Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Konsola Środkowa + Alpine IVA-W200R + CB-Radio w popielniczce +Tempomat


Ghostrider

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno jak skończę postaram się podjechać w ktorys wtorek do Arkadii i będą mogli co niektórzy zobaczyć jak wygląda to na żywo :)

Pozdrawiam

Borys

Dopisany: 14 Luty 2009, 23:51_________________________________________________ Ramki jeszcze nie skończyłem (za dużo pracy za mało wolnego) ale udało mi się w końcu zdobyć poszukiwany od 4 miesięcy tempomat :) Co lepsze czego się obawiałem czytając inne posty to, że moduł jaki potrzebowałem powinien być 8E0 953 549 R lub Q i tak trafiłem na allegro za 150 zł moduł, przełącznik świateł, wycieraczek (sedan), przełącznik tempomatu (w ogłoszeniu było że komplet do B7), po czym się okazało, że po zamontowaniu i podpięciu Vaga moduł jest 8E0 953 549 N, i miałem problem z uruchomieniem tempomatu, ale w końcu się udało.

IMG_0047.JPG

IMG_0048.JPG

PS. Posiadam dwa interface do diagnozy jeśli ktoś by potrzebował skorzystać w Wawie

Viakenowski USB KKL oraz Vag Can Pro. Wiem, że są słabe ale lepiej mieć takie niż wcale :)

Pozdrawiam

Borys O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie docieta obudowa kierownicy.Dobra robota :good: :good:

Mi udalo sie znalezc modul z manetkami za 80zl :slina: :slina: :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a pomozesz mi zaadaptowac tempomat w b6 bo cos mi nie wychodzi.moze wina jest modulu ?>? i dlatego kodowanie nie pomaga

nie ma sprawy spróbować można pytanie tylko kiedy i gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widziałem ale to dla tego, ze zmieniłem hosting wkrótce zrobię nowe i poprawie linki

Pozdrawiam

Dopisany: 13 Grudzień 2009, 19:29_________________________________________________Hosting zmieniony zdjecia poprawione no i wklejam kilka zdjec z przerobki , do moda uzylem "goldpinow" i do nich wtyczki, oraz tasme (taka jak tasmy do dyskow PATA) koszt materiałow do moda na wolumenie ok 40zł

5.JPG

7.JPG

6.JPG

11.JPG

10.JPG

13.JPG

Radyjko oczywiście włącza sie po otworzeniu popiołki :)

Ramka klimatronika jeszcze nie do konca dopracowana ale narazie temperatura daje sie weznaki i nie bardzo chce sie siedziec w garazu :)

Zdjecia calosci w pierwszym poście

Pozdrawiam

Borys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam do ciebie pytanie

również planuję montaż tempomatu, czy wystarczy tylko kupić manetkę oraz podpiąć pod komputer?

jak wygląda taka manetka o kierownicy 4 ramiennej z multifunkcją?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetka tempomatu jest taka sama jednak musisz sprawdzić czy twój moduł oprócz multifunkcji obsługuje także tempomat (musisz sprawdzić jaki ma twój moduł symbol) i jeśli obsługuje to wystarczy założyć manetkę i podpiąć pod kompa w celu uruchomienia. Jeśli moduł nie obsługuje to musisz także zmienić moduł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos zle szukałes jak 4 miesiace jamam prawie zawsze tempomaty :) rns i napewnie nie w takiej cenie , jak dla mnie alpine w audi porażka, umijescowienie cb dobre wykonanie ale ze wrabales zlacze gruchy w lampe to juz dowaliłes, tira robisz z a4 czy jak ? profanacja jakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos zle szukałes jak 4 miesiace jamam prawie zawsze tempomaty :) rns i napewnie nie w takiej cenie , jak dla mnie alpine w audi porażka, umijescowienie cb dobre wykonanie ale ze wrabales zlacze gruchy w lampe to juz dowaliłes, tira robisz z a4 czy jak ? profanacja jakas

Widzisz kolego dla Ciebie profanacja dla mnie wygoda...

Co do alpine to tak jak już pisałem miałem to radio więc nie opłacało mi się wydawać 2k na RNSa z reszta ten alpine ma o wiele większe możliwości i o wiele lepsza jakość dźwięku niż te wszystkie RNSy razem wzięte.

I przyznam szczerze, że śmiać mi się chce jak czytam posty typu to co ori to jest fajne reszta be... , skoro tak to czemu robicie CHIPy zakładacie CB itp to przecież tez nie jest ori...

Jeśli masz dojścia do tanich części to tylko dobrze dla Ciebie (a jak widać po podpisie masz) i jak pisałem nie opłaca mi sie wydawać na auto po 2 tysiące na RNSy i inne duperele jak mogę wykorzystać lepszy sprzęt który posiadam i kosztuje mnie to tyle co wymiana kosza który i tak notabene pod RNSa musiał bym zmienić...

No ale niema co słowa krytyki trzeba przyjąć (o gustach się nie dyskutuje) i tyle, powodzenia życzę w Ori modach, chętnie zobaczę coś ciekawego...

Pozdrawiam

Borys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz raczej tracisz na funkconlanosci, taki alpine nie gra napewno lepiej z systemem dzwiekowym fabrycznym po prostu nigdy go nikt niestroił do mozliwosci wzmacniacza samochodowego, jego glosnikow i ukladu ich, a RNS jest do tego przystsowany, zreszta jakosc dzwieku jest na wysokim standardzie, pozatym alpine napewno nie wspołgra z fisem, ani nawigacja, ludzie pisza ze ori o niebo lepiej i maja racje, bo tak to wyglada, ale jak piszesz o gustach sie niedyskutuje, zawsze sa wady i zalety dobieranych systemow gdyby taki alpine wygadał dokladnie jak RNS, to biłby go na głowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz raczej tracisz na funkconlanosci, taki alpine nie gra napewno lepiej z systemem dzwiekowym fabrycznym po prostu nigdy go nikt niestroił do mozliwosci wzmacniacza samochodowego, jego glosnikow i ukladu ich, a RNS jest do tego przystsowany, zreszta jakosc dzwieku jest na wysokim standardzie, pozatym alpine napewno nie wspołgra z fisem, ani nawigacja, ludzie pisza ze ori o niebo lepiej i maja racje, bo tak to wyglada, ale jak piszesz o gustach sie niedyskutuje, zawsze sa wady i zalety dobieranych systemow gdyby taki alpine wygadał dokladnie jak RNS, to biłby go na głowe

Jasne, że ori ładnie pasuje daje ci możliwość wyświetlania na fis itp. Ale jak już wyczytałem na forum i nie tylko nawet z systemem BOSE wcale audio w audi nie gra rewelacyjnie, można zrobić lepiej na innym sprzęcie. I tu napewno odpowiedni model Alpine rozłoży na łopatki fabryczne systemy audio. Co do nawigacji ... nie wiem jak ten model który ma kolega ale generalnie te stacje multimedialne pozwalają na użytkowanie nawigacji i to zdecydowanie lepszej niż ta ori...

Wystarczy podsumować koszty takiej stacji Alpine chociażby a ori RNS z bluetoothem potem tunerem tv, zmieniarką cd/dvd i czym tam jeszcze żeby było naprawdę fukcjonalne. Goła rns to kompletna porażka nic nie oferująca poza możliwością rozbudowy za ciężkie pieniądze. Generalnie elementy wyposażenia audi to kompletna pomyłka, często kiepska funkcjonalność za chore pieniądze nie z tej planety. Dlatego rozumiem kolegę i nawet jeśli do końca ten Alpine mi się nie podoba to uważam że to naprawdę kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz raczej tracisz na funkconlanosci, taki alpine nie gra napewno lepiej z systemem dzwiekowym fabrycznym po prostu nigdy go nikt niestroił do mozliwosci wzmacniacza samochodowego, jego glosnikow i ukladu ich, a RNS jest do tego przystsowany, zreszta jakosc dzwieku jest na wysokim standardzie, pozatym alpine napewno nie wspołgra z fisem, ani nawigacja, ludzie pisza ze ori o niebo lepiej i maja racje, bo tak to wyglada, ale jak piszesz o gustach sie niedyskutuje, zawsze sa wady i zalety dobieranych systemow gdyby taki alpine wygadał dokladnie jak RNS, to biłby go na głowe

