Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie strefowe


mlody81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,proszę o pomoc w sprawie klimatronika.Strona pasażera grzeje i reaguje na zmianę temperatury zadanej prawidłowo,natomiast strona kierowcy po zagrzaniu się silnika do 90 stopni zaczyna dmuchać zimne powietrze. Jeśli ustawię na HI to czuje cieplej ale nie tak samo gorące jak u pasażera.Cofnę temp o jeden stopień np 28st i już wieje zimne..komputer nie widzi żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek klapy od kierowcy nie chodzi prawidłowo ,do wymiany lub wyczyszczenia,tylko dziwne że błędu nie wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vag- com wchodzisz w grupę 08 Auto-HVAC i sprawdzasz błędy, jeżeli są kasuje, a na koniec klikasz basic settings i przy grupie 000 Go! Usłyszysz jak w desce ruszają się klapki nawiewu, proces potrwa około minuty, jak wszystkie wartości zejdą do zera proces jest zakończony. Jeżeli to nie pomoże silnik klapy nawiewu od strony kierowcy co najmniej do sprawdzenia, dostęp bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby go wyjąć musisz odkręcić półkę  pod kierownicą,jak zajrzysz za klimatronik zobaczysz silniczek ,trzyma się na 3 śrubkach ,bardzo kiepski dostęp jest do niego,ja odkręciłem pedał gazu wtedy trochę łatwiej jest

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, greg2505 napisał:

żeby go wyjąć musisz odkręcić półkę  pod kierownicą,jak zajrzysz za klimatronik zobaczysz silniczek ,trzyma się na 3 śrubkach ,bardzo kiepski dostęp jest do niego,ja odkręciłem pedał gazu wtedy trochę łatwiej jest

Witam mam podobny problem tylko że u mnie nagle przestały działać wszystkie silniczki. Wyciągiem jeden z nich a dokładnie od regulacji temperatury i wyczyścićłem. Ponownie zamontowałem i brak poprawy. Więc podłączyłem bezpośrednio pod  akumulator i  każdy działa w pełnym zakresie. Wymieniłem panel klimy oczywiście z tym samym numerem i brak reacji na silniczkach.Brak mi już pomysłów więc proszę o jakąś podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sławomir Filejski napisał:

Witam mam podobny problem tylko że u mnie nagle przestały działać wszystkie silniczki. Wyciągiem jeden z nich a dokładnie od regulacji temperatury i wyczyścićłem. Ponownie zamontowałem i brak poprawy. Więc podłączyłem bezpośrednio pod  akumulator i  każdy działa w pełnym zakresie. Wymieniłem panel klimy oczywiście z tym samym numerem i brak reacji na silniczkach.Brak mi już pomysłów więc proszę o jakąś podpowiedź. 

Sprawdź bezpiecznik,  następnie  wiązkę ,może coś nie domaga , błędy jakieś są, bo to trochę dziwne żeby wszystkie na raz padły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, greg2505 napisał:

Sprawdź bezpiecznik,  następnie  wiązkę ,może coś nie domaga , błędy jakieś są, bo to trochę dziwne żeby wszystkie na raz padły

Bezpiecznik ok. Błędy jakie pokazało na kompie to 

G-107-fotoczujnik otwarty lub zwarty do masy

V-107-silniczek klapy odmrazania

V70-nastawnik klapy centralnej

V71-nastawnik klapy spietrzającej zablokowany lub brak zasilania

V113-silniczek klapy powietrza zużytego 

V42-czujnik temperatury powietrza za dmuchawą 

V158

V159

Napięcie odniesienia-zwarcie do masy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się przyjrzał wiązce bo wszystko jest na jednej ,mam luzem całą wiązkę ,jutro zerknę jak ona wygląda ,gdzie warto by sprawdzić i dam ci znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, greg2505 napisał:

ja bym się przyjrzał wiązce bo wszystko jest na jednej ,mam luzem całą wiązkę ,jutro zerknę jak ona wygląda ,gdzie warto by sprawdzić i dam ci znać

OK wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem tą wiązkę i ciężko coś w niej uszkodzić, jedynie możesz przyjrzeć się kostkom co wchodzą w klimatronik czarna 12pin i czerwona 20pin są od wiązki silniczków i czujników. Możliwe że coś jest nie tak od zasilenia do klimy , jakieś zaśniedziałe piny , brak masy lub zasilania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, greg2505 napisał:

Obejrzałem tą wiązkę i ciężko coś w niej uszkodzić, jedynie możesz przyjrzeć się kostkom co wchodzą w klimatronik czarna 12pin i czerwona 20pin są od wiązki silniczków i czujników. Możliwe że coś jest nie tak od zasilenia do klimy , jakieś zaśniedziałe piny , brak masy lub zasilania 

No ok a co myślisz o tym czujniku temperatury za dmuchawą? Czy jego źle działanie nie może powodować braku regulacji temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe , ale wydaje mi się że mimo to coś by chodziło ,ja bym spróbował podmienić któryś silniczek na jakiś 100% sprawny i zobaczył czy będzie chodził ,przejrzyj dokładnie kostki co wchodzą do klimatronika ,może coś tam przyśniedziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po podmianie silniczka v158 i niestety nie to jest powodem,że temperatura po stronie kierowcy jest dużo niższa.Zrobiłem test vcdsem i może to mnie zdziwiło,że zawsze po zakończeniu testu włącza się ECON.Proszę o jakieś podpowiedzi co może powodować taką pracę tego silniczka regulacji temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mlody81 napisał:

Jestem po podmianie silniczka v158 i niestety nie to jest powodem,że temperatura po stronie kierowcy jest dużo niższa.Zrobiłem test vcdsem i może to mnie zdziwiło,że zawsze po zakończeniu testu włącza się ECON.Proszę o jakieś podpowiedzi co może powodować taką pracę tego silniczka regulacji temperatury.

Zrób reset klimatronika w adaptacjach w grupie 0,

poza tym sprawdź grupy pomiarowe 9, 10, 11, tam są odczyty z czujników temperatury

poczytaj też poniższy wątek, może w czymś pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,robiłem adaptacje i nie pomogło.Trochę się bawiłem ustawieniami szyba,środek,nogi mając jednocześnie podpięty vcds na blokach pomiarowych 003 i 004 .Tylko jak ustawie na sama szybę lub na szybę i środek silniczek v158 otwiera się poprawnie.Jeżeli tylko włączę jeszcze nogi to już wartość z bloku 003 spada na ok 30-40 przy temp ustawionej na 25 więc powinien dogrzewać bo prawy v159 ma wartość ok 150..

Poza tym kiedy robię Basic settings w 001 na Go silniczki pracują robi się kalibracja ale już na samym początku włącza mi się ECON.Czy tak powinno to wyglądać przy kalibracji za każdym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie silniczek na najwyższą temperaturę ,nie podłączaj do niego wtyczki , jeśli będzie leciało ciepłe to silniczek jest uwalony , bo rozumiem że wymieniłeś na używkę,ewentualnie do sprawdzenia czujniki klimy ,econ się zaświeca,ale chyba po kalibracji 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...