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem osłonę i okazało się że wyrwało świecę nie była do końca wkręcona noi zerwało gwint w głowicy gdzieś na około 1/3 całego gwintu i teraz się zastanawiam czy jak wkręce nową czy wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkręć świeczkę a jak nie wytrzyma to wtedy zaczniesz się rozglądać nad nową głowicą :((( ok 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Maniek ma trochę racji - nie ma co naprawiać coś co może będzie pracować. Tylko nie dokręć teraz za mocno, ... hihihihihi. Wkręcenie świecy w zerwany gwint wymaga trochę wprawy hmmm :confused4: może się uda. Jak nie to wymień głowice od razu, będzie najprościej i porządnie zrobione. Gwintowanie to rozwiązanie doraźne i nie zawsze pracuje - także wyrzucone pieniądze a efektu nie ma. Zdrówka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...