Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tatusiowóz - Laguna 3 2.0 Turbo Initiale Paris


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Renault nie jest pancerne. Mieliśmy w pracy trafica nowy z salonu w dieslu. Po 30 tys zaczęły się problemy ze skrzynia wsteczny i jedynka zrobili na gwarancji. Po 120 tyś problem z silnikiem niestety już było po gwarancji , naprawa ponad 10 tyś już nie pamiętam co dokładnie tam poszło , problem był również z rozrusznikiem. Auto zostało sprzedane przy przebiegu niecałe 140 tys i 6 latach użytkowania

Więc ja jestem osobiście jestem zarażony do Renault.

Wszędzie zdarzaja się fuckupy. Ale trafic to nie jest laguna [emoji6] . Znajomy miał Craftera który palił chore ilości ropy aż w końcu motor się skończył przy 150 tys km ...

@jolley 20-35 k zł zależy od stanu i przebiegu.

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce nie wolno mieć auta w oryginale ... Pan z hondy pod sklepem zapomniał zaciągnąć ręcznego i zostawił auto na luzie , samochód się stoczył i uderzył w tył mojego zderzaka . Efekt - zderzak i dokładka do roboty .... Na koniec usłyszałem od Pana " ale to tylko Renault " .... I jak takiego w pape nie strzelić .4c8f334ced059ae5fd6c191152f17cb8.jpgdc9878f4ac4fc8d331b4035d833d3e6a.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Różni ludzie są 

W tamtym tygodniu od babeczki, która się zagapila i wjechała mi w d*pę usłyszałem : "zderzak jest po to, żeby się zderzać"

Heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wyposażenie i bardzo dobry silnik. Te Laguny to bardzo niezawodne samochody. Jak ludzie zajarzyli, że pod względem niezawodności są lepsze niż niemieckie to ceny na rynku wtórnym wzrosły, a auta szybko się sprzedają. Też się zastanawiałem nad taką ale jednak stylistyka mi nie odpowiada. Poza tym auto ma trochę twarde zawieszenie. Podskakuje na dziurach jak twardy kompakt. Taka moja subiektywna opinia o Lagunie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 19:04, maniek2408 napisał:

kolego opisuj co dalej z laguną 

Auto jest genialne, przez 2 miesiące zrobiłem ponad 5 tys km. W trybie mieszanym robie spokojnie 400 km na 50 l LPG . Auto dynamiczne, mega wygodne , nawet moja żona pokochała jazdę tym autem .

Z wymian wpadł pakiet olejowy , olej postanowiłem nie zmieniać czyli ELF 5w40 , od kolegi Hammer'a żarniki 4850 K ( wcześniejsze były od nowości )  , zamontowałem haka który po demontażu jest niewidoczny + zakup przyczepki na budowę :) i trzaskam kilometry  :)

Kompletuje graty do R - Linka ( radio Renault bazujące na Androidzie dzięki aplikacji Android Auto możemy mieć np Mapy Google w radiu przesłane z telefonu )  

365791518f0628a294d2dc8786960065.jpg

0a1eeca17e95db27c02579015428c5ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2018 o 07:35, talib1990 napisał:

Niestety w Polsce nie wolno mieć auta w oryginale ... Pan z hondy pod sklepem zapomniał zaciągnąć ręcznego i zostawił auto na luzie , samochód się stoczył i uderzył w tył mojego zderzaka . Efekt - zderzak i dokładka do roboty .... Na koniec usłyszałem od Pana " ale to tylko Renault " .... I jak takiego w pape nie strzelić .4c8f334ced059ae5fd6c191152f17cb8.jpgdc9878f4ac4fc8d331b4035d833d3e6a.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Trzeba bylo debilowi powiedziec "Panie to tylko zeby"

Kretynstwa u nas nie brakuje.

U nas na osiedlu goscie napierdzielaja dzwiami masowo.

Daleko nam do normalności niestety.

A Laguna jest duza.