Czaki i co z tego że nikt go nie stroił skoro sam ma tyle możliwości ustawień, że można spokojnie sobie ustawić do własnych potrzeb (i wierz mi nie słuchałeś jak gra to radio dlatego możesz twierdzić że to radio nie gra lepiej od RNSa a z resztą jak poszukasz troche w sieci to znajdziesz instalacje car audio oparte włąśnie na tej jednostce który zdobywały nagrody w różnych zawodach - z resztą dokłądnie ten egzemplarz bral udzial w zawodach car audio coprawda nie w moim aucie ale w aucie kolegi od ktorego go odkupilem), a jakość dźwięku w tym alpinie jest o wiele wyższa niż w tych RNSach.

Co do fisa masz rację niestety nie współgra lub nie znalazłem jeszcze modułu do tego (w B6 można za pomocą jendego modułu podłączyć go do kiery multi itp) w B7 jest to juz na CANie (o ile sie nie myle) i takiego modulu narazie nie znalazlem.

Co do nawigacji to używam zewnetrznej z Automapą (bo jeśli chodzi o polskę to wybacz ale ori mapy sa denne - choć i tak najnowsza jest już trochę lepsza niż te z np 2006 - mam w domu dwa Passaty jeden normalny drugi CC i mam porównanie), z resztą jak ktoś chce to do tego radia można także dobrać moduł Navi i przewagą tej nawi od Ori jest fakt, że można łądować różne mapy :) , z resztą moduł BT tez można dolozyć zmieniarki procesory dzwieku, a nawet można podłączyć zwykłego PC-ta i divixy oglądać na nim więc wybacz ale co do funkcjonalności i możliwości to ten alpine bije te RNSy na głowe...

A co do samego wyglądu radia to mnie osobiście RNSy się wogóle nie podobają ale to już kwestia indywidualna każdej osoby

Pozdrawiam

Borys

Dopisany: 31 Styczeń 2010, 19:17_________________________________________________Witam ponownie

poprzednio zapomniałem napisać jeszcze o założonej antenie od CB na klapie i o dodatkowych gniazdach zapalniczki w tym małym schowku po lewej stronie kierownicy :)

IMG_0004.jpg

IMG_0005.jpg

Niestety nie miałem otwornicy i musiałem otwory wiertłem robić dlatego nie wyszły idealne :)

Pozdrawiam

Borys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....cb w popielniczce pierwsza klasa :good:

co do alpine to mam mieszane uczucia chociaż klasa sprzętu mówi sama za siebie

antene mogłeś zamontować na uchwycie SF40 nie widać kabli i tej blachy bo jest zabudowa

http://www.allegro.pl/item911794767_uchwyt_bagaznik_far40_sf40_do_anten_cb.html sam montowałem taki na B7 i jest ok

u siebie zamontowałem jeszcze głośniczek w lampce podsufitki jest tam fajne miejsce

cc9c400922c1d959med.jpg

wszystko słychać nad głową czysto i wyrażnie

co do gruszki to wsadziłem ją tak

0e37d7498bc54286med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może namiar na sklep który wysyłkowo sprzedaje ramki zewnętrzne do navi 2din. Mam pioneer i chcę go wrzucić.

Do tego na oku mam kosz pod navi http://www.allegro.pl/item934597386_audi_a4_cabrio_ramka_stelaz_pod_navi_8h0_nawi.html - chće się tylko upewnić czy dobry znalazłem, mam A4 cabrio.

Trzecia sprawa to climatronik, może ktoś posiada climatronik pod 2din, może być z grzanymi fotelami, bo takie też są w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam pytanie do tej przeróbki CB w popiółce.

Zrobiłem też tak u siebie, ale niestety miało to wpływ na jakość dźwięku. Mam alana 199.

Wyraźnie słychać zakłócenia, w postaci dźwięku o stałej częstotliwości.

Zauważyłem że jest to chyba zakłócenie od wyświetlacza, bo jak przestawię na 19 kanał przełącznikiem na stałe, to wtedy

na wyświetlaczu miga "19" i to buczenie też wtedy jest przerywane, i pojawia się równo z "19" na wyświetlaczu.

Mieliście takie problemy i siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...