Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AJM- na gorącym silniku nie odpada


mats0n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z pompowtryskiem. Na zimnym silniku pali na strzała, kiedy osiągnie 90 stopni i postoi powyżej 5-10 minut samochód nie odpali, kręci i kręci ale nie odpali, muszę zaczekać aż ostygnie, czasami muszę czekać pół godziny, czasami godzine. Jak zgasze samochód kiedy osiągnie temperature i od razu odpale pali na strzała, ale tak jak mówie wystarczy ze postoi te 5-10 minut i nie ma opcji aby odpalil, na zimnym pali na strzala, nawet jak te 70-80 stopni max osiagnie rowniez pali na strzala, pompa vacum? zadnych innych objawow nie mam, czy moze jakies zapowietrzenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny objaw w passat b6 1.9 tdi,wkradł się błąd czujnika położenia wałka rozrządu .Po wykasowaniu problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mats0n napisał:

Cześć, mam problem z pompowtryskiem. Na zimnym silniku pali na strzała, kiedy osiągnie 90 stopni i postoi powyżej 5-10 minut samochód nie odpali, kręci i kręci ale nie odpali, muszę zaczekać aż ostygnie, czasami muszę czekać pół godziny, czasami godzine. Jak zgasze samochód kiedy osiągnie temperature i od razu odpale pali na strzała, ale tak jak mówie wystarczy ze postoi te 5-10 minut i nie ma opcji aby odpalil, na zimnym pali na strzala, nawet jak te 70-80 stopni max osiagnie rowniez pali na strzala, pompa vacum? zadnych innych objawow nie mam, czy moze jakies zapowietrzenie? 

odepnij na goracy silnik wtyczke czujnika wody i odpal silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dev napisał:

odepnij na goracy silnik wtyczke czujnika wody i odpal silnik

chodzi o czujnik płynu chłodzącego?> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pokazuje, na zimnym i na gorącym nie ma nic. Odpiąłem czujnik, bez zmian więc to też nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, filtr paliwa do wymiany i kąt synchronizacji wałka rozrządu może do tematu też coś miał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...