Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Płyta indukcyjna czy gazowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Powitać,

Panowie i Panie, jak w temacie. Bardzo proszę o opinię na waszych przykładach. 

Jeżeli indukcja to dlaczego, ile prądu więcej to pożera itp.

Jeżeli gazowa to dlaczego, ile większe rachunki za gaz itp.

Opublikowano

Uzywalismy gazowej a teraz mamy indukcje i jest o niebo lepsza. Nie budzi garnkow, łatwiejsza w utrzymaniu czystości, na pewno bezpieczniejsza-brak gazu,szybciej coś zagotujesz, tylko troszkę coś wykipi to piszczy na cały . Sledzilem rozne zestawienia przed kupnem i ok 50 % energi z gazu ucieka  niewykorzystane a indukcja wykorzystuje prawie cala energie-brak strat. Duzych roznic w rachunkach za prad nie ma . Jedyny minus to trzeba miec odpowiednia instalację elektryczną no i cena zakupu indukcji

Edytowane przez sitar

Opublikowano
  • Autor

Czemu trzeba mieć odpowiednią instalację?? 

Opublikowano

pod siłę bodajże trzeba to podłączyć (chyba że się mylę) a reszta tak jak kolega wyżej napisał ... też mam i polecam
jedyny minus to jak braknie prądu to d*pa!- nic nie ugotujesz :)

Opublikowano

Są indukcje na 220v ale chyba bym się nie zdecydował na taką. Do indukcji musi być sila-np do mojej tylko 2 fazy-puszczony nowy kabel od skrzynki i odpowiednio gruby

Opublikowano

Mam indukcję na 220v od trzech lat i działa bezproblemowo.

Opublikowano
  • Autor
46 minut temu, iwadrian napisał:

Mam indukcję na 220v od trzech lat i działa bezproblemowo.

A jak rachunki za prąd przy indukcji ?

Do przyjęcia czy mega zawyżone ?

Opublikowano
  • Autor
58 minut temu, sitar napisał:

Są indukcje na 220v ale chyba bym się nie zdecydował na taką. Do indukcji musi być sila-np do mojej tylko 2 fazy-puszczony nowy kabel od skrzynki i odpowiednio gruby

Deweloperzy robią już typowo pod indukcję więc chyba te kable są odpowiednio dobrane, wydaje mi się w blokach robią właśnie pod 220v.

Opublikowano
1 minutę temu, k232 napisał:

A jak rachunki za prąd przy indukcji ?

Do przyjęcia czy mega zawyżone ?

Szczerze mówiąc nie porównywałem,ale nie ma tragedii. 

Opublikowano
  • Autor

Właśnie szukam kogoś kto na własnym przykładzie powie mi dokładnie jak to wygląda jak przyjdzie zapłata za prąd, czy to wychodzi dużo więcej niż jak by gotowało się na gazie czy to są koszty , których nie ma co porównywać bo są takie niskie ??

Opublikowano

z tego co się orientuję to trochę więcej wychodzi za prąd ale nie ma jakiejś tam tragedii ... spokojnie możesz montować :)

Opublikowano
  • Autor

Wolę się wszystkiego dopytać abym później nie miał pretensji do siebie ☺️

Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, dzięki Panowie za każdą odpowiedź ☺️

Opublikowano
  • Autor

A czym się różni ceramiczna od indukcyjnej ?

Opublikowano

Tylko indukcja. Ja mam Siemensa od 10 lat i totalnie bezproblemowo.

Jaka jest różnica w kosztach indukcja vs. gaz nie mam pojęcia - u mnie nie było innej opcji jak elektryczna. Co mogę powiedzieć, to codzienne gotowanie obiadów na indukcji + piekarnik wychodzi mi około 15-20 PLN prądu miesięcznie (tak na oko).

Co ważne dla mnie, to szybkość np. zagotowania wody - ostatnio chciałem sobie sam ugotować coś u Teściów na kuchence gazowej i prawie osiwiałem czekając aż się woda zagotuje. 

Wg. mnie zdecydowanie indukcja.

Ewentualnie, polska firma Solgaz robi kuchenki gazowe bez płomienia, ale z czym to się dokładnie je to nie mam pojęcia.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, soolek napisał:

indukcji + piekarnik wychodzi mi około 15-20 PLN

Śmiech na sali :D

Opublikowano
  • Autor

Czytając po internecie to ewidentnie wygrywa indukcja, bez gadania :D

Opublikowano

Polecam srebrną, pięknie wygląda i jest sporo łatwiejsza w utrzymaniu niż czarna.

ACM804BAS_1.jpg?fit=fill&bg=0FFF&w=1500&

Opublikowano
  • Autor

Też masz u Siebie srebrną? :)

Opublikowano

Tak. Taką samą jak na zdjęciu.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.