Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś buczy/ wyje na zimnym.


gacek585

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu jak odpalam auto po dłuższym postoju spod maski wydobywa się dziwny dźwięk jakby wycia buczenia. Jest tak przez kilka minut i cichnie.

Jestem świeżo po wymianie rozrządu i problem pozostał. Byłem pewny że to pompa SAI ale dzisiaj doszedłem że jednak nie. Drażni mnie ten dźwięk bo słychać go dość dobrze w kabinie. Innych problemów z autem nie zauważyłem.

Ciężko wyczuć skąd dochodzi ale wydaje mi sie że gdzieś z tyłu silnika z lewej strony stojąc przed otwarta maską.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez gacek585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty, wymiana oleju i cisza. Miałem zalany na próbę 5w30 top tec 4200, bo wyczytałem dobre opinie, niestety nie zdał egzaminu.Przy energicznej jeździe łykał go sporo. W tej chwili zalany 5w50 liqui moly Molygen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie długo syczy zawór PVC po zgaszeniu silnika, rozbierz go, przeczyść i oceń stan membrany - po 10-15 latach guma w nim parcieje i pojawia się dziura. Używki będą w podobnym stanie a klejenie/wulkanizowanie nie ma sensu na dłuższą metę. Tylko nowy wchodzi w grę. Przy okazji przeczyściłbym rurki karbowane łączące się z nim. No i sprawdziłbym ich stan, bo te po latach też mają tendencję do pękania. W ASO komplecik dwóch rur z zaworem kosztuje ok. 350zł jeśli mnie pamięć nie myli. Tę idącą w dół (blok) silnika kupuje się osobno.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Temat sprawdzałem i czyściłem jakiś czas temu i membrana jest OK. Mam drugi zawór na podmianke bo w zimie potrafi zamarznąć w nim woda i wywaliło mi przez to uszczelki pod deklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...