Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z uruchamianiem silnika


mewa506

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem od tygodnia jestem nowym właścicielem audi i mam problem z odpalaniem a głownie to to że długo muszę kręcić żeby odpalić czy to jest normalne bo właściciel mówił że ona zawsze tak paliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić immo[br]Dopisany: 09 Luty 2009, 19:55_________________________________________________a może to być wina akumulatora? jakiś za słaby czy coś? bo poprzedni właściciel wymienił go przed sprzedażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw VAG

trzeba sprawdzic silnik i licznik tam jest immo

może kluczyk juz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz ten sam problem co ja ! tylko mi sie wydaje za u mnie to czujnik temperatury bo ma inne wskazania niz climatronik!

wymieniaj nie czekaj, ale tylko ORI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podasz VIN auta i dostaniesz taki jak potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem od tygodnia jestem nowym właścicielem audi i mam problem z odpalaniem a głownie to to że długo muszę kręcić żeby odpalić czy to jest normalne bo właściciel mówił że ona zawsze tak paliła

Generalnie to powinna palic na dotyk. Mam ADR'a i odpalenie to jest kwestia sekundy wystarczy aby raz zakrecil. Wiec cos jest nie tak. Sprobuj przekrecic zaplon posluchaj pompki paliwowej wylacz zaplon i ponownie wlacz. Po 3-4 sekundach sprobuj odpalic. Jesli odpali bez problemu to byc moze pompka pada. Zrob tez adaptacje przepustnicy na nowo. Powinno pomoc.

Jesli nie to zalej paliwo na dobrej stacji a nie jakies paliwo "no name" i jak odpalisz sie zagrzeje to przejedz sie kawalek nie zalujac jej... krec wysoko niech dostanie troche po garach bo moze wina zamulenia wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może masz kłopot z ciśnieniem paliwa.(nie koniecznie z winy niedomagającej pompy paliwa)

Czy długo odpala na ciepłym silniku,czy tylko po dłuższym postoju?Jak jest po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu po 1min.?

Pozdrawiam

Ps. pompka paliwa nie uruchamia się po przekręceniu kluczyka,tylko w momencie uruchomienia rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. pompka paliwa nie uruchamia się po przekręceniu kluczyka,tylko w momencie uruchomienia rozrusznika.

Co Ty mi tu tani bajer wciskasz.. :wink4: Pracuje gdy przekręcisz zapłon !!

W książce nawet jest napisane cytuje: "Zdalne sterowanie jest niezbędne do wykonania czynnosci podczas których elektryczna pompa powinna tłoczyc paliwo gdy silnik nie pracuje"

... dalej:

"Włączyc zapłon. Powinna byc słyszalna przez chwile praca pompy"

Pozdrawiam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...