Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klapa bagażnika, zgrzany plastik w gniazdach żarówek, mikrostyk nie otwiera klapy


art11

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dlaczego tak się grzeje plastik w miejscu styku żarówek i jest popękany czy tu chodzi o brak styku czy wilgoć robi zwarcie, żarówki świeca żadnych objawów nie dawały że coś nie tak , sprawdziłem mikrostyk miernikiem i jest sprawny ale nie otwiera klapy IMGA0211.JPGIMGA0212.JPGIMGA0213.JPGIMGA0214.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam dokladnie taki sam problem, rozebrałem wszytko tak jak Ty i gniazdo jednej lamkpi wyglada tak samo. Żarówki swiecą a oczywiscie klapy nie da sie otworzyć z przycisku. Mikrostyk sprawdzony miernikiem i działa. Miałem ochote zmienić zmienić całą blende ale juz sam nie wiem czy to coś da, póki co otwieram klape z pilota, daj znać jak uporasz sie z tym problemem i co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2018 o 19:57, siaj napisał:

Kolego, mam dokladnie taki sam problem, rozebrałem wszytko tak jak Ty i gniazdo jednej lamkpi wyglada tak samo. Żarówki swiecą a oczywiscie klapy nie da sie otworzyć z przycisku. Mikrostyk sprawdzony miernikiem i działa. Miałem ochote zmienić zmienić całą blende ale juz sam nie wiem czy to coś da, póki co otwieram klape z pilota, daj znać jak uporasz sie z tym problemem i co jest przyczyną.

dziś sprawdziłem wiązkę kabli wychodzących z klapy i był jeden urwany a drugi bez izolacji, zrobiłem to i nadal mikrostyk nie działa podmieniłem drugą listwę zmikrostykiem mniej wygrzaną i też nic, w moim przypadku jeszcze nie działa otwieranie z pilota klapy ale jak zlutowałem urwany kabel to siłownik zaczął dawać oznaki życia ale też nie otwiera, robi tylko ,,pstryk'' i nawet nie drgnie.

nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyny lub co sprawdzić

IMGA0215.JPG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, mi sugerowano że winowajcą może być moduł komfortu choć dość sceptycznie do tego podchodzę. Spróbuję na weekendzie dobrać sie do wiązki kabli idącej od klapy do środka auta, moze u mnie też jakiś kabelek jest przerwany bo jeszcze tam nie sprawdzałem, w ostateczności oddam do jakiegoś magika bo tez mi sie pomysły skończyły i juz dobre pół roku tak jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, sprawdziłem w klapie wtyczkę od siłownika i okazuje się że jest zwarcie do masy ,

siłownik jest sprawny sprawdziłem go pod 12V, całe okablowanie w klapie też jest ok. kable nie są uszkodzone jedynie wiązka wychodząca z klapy była uszkodzona ale ją naprawiłem, wszystkie trzy mikrostyki w klapie sprawdziłem są sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klapa dalej nie otwiera się z przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siaj napisał:

Czyli klapa dalej nie otwiera się z przycisku?

tak dalej się nie otwiera z przycisku i z pilota. Założyłem ten temat na innym forum to dam znać jeśli coś się dowiem nowego. Czy mógłbyś zmierzyć u siebie ile wynosi napięcie na wtyczce tego siłownika. Jak miałem urwany kabel w drzwiach kierowcy to mi vcds pokazywał błąd w module komfortu a tutaj nic zero błędów nawet jak kabel był przerwany ani po zlutowaniu

Edytowane przez art11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem o jaki Ci siłownik chodzi( mam avanta). Uderz na pw i podeślij fotkę tego elementu to zrobie pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2018 o 00:42, siaj napisał:

Nie do końca wiem o jaki Ci siłownik chodzi( mam avanta). Uderz na pw i podeślij fotkę tego elementu to zrobie pomiar.

IMGA0218.JPG

u mnie jest taki siłownik obok zamka klapy gdzie wkładam kluczyk

dziś rozebrałem siłownik, wyjąłem z niego silniczek i też go rozebrałem, dużo było pyłu czarnego ze szczotek, dokładnie oczyściłem go małą szczoteczką + kontakt, podłączyłem silniczek na krótko by trochę popracował w jedną i druga stronę, po tym zabiegu siłownik podłączyłem do kostki w klapie i zaczął normalnie działać.

sprawdziłem mikrostyk umieszczony w gumie przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej nie zadziałał od razu dopiero po włożeniu kluczyka do zamka klapy przekręceniu go kilka razy mikrostyk załapał i otwiera teraz klapę bez problemu

(wcześniej zmierzyłem napięcie na wtyczce od mikrostyku, wtyczka ma cztery przewody: dwa od żarówek tablicy rejestracyjnej 12,30V podłączyłem żarówkę świeciła i dwa od mikrostyku 11,60V podłączyłem żarówkę nie świeciła)

na razie wszystko działa

 

Edytowane przez art11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez kluczyka i nie kojarzę tego elementu aczkolwiek muszę się przyjrzeć dokladniej bo widocznie problem leży właśnie w tej okolicy. Fajnie że problem rozwiązany, na majówce podziałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...