A4 B5 1.8T AEB Dziwny dzwięk z turbo.

6 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z moją A4 1.8t AEB, od dzisiaj po puszczeniu gazu,  słychać "ten dźwięk" (filmik), Niby jak Dump Valve, ale 10 razy bardziej, i zastanawiam czy to DV się zepsuło (i można jeździć), czy może coś poważniejszego. Turbo ma lekki, wyczuwalny luz,  nie regenerowałem jej, bo jestem już umówiony na maj/czerwiec, na remont silnika,  zamianę turbawki na k04  i chipa, nie pasuje mi teraz tego robić, bo za bardzo czasu nie mam, Jak uważacie, wytrzyma te 2 miesiące ? Dodam jeszcze, że  od czasu, jak "śwista",  turbo nie osłabło, wręcz przeciwnie, wcześniej pakowało do 0.5 bara a teraz 0.8 nawet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

brzmi jak uszkodzony zawór dv 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też mi się tak wydaje, ale nie powinno być tak, że sprawność turbo by drastycznie spadła ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyjmij zawór i sprawdź, parę minut roboty. Przy tak padniętym dv turbo długo nie pożyje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej, jak sprawdzałem DV, to okazało się, że wąż był urwany przy turbinie i stamtąd ten dźwięk docierał, skróciłem wąż, dzwięk wrócił do normy (teraz jest tłumiony przez filtr powietrza).  Pojechałem na próbę, wciskam gaz,  i co chwile mam overboosta :/  turbo dobija do 1 bara i odcina ..   miałem wcześniej takie przypadki, ale po chwili przechodziło, jak myślicie, to sztanga od sterowania się przycina, czy może coś innego ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    W dniu 15.04.2018 o 20:34, PluszowyZuczek napisał:

Okej, jak sprawdzałem DV, to okazało się, że wąż był urwany przy turbinie i stamtąd ten dźwięk docierał, skróciłem wąż, dzwięk wrócił do normy (teraz jest tłumiony przez filtr powietrza).  Pojechałem na próbę, wciskam gaz,  i co chwile mam overboosta :/  turbo dobija do 1 bara i odcina ..   miałem wcześniej takie przypadki, ale po chwili przechodziło, jak myślicie, to sztanga od sterowania się przycina, czy może coś innego ?

przeczyść najpierw jakimś wd-40 albo czymś podobnym n-75

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta