Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana walka w pompie oleju 2.0TDi Cr


Sebastian.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze! Jako, ze w nastepnym tygodniu wyrzucam skrzynie z auta na wymiane sprzegla, dwu mase + lozysko w mojej B8 zdecydowalem sie na zainstalowanie nowego walka balansujacego z imbusem na 100mm. Walek z imbusikiem juz mam zakupiony i czeka razem z reszta czesci na kolejny weekend chcialbym sie waz poradzic dokladniej co i jak - jezeli juz ktos z was to robil. Co bym chcial dokladnie wiedziec?

 

Ulozenie tloka nr.1. GMP? Rozrzadu z tego co kojarzę zrzucac nie trzeba.

 

Micha w dol, pompa na stol i rozlozenie pompy na pol, wlozenie nowego walka, ustawienie go odpowiednio wedlug drugiego i zlozenie pompy - tu kolejne pytanie iz nie mam dojscia do ELSY ani nic wiec jaki jest moment dokrecenia srub pompy do silnika + srub z rozpolowienia pompy.

 

Przejzalem forum lecz nie znalazlem nic na temat wymiany tego walka a chce dokladnie wiedziec co i jak niz glówkowac do wieczora czy czegos nie spie******em [emoji16]

 

Pozdrowionka i dziekuje z gory za odpowiedzi. Tylko prosze, bez komentarzy typu "Nie wiesz jak to sie nie zabieraj" bo to gowno wnosi do tematu i nie pomaga [emoji1]

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u ojca w q5 ale na taki sam jak był cena w aso 20 zł czy nawet mniej . Stary  wałek miał już jakieś drobne ślady przebieg Ok 190 tys jak dobrze pamietam. W q5 żeby michę zdjąć musieli jeszcze zawieszenie rozpinać czy tez podlewarowac silnik już dokładnie nie pamietam ale inaczej miska nie chciała wyjść nie wiem czy tak samo jest w a4 b8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, czeka mnie ta sama impreza. Czy mógłbyś podaj przybliżone koszty plus spis części potrzebnych do tej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...