Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Konsola Środkowa + Alpine IVA-W200R + CB-Radio w popielniczce +Tempomat


Ghostrider

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja troche to zlikwidowalem owijając folia aluminiowa i tasma izolacyjna przewody idace wlasnie z radia do wyswietlacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę", to znaczy ze całkowicie się nie pobyłeś tego buczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no calkowicie nie bo nie chcialo mi sie juz wszystkiego demontowac zebo bardzo porzadnie zaizolowac te kable, ale zmniejszylo na tyle ze praktycznie ja juz tego nie slysze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj spróbuje założyć przewody ekranowane i zobaczę czy to coś da. A jak nie, to folia pójdzie w ruch;]

[br]Dopisany: 11 Sierpień 2010, 09:08_________________________________________________Kable ekranowane całkowicie rozwiązują problem zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pokazałbyś (fotki) lub opisałbyś jak docinałeś klimatronik? Dorzuciłbyś więcej zdjęć + opisałbyś cały przebieg operacji? Myślę, że wiele osób chciałoby zrobić podobnie z CB, ale nie ma pomysłu jak się do tego zabrać.

offtop:

Swoją drogą, każda alpina zagra, która ma światłowód i podepnie się pod nią procesor (korekcja czasów, fazy itd). Ale to mówimy już o innej specyfice robienia audio w samochodzie. To, o czym większość ludzi mówi "dobrze gra" oznacza nie chrumkanie głośników. Piękno muzyki poznaje się dopiero po odpowiedniej aplikacji jakichś tam głośników, źródła i zestrojenia tego ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe przeróbki przyznam...to cb radio rozebrane na części to średnio mi sie podoba ale grunt że jest funkcjonalne..a co do tego alpine to naprawde fajne..sam mam zamiar kiedyś coś takiego założyć..chciałem założyć rns-e ale jak poczytałem jakie koszty żeby to wogóle jakieś rozbudowane było to już wole takiego alpine który moim zdaniem w graniu rozłoży takie rns-e bez kłopotu...tym bardziej że ma na pewno dużo bardziej rozbudowany korektor dzwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem korektor dźwięku, ale taka stacja nic nie ma. Musisz dokupić procesor żeby ustawić wszystko tip top.[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 22:37_________________________________________________

Na pewno jak skończę postaram się podjechać w ktorys wtorek do Arkadii i będą mogli co niektórzy zobaczyć jak wygląda to na żywo :)

Pozdrawiam

Borys[br]Dopisany: 14 Luty 2009, 23:51_________________________________________________Ramki jeszcze nie skończyłem (za dużo pracy za mało wolnego) ale udało mi się w końcu zdobyć poszukiwany od 4 miesięcy tempomat :) Co lepsze czego się obawiałem czytając inne posty to, że moduł jaki potrzebowałem powinien być 8E0 953 549 R lub Q i tak trafiłem na allegro za 150 zł moduł, przełącznik świateł, wycieraczek (sedan), przełącznik tempomatu (w ogłoszeniu było że komplet do B7), po czym się okazało, że po zamontowaniu i podpięciu Vaga moduł jest 8E0 953 549 N, i miałem problem z uruchomieniem tempomatu, ale w końcu się udało.

IMG_0047.JPG

IMG_0048.JPG

PS. Posiadam dwa interface do diagnozy jeśli ktoś by potrzebował skorzystać w Wawie

Viakenowski USB KKL oraz Vag Can Pro. Wiem, że są słabe ale lepiej mieć takie niż wcale :)

Pozdrawiam

Borys O

Jak dociąłeś zaznaczone na czerwono miejsca [czym] i skąd wziąłeś plastik łączący obie manetki?

Możesz to szczegółowo opisać?

http://imageshack.us/photo/my-images/831/img0048ur.jpg/

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik łączący obie manetki jest "w zestawie" z tempomatem (jest jego częścią), a zaznaczone miejsce docinałem dremel`em.

Pozdrawiam

Borys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobiję 2 uwagi, bo tematem CB zajmuję się już sporo lat.

1. rozdzielanie panela od radia takim sposobem to czysta pomyłka - te przewody nie są ekranowane i zawsze będzie jazda ze wzbudzeniami itd.

2. Ghostrider - sorki, ale miejsce na antenę wymyśliłeś jedno z najgorszych jakie może być, no poza montażem w środku auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobiję 2 uwagi, bo tematem CB zajmuję się już sporo lat.

1. rozdzielanie panela od radia takim sposobem to czysta pomyłka - te przewody nie są ekranowane i zawsze będzie jazda ze wzbudzeniami itd.

2. Ghostrider - sorki, ale miejsce na antenę wymyśliłeś jedno z najgorszych jakie może być, no poza montażem w środku auta :)

Owszem przewody trzeba użyć ekranowane bo inaczej nie za bardzo da się używać radia, a co do montażu anteny to czemu uważasz, że najgorsze?? Chętnie się dowiem czegoś w tej materii, no i jakie jest najlepsze miejsce bo w najbliższym czasie i tak czeka mnie rozbieranie klapy bo jakiś micro stick mi chyba padł w zamku i ciągle pokazuje otwartą klapę bagażnika mimo, że jest zamknięta i zamykając centralnym nie migają kierunki :/ .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok cewki anteny nie może znajdować się element metalowy, poza tym zero możliwości odbicia fali.

Widzę, że masz avanta, więc albo fajny uchwyt relingowy - są takie, nie mylić z adpotowanymi jako relingowe lub magnes.

Poza tym wiesz co będziesz miał pod tym uchwytem - wielki syf :)

antena w takim miescu nie ma prawa dobrze pracować i na pewno nie stroi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok cewki anteny nie może znajdować się element metalowy, poza tym zero możliwości odbicia fali.

Widzę, że masz avanta, więc albo fajny uchwyt relingowy - są takie, nie mylić z adpotowanymi jako relingowe lub magnes.

Poza tym wiesz co będziesz miał pod tym uchwytem - wielki syf :)

antena w takim miescu nie ma prawa dobrze pracować i na pewno nie stroi!!!

A czy możesz podesłać jakieś zdjęcie fajnego uchwytu relingowego bo nic ciekawego nie mogę znaleść same tego typu:

8968.jpg

images?q=tbn:ANd9GcQjMqhS_B7CGzmgVQ0UXvO4OR-Ma8tARhkwUASQQpp0N3GDYQe3qq5QnDt70w

A magnesowy miałem ale mnie strasznie irytował placek na dachu a dodatkowo odbarwia się lakier od słońca (odkręcam tylko antenę, nie demontuje uchwytu) nie wspominając o porysowanym dachu pod spodem (i owszem przerabiałem różnego rodzaju podkładki, dodatkowo przecierają się te osłonki gumowe).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest typowo relingowy, reszta jake są to są sztucznie adoptowane, a w rzeczywistości są to albo uchwyty lusterkowe do ciężarówek, albo tzw. masztowe. To te co widać na fotce - ktoś wyżej pokazał.

Tutaj jest nawet filc, który nie pozwoli porysować relingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a mi się montaż tego radyjka bardzo podoba sam się zastanowię czy nie zrobić coś podobnego u siebie

A co do RNS-a fakt że może się i to ładnie komponuje ale wydaje mi się że już jest praktycznie co w drugim aucie a kolega przynajmniej ma coś innego od wszystkich

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...