Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najechanie na tył A4 B7 Avant


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuję małej porady. Zatrzymałem się przed nieoznakowanym skrzyżowaniem, kobieta z tyłu się zagapiła i uderzyła we mnie. Szkody, to porysowany zderzak, dokładka oraz lekko obniżony lewy komin wydechu. Czujniki działają. Nic poza tym nie sprawdziłem, bo mam nogę złamaną i jestem uziemiony, także w jakim stanie są zaczepy itp, nie wiem.
Zgłosiłem sprawę do TU. Zdecydowali się wycenić to przez telefon (bez zdjęć). Całość wycenili na 1800zł + 300zł ekwiwalent za nie skorzystanie z auta zastępczego. Godzić się na 2100zł? Sprawa może być inna, kiedy przyjedzie rzeczoznawca i stwierdzi, że zderzak do lakierowania a nie wymiany. 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdr :)

Ps. Ewentualnie jak z nimi rozmawiać, żeby coś dorzucili, a nie trzeba było się jednak użerać z likwidatorem :decayed:

IMG_20180316_130521.jpg

IMG_20180322_134034.jpg

 

wycena.jpg

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjęciach co wstawiłeś nie wygląda to strasznie, jakby coś było z zaczepami to by odstawał, moim zdaniem wystarczy polerka i zderzak będzie jak nowy jeśli nie jest pęknięty, nawet jeśli gdzieś ucierpiał to wymiana zderzaka na używany w kolor to coś kolo 500 zł max, wydech dobry tłumikarz Ci poprawi za max 100 zł. Ja bym brał tą kasę. Ale zanim podejmiesz decyzję, wczołgaj się pod auto lub poproś kogoś żeby to zrobił i sprawdził jak wygląda wydech głębiej, czy gdzieś nie jest pogięty i obadaj dokładnie zderzak czy nie pękł.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś za rysę na zderzaku o pow. 15x1cm dostałem 1600zł, także wyciągnij wnioski sam, a zrobiłem zaprawki i kupujący nawet nie zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołaj się, bo ubezpieczyciel dokonał wyceny w oparciu o głodową stawkę rbg (54,50 zł), tanie zamienniki części (zderzak BMHD za 778 zł), zastosowano potrącenia 25% na części i 5% na robociznę. Tłumik co prawda w kalkulacji ujęto, ale jest zaznaczony gwiazdką (*), a to oznacza, że jego wymiana jet tylko opcją, której na razie nie uwzględniono (nie ma go w zestawieniu części). Nie uwzględniono także uszkodzeń wzmocnień zderzaka, zaczepów i ślizgów (znajdziesz je pod skorupą). Ogólnie rzecz ujmując; do uszkodzeń zderzaków nie należy korzystać z uproszczonej metody wyceny szkody (na podstawie fotek nadesłanych przez poszkodowanego), a żądać oględzin rzeczoznawcy, z którym należy umówić wizytę w warsztacie, lub stacji diagnostycznej, gdzie jest możliwość zdemontowania zderzaka, sprawdzenie stanu zawieszenia i podłogi bagażnika. 

Twoje fotki są mało precyzyjne, ale na mój gust skorupa zderzaka nadaje się do naprawy, chyba że ma ułamane zaczepy, lub jest spękana, natomiast po widocznych śladach wtarcia lakieru sprawcy, wnioskuję że uderzenie było na tyle silne, że uszkodzeniu uległy wzmocnienia zderzaka. Tak więc jeśli obawiasz się wizyty rzeczoznawcy i zmiany kwalifikacji "wymiany" zderzaka, na "naprawę", to napisz odwołanie z żądaniem wyliczenia szkody w oparciu o cenę oryginalnego (nie zamiennika) zderzaka. Można też napomknąć o zastosowaniu realnej stawki rbg (od 100 zł w górę), ale przy tej szkodzie (mała ilość prac), różnica nie będzie znacząca. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...