Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tatusiowóz - Laguna 3 2.0 Turbo Initiale Paris


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zmiany auta z Vectry 3.2 na coś innego . 

Wymagania :
- rocznik min 2008

- silnik pod gaz około 200 km oraz duża wnęka na butle LPG ( producenci coraz częściej dają miejsce na dojazdówkę ) 

- automat hydrauliczny 

- system bez kluczykowy 

- kombi

Po wielu kalkulacjach zainteresowałem się pół roku temu Laguną 3, auta z tym silnikiem schodzą w ciągu kilkudziesięciu godzin przez co 3 inne zostały mi sprzedane z przed nosa . Aż do piątku 23.50 gdzie dostałem powiadomienie , że pojawiła się ona a o 18 już nią wracałem do domu dnia następnego ;) 

W skrócie : 

Laguna 3 Grandtour 2.0 turbo 125kw/170 koni 

2009r

kolor granatowy 

skrzynia 6 biegowa Yatco 

Szwajcar 127 t km potwierdzone, cała w oryginalnym lakierze

Wersja Initiale Paris :

Bixenon skrętny z światłami dziennymi

czujnik deszczu, zmierzchu 

ABS,ESP

PDC przód tył

Hands Free 

Lusterka elektryczne, składane , grzane 

Radio Carminat DVD z BT

Fotele elektryczne ,grzane z pamięcią wraz z lusterkami

Felgi 17"

dzielona tylna klapa

rolety drzwi tylnych 

 

Auto mega wygodne , pewnie się prowadzi, nie jest tak ciężkie przodem co się czuje jak w Vectrze 3.2 

 

Plany : 

- montaż LPG który dzisiaj się zaczął ( Instalacja Stag butla 67l w kole bez podnoszenia )

- chip na okolice 200 km / 330 nm

- zmiana radia na Carminat TOM TOM / R-Link

- przyciemnienie szyb 

- z racji budowy - montaż haka ;) 

- dbanie aby była piękna jak w dniu zakupu .

Poniżej wrzucam kilka zdjęć jeszcze od sprzedającego , robiony były 5 dni temu więc uznaje je za aktualne :)

 

878680602_25_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

878680602_32_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

878680602_18_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

878680602_7_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

878680602_29_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

878680602_1_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-czestochowa_rev003.jpg

878680602_34_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

878680602_10_1080x720_20-turboskora-alukomputernaviserwispo-oplatachszwajcar-_rev003.jpg

Edytowane przez talib1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek miał kilka lat temu i do tej pory wspomina, że najlepiej mu się jeździło Laguną! Tylko później coś elektryka zaczęła wariować i sprzedał! Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie mam 2 takie. Jedną mają rodzice, drugą siostra ;) Tym autem jeździ się naprawdę dobrze i w swojej cenie oferuje bogate wyposażenie :P Nie to co VAG :P

Jak dotąd rodziców bezawaryjnie, a u siostry musiały wpaść nowe zaciski na tył... a tak to zmieniają oleje i ciągle tłuką km... kolega też ma w pracy taką, tylko w sedanie i też już ze 2 lata jeździ bez większego wkładu... tylko te 3 sztuki to 2.0 dci...

Także raczej udane auto :) Bezawaryjności i szerokości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, granatowy napisał:

Laguna sprowadzona zza granicy czy z polskiego salonu ?

Przecież napisał autor że ze Szwajcarii.

 

@talib1990 Fajna Renia, niech się słucha :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autka wpadła instalacja Gazowa - pełny zestaw Stag do 250 km . Planuję jakiegoś softa zrobić więc instalacja rozwojowa. Do wnęki koła zapasowego zmieściła się butla 67L przez co zasięg w końcu jakiś będzie normalny [emoji6]

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ta laguna nie przekonuje
Musiałbym na żywo oblukac może wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ta laguna nie przekonuje
Musiałbym na żywo oblukac może wtedy
Nie ma problemu ;) ja coraz bardziej lubię to auto

