Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie szklanki po rozgrzaniu oleju.


Dydki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakładana była głowica ogólnie był jej remont. Po złożeniu i zalaniu olejem motul 5w40 po rozgrzaniu oleju słychać jedna szklanke, po odpaleniu na zimnym jest dobrze. Wczesniej byl olej castrol , szklanki oczywiście były wyciskane. Smok i miska oczyszczone, przed remontem nie było problemu z ciśnieniem oleju. Przejechalem od remontu dopiero 100km troche chodziła jeszcze na sucho. Myślicie że czekać i jeszcze się ułoży, czy zmieniać olej czy może mechanik mógł uszkodzić szklanke przy wyciskaniu? Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 1 szklanka lekko cyka odkąd kupiłem auto.

Cyka do tej pory tak samo na cieplym.

po sciągnieciu pokrywy zaworów wszystkie szklanki wyglądały ok wiec Olałem temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 1 szklanka lekko cyka odkąd kupiłem auto.
Cyka do tej pory tak samo na cieplym.
po sciągnieciu pokrywy zaworów wszystkie szklanki wyglądały ok wiec Olałem temat:)
Żeby sprawdzić szklanki trzeba zdemontować wałek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cykała szklanka po rozgrzaniu im cieplej tym glosniej. Wymienilem wszystkie na nowe i dalej to samo. Zrobilem z 50tys.km. nic się nie dzieje wiec zostawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł 1985 napisał:

Mi cykała szklanka po rozgrzaniu im cieplej tym glosniej. Wymienilem wszystkie na nowe i dalej to samo. Zrobilem z 50tys.km. nic się nie dzieje wiec zostawilem.

czyli od momentu cykania minelo 50kkm i nic sie nei dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic. Po wymianie oleju na nowy przestaje cykac na jakies 5km. Tylko sie zagrzeje to cyka. Wymienilem napinacz lancuszka szklanki i nic. Dalej cyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic. Po wymianie oleju na nowy przestaje cykac na jakies 5km. Tylko sie zagrzeje to cyka. Wymienilem napinacz lancuszka szklanki i nic. Dalej cyka.
A ciśnienie oleju jest prawidłowe? Jak szklanki klepia to z czasem robi się w ich wgłębienie tam gdzie wałek uderza

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile taka szklanka ma prawo się że tak powiem nabic bo zrobiłem 200km czy ona jeszcze dojdzie do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile taka szklanka ma prawo się że tak powiem nabic bo zrobiłem 200km czy ona jeszcze dojdzie do siebie?
Jak jest sprawna i ciśnienie oleju jest oki to 20 km jazdy i powinna być cisza po zdjęciu wałków wszystkie mają być twarde

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozliwe jest to że z jakiegoś powodu jedna z krzywek jest wytarta do tego stopnia ze stuka? Lub zatkany jest kanal olejowy do jednej szklanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...