Koles w pracy ma ale chyba 3 litry nie jestem pewny.

Graty niech sluzy jak najdluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak byś miał napisać plusy i minusy to co byś umieścił ,jak sprawuje się silnik ps.jakie typowe bolączki posiada ten motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 15:13, maniek2408 napisał:

Kolego a jak byś miał napisać plusy i minusy to co byś umieścił ,jak sprawuje się silnik ps.jakie typowe bolączki posiada ten motorek.

+ wygoda, spalanie, wykonanie wnętrza , wyposażenie, genialnie również świecą reflektory (Bix ), HF automatycznie zamykające auto po odejściu, wchodzi duża butla LPG w koło zapasowe , 3 tryby klimatyzacji ( cichy , Auto , szybki ) 

- nawigacja z minionej epoki lecz jak pisałem wpadnie R Link 

UCHWYT NA KUBEK  to jest największy minus :) Coca Cola w niskiej puszce ale szerokiej (330ml ) nie wchodzi .. taka pierdoła a wkurza ;) 

Silnik 2.0 T jest uważany za pancerną jednostkę jak w Vvagu 1.8 T - prosty, toleruje świetnie LPG ogólnie jedynie na co cierpi to pocenie się - u mnie po 127 tys było zapocenie tylko na odmie - 30 minut roboty i juz jest OK . 

Ogólnie mam w końcu auto w którym kilometry cieszą przez wygodę , wyciszenie .

 

Jak masz jakieś konkretne pytania to wal bo nie wiem co chciałbyś konkretnego wiedzieć 

 

 

 

 

Edytowane przez talib1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gorące dni jednak wybieram żony auto ;) 

Cabrio w Polsce to świetny pomysł ! 

IMG_20180526_153701_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obydwa autka fajne,napisz może cos pokrótce o megance i daj więcej jej fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2018 o 14:10, maniek2408 napisał:

Jak dla mnie obydwa autka fajne,napisz może cos pokrótce o megance i daj więcej jej fotek.

Megane II CC 2.0 16 v 135 km Automat + LPG

Fajny dupowóz-w zimę jazda jak zwykłym autem,  przy rozłożonym dachu mega duży bagażnik

Najważniejsza cechą jest to, że jest to auto 4 osobowe a nie 2+2. 

Mało pali, nic się nie psuje - jedynie trochę mocy brakuje ;) z wyposażenia ma nawet webasto na pilota.  

 

meg1.jpg

meg2.jpg

meg3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 07:52, maniek2408 napisał:

Jak tam reno się spisuje ,jakieś naprawy itp. czy raczej spokój i tylko jazda

Nic się nie psuje ponad 7 k km zrobione bez żadnych napraw. Wczoraj u siebie postanowiłem przeważyć koła i zauważyłem, że klocki się kończą i tarcze. Więc na jesień zmienie 2 osie - ciekawostką jest to , że oryginały Renault nie są wiele droższe od zamienników . Z ciekawostek wpadł R- Link czyli radio wspierająceMirrorlink,  Android Auto ( Mapy Google, wyszukiwarka głosowa, Spotify itp. ) + RS Monitor pokazujący ciśnienie doładowania, przyspieszenie, uślizgi kół itp , oraz ciekawą opcję gdzie zaznaczamy kiedy wymieniamy klocki , tarcze iitp i liczy nam przebiegi i czas od wymiany. Coraz bardziej kocham to auto :D 

r1.jpg

r2.jpg

r3.jpg

klocki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ulepszyłeś autko,no właśnie wszystko z czasem się psuje ciekaw jestem jak w coraz to nowszych autach cała ta elektronika bd działała po 20latach .Powiem ci że sam zamierzam zmienić autko którym śmigam do pracy nissana na reno megan tzw żelazko -fakt koledzy w pracy mówią co ty robisz hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maniek2408 napisał:

No ładnie ulepszyłeś autko,no właśnie wszystko z czasem się psuje ciekaw jestem jak w coraz to nowszych autach cała ta elektronika bd działała po 20latach .Powiem ci że sam zamierzam zmienić autko którym śmigam do pracy nissana na reno megan tzw żelazko -fakt koledzy w pracy mówią co ty robisz hehe

Koledze znalazłem ostatnio taka 2.0 135 km automat 5 drzwi . 2003 rok 175 tys xenon, hands free, 6 poduszek , cała w oryginale za 8000 zł . Po powrocie do domu za kółkiem nie chce jej żonie oddać mówi, że takie fajne auto ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎06‎.‎2018 o 21:15, talib1990 napisał:

Koledze znalazłem ostatnio taka 2.0 135 km automat 5 drzwi . 2003 rok 175 tys xenon, hands free, 6 poduszek , cała w oryginale za 8000 zł . Po powrocie do domu za kółkiem nie chce jej żonie oddać mówi, że takie fajne auto ;) 

A większość i tak bd uważała że francuskie to jedynie wino jest dobre a nie samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę słodzą marce Renault, więc ja dołożę trochę inna opinię, żeby nie było za słodko :whistling:

Moje poprzednie auto to było Renault Laguna II po liftingu (niby poprawione, od 1 właściciela, polski salon, 104000 udokumentowany przebieg ASO) i powiem Wam że tej marki to ja już na oczy nie chce widzieć. Nie było miesiąca żeby coś się nie popsuło, ciągle 500 lub 1000 opuszczało mój portfel. Bywało tak że żona jechała na pocztę kilometr dalej i już z niej nie wracała autem, bo niestety laweta musiała mnie odwiedzić... Jeżeli chodzi o nowsze Reno, nie mam doświadczeń, aczkolwiek Laguna III z tego co dyskutowałem z mechanikiem to jest mocno poprawiona i nie ma z nią problemów. Ale żeby wciąż nie było za słodko, znajomy ma Megane coś 11 czy 12 rok i mówi że też ma już dość. Reasumując, to auta dla cierpliwych pasjonatów marki:decayed: (oczywiście nie ubliżając nikomu i życząc bezawaryjnej jazdy)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 09:37, jolley napisał:

Panowie widzę słodzą marce Renault, więc ja dołożę trochę inna opinię, żeby nie było za słodko :whistling:

Moje poprzednie auto to było Renault Laguna II po liftingu (niby poprawione, od 1 właściciela, polski salon, 104000 udokumentowany przebieg ASO) i powiem Wam że tej marki to ja już na oczy nie chce widzieć. Nie było miesiąca żeby coś się nie popsuło, ciągle 500 lub 1000 opuszczało mój portfel. Bywało tak że żona jechała na pocztę kilometr dalej i już z niej nie wracała autem, bo niestety laweta musiała mnie odwiedzić... Jeżeli chodzi o nowsze Reno, nie mam doświadczeń, aczkolwiek Laguna III z tego co dyskutowałem z mechanikiem to jest mocno poprawiona i nie ma z nią problemów. Ale żeby wciąż nie było za słodko, znajomy ma Megane coś 11 czy 12 rok i mówi że też ma już dość. Reasumując, to auta dla cierpliwych pasjonatów marki:decayed: (oczywiście nie ubliżając nikomu i życząc bezawaryjnej jazdy)

Pozdro

L2 najbardziej w dieslu to proszenie się o kłopoty - zgadzam się . L3 ludzie chwalą , nawet diesle 2.0 uchodzą za świetne ( ja jednak wolałem stary poczciwy 2.0 Turbo ) . Ja nie chce ślepo chwalić marki , tylko oceniam jak oba samochody zachowują się w moim posiadaniu. 6 lat temu jak ktoś by mi powiedział, że będe jeździł czymś innym niż audi - dostał by w łeb :D Żona pierwsza zachciała francuza - ja przy nich się nudziłem jeśli chodzi o naprawy , stąd postanowiłem sam zaryzykować - nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...