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ,ale jak dla mnie ten silniczek i ta buda pasują do siebie .Moim zdaniem strasznie nie doceniane auta na rynku wtórnym -  fakt też bym miał chwilę zawahania przed zakupem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ,ale jak dla mnie ten silniczek i ta buda pasują do siebie .Moim zdaniem strasznie nie doceniane auta na rynku wtórnym -  fakt też bym miał chwilę zawahania przed zakupem .
Też miałbym chwilę zawahania gdyby nie to czym żona jeździła i jeździ - 2 lata Megane II 1.6 automat z LPG a teraz Megane II CC 2.0 16v automat. W 1.6 wymieniłem tylko czujnik ciśnienia w klimatyzacji a w CC czujnik ciśnienia oleju. Auta jeżdżą totalnie bezawaryjne poza wymianami okresowymi jak w każdym aucie. Kupując auto miałem sprecyzowane wymagania - w miarę mocny silnik na pośrednim wtrysku współpracujący wzorowo z LPG , automat , bezkluczykowy dostęp , dobresażenie i miejsce na dużą butle gazowa. Stąd laguna ;) na foto żony dupowóz - świetne auto !c660ffb79439d3f5f13e4e6eceb44b64.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, Laguna III bardzo ładna. Ale posiadając wcześniej Lagunę II po lifcie benz. 2.0 16V ("poprawiona") totalnie zraziłem się do Reno :kox:
Podobno III gen jest naprawę poprawiona i mam nadzieję, że tak jest. Szerokości życzę ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w miarę niezawodne auta. Znajomy ma taką tylko, że w dieslu, dobrze wyposażoną i nie ma z nią problemu. 

W tej nie podoba mi się kolorystyka wnętrza: jasne skóry plus drewno, zbyt dziadkowe jak dla mnie (chociaż już sam jestem dziadkiem). To jednak kwestia indywidualna. Na plus, kolor nadwozia i widać, że zadbana.

Szerokości

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił na rynku wtórnym C5 dał koło 35tyś zł.Auto bajka wymarzone tj. auto salon polska ,1 właściciel lekarz do samego końca , przed sprzedażą pełen serwis w ASO normalnie wymarzone auto -do czasu .Po roku jazdy diagnoza UPG trudno się mówi ,ale co po rozebraniu przez mechanika co wyszło że głowica to totalny ulep tj była spawana itp. I zobaczcie skąd potem biorą się opinie ludzi ,niestety jak kupimy strucla nawet z salonu to nic nam marka nie da .Sorki za wtrącenie paru trzy nie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się kierował kupując Renaulta? [emoji4]

- auto do 10 lat z siliniekim ok. 200 koni pod gaz

- automat

- wyposażenie dobre z bezkluczykowym dostępem

A pozatym Renault jest na prawdę dobra marka . Oferuję wiele za niewiele . Jedyna sprawa to wybrać benzynę lub 2.0 dCi które podobno jest pancerne.

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w miarę niezawodne auta. Znajomy ma taką tylko, że w dieslu, dobrze wyposażoną i nie ma z nią problemu. 
W tej nie podoba mi się kolorystyka wnętrza: jasne skóry plus drewno, zbyt dziadkowe jak dla mnie (chociaż już sam jestem dziadkiem). To jednak kwestia indywidualna. Na plus, kolor nadwozia i widać, że zadbana.
Szerokości
Najgorszym problemem , że szukając 2.0 turbo automat i chcąc kupić auto zadbane konfiguracja kolorystyczna schodzi na drugi plan bo tych aut nie ma . W tym momencie wyszukując Laguna 3 2.0 turbo automat kombi jest 7 sztuk dostępnych w Polsce :)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- auto do 10 lat z siliniekim ok. 200 koni pod gaz- automat
- wyposażenie dobre z bezkluczykowym dostępem
A pozatym Renault jest na prawdę dobra marka . Oferuję wiele za niewiele . Jedyna sprawa to wybrać benzynę lub 2.0 dCi które podobno jest pancerne.
 
Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Renault nie jest pancerne. Mieliśmy w pracy trafica nowy z salonu w dieslu. Po 30 tys zaczęły się problemy ze skrzynia wsteczny i jedynka zrobili na gwarancji. Po 120 tyś problem z silnikiem niestety już było po gwarancji , naprawa ponad 10 tyś już nie pamiętam co dokładnie tam poszło , problem był również z rozrusznikiem. Auto zostało sprzedane przy przebiegu niecałe 140 tys i 6 latach użytkowania
Więc ja jestem osobiście jestem zarażony do Renault.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zraziłem do Reno, tak jak pisałem. Miałem II po lifcie, 104tys przebiegu po pierwszym właścicielu. Silnikowo ok, ale non stop jakieś pierdoły wychodziły, 2x auto na lawecie (królowa :D) przez jakąś pierdołę. Kilka dobrych tyś w nią wpakowałem w ponad rok.No alevto była II gen.

Btw. Jeżeli można wiedzieć, ile takie egzemplarze teraz cenią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...