Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] DPF zapchany na full - jakie rozwiązanie ?


szukamaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, zawaliło mi dpf'a, włączył się tryb awaryjny (czyli smochod muli ostro), zajechałem na podlaczenie kompa i gość powiedział, że nie ma sensu nawet probować wypalić tego komputerem, kazał jechać do kogoś kto manualnie tym się zajmie.  Więc nastepnego dnia pojechałem do gościa który ma piec do takich rzeczy ale usługa kosztuje 600 zł i mowi ze nie daje prawie żadnej gwarancji ze bedzie dobrze a przynajmniej jak dlugo dobrze będzie - wniosek ?  wydać 600 zł i nie mieć gwarancji prawie zadnej to troche slabo a z drugiej storny rozumiem kolesia bo nie wie kto co ma w silniku i ktoś moze przyjechać dzień po naprawie ze sprutą że słabo zrobione. 

Miałem trochę wolnego czasu więc podjąłem decyzję, że sam wyciągne te ustrojstwo i zobacze co tam się dzieje. Wyciągnąć tego dpfa była tragedia (btw. ludzie jak Wy z tym radzicie...), podejrzewam, że wprawieni mają na to sposoby jednak było podpietych 4 albo 5 czujnikow prawie wszystkie z okrutnym dostępem. Śruby zapieczone, 2 musiałem kątówką, a reszta z duzym bolem. Jednak po około 3h udało mi sie wyciągnąć, ale teraz nie wiem która decyzja będzie własciwa. 
1. Próbować czyścić myjką ciśnieniową, specyfikami do sadzy i pozniej wysuszyć i zamontować wszystko ? 
2. Wywalić ten filtr, zamontować wszystko i pojechać na kompa wgrać nowy program ? 

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go wyliczyć w specyfikach do sadzy i wypłukać ale nie wiadomo na ile to wystarczy. Jak 3 4 razy wyciągniesz puszkę to już nie będziesz pytał co zrobić z tym co jest w środku[emoji1]

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...