Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B5] Letnie opony do quattro


gelon

Rekomendowane odpowiedzi

Potenza którą galeon pokazał w pierwszym poście to modelowy staroć - dokupić coś z tego jak by jedną uszkodzić to będzie dramat. W nankangi bym się nie pchał - życie życiem, testy testami a dobra opona nie jest tylko wtedy jak jest nowa. To że jest to sygnowane logo Bridgestone nie znaczy że jest to dobry produkt. Podam conajmniej parę bieżników wielkich korporacji jak Goodyear, Pirelli czy innych które pod swoim logo robią śmietniki).

Z marek mało znanych koledzy wymieniali Kumho - dodam Hankooka który robi świetne gumy (v12evo czy s1evo).

Moim zdaniem powinieneś Galeonie zastanowić się także nad wyborem t1r - to nie jest najlepsza propozycja. Może i marketnig mają

świetny bo świat tuningu tym żyje - sponsorują PFD no i film robi swoje... To nie jest najlepsza propozycja na deszcz...czy warunku które wymieniłeś.

Bridgestone potenza re50A, Dynlop Sport Maxx(także TT), Sp9090(czy9000), GoodYear Eagle Gsd3 (+ eagle asymetric), Uniroyal Rainsport1(o ile go jeszcze znajdziesz - 2jest bardziej uniwersalny niż na mokre), Pirelli Rosso Assimetrico (+ zero nero).

Wybaczcie krytykę Toyo lecz w naprawdę mocnych autach te gumy nie dają rady (moje doświadczenia - honda Crx 320hp - 205/40r17).

Może się wymądrzam lecz pracuję w hurtowni z felgami i oponami więc mam teorię popartą małym własnym doświadczeniem z mocnymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook to jest inna liga - to ścisła światowa ekstraklasa.

Opony Nexena to całkiem ciekawa propozycja i chyba ja się skuszę w tym sezonie na mały test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Hankook - to cos sie wypowiem, bo na nich troche przelatalem.

nawet nie glosna, wyglada calkiem fajanie, trzyma niezle na deszczu w zakretach ale turanza lepiej.

i co mnie jeszcze pozytywnie zaskoczylo to, to, ze mialem juz prawie slicki i mialem zmieniac oponki na wiosne rok temu, a przelatalem na nich do zimy tylko, wiadomo juz troche ostrozniej, ale na deszczu jak duzo nie lalo to mozna bylo pomykac jakby sie mialo caly bieznik. Wiem, ze bieznik odprowadza wode, ale jesli tej wody nie ma tak duzo, a asfalt mokry to guma musi byc lepka. Technologia silica to wlasnie, ze ta oponka caly czas byla jednakowo lepka i po gorach u nas i na autobanie mozna bylo pomykac szybko, u mnie max 190.

Od znajomych slyszalem, ze ta opona nie wytrzymuje sowich indeksow predkosci, bo gdzies na testach w necie widzieli jak sie V rozlatuje po 10 min przy 200/h. Nie wiem, moze i to prawda, ale u mnie sie opona zestarzala, zlysiala, a zadnych drutow nie widac i nie rozleciala sie zadna jak pomykalem na suchej czy mokrej autobanie 190. Moze, dlatego, ze byla kupiona w niemczech :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym modelu Hankooka piszesz ?

Kanał dystrybucji Hankooka jest ten sam dla całej EU. Kontenery z Korei/Węgier idą w cały świat. Nie ma wyboru dla Niemiec/Francji czy Polski.

Co do indeksów to hmm... skoro gallardo od znanego nienieckiego tunera śmiga na 20" hankookach S1Evo, to nie wiem co sie stanie przy 300km'h :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do indeksów to hmm... skoro gallardo od znanego nienieckiego tunera śmiga na 20" hankookach S1Evo, to nie wiem co sie stanie przy 300km'h

Może jakaś wadliwa sztuka się trafiła. Tylko że to nie powinno się przydarzyć bo ktoś może przez to ucierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle, zadne jakies wyczynowe Optimo K406 i to jeszcze 195/65 r15 H, takie balony, na takich smigalem

a co do takiej gadki przy piwku, ze ktos, gdzies, cos widzial (czyt. moj post powyzej) to ja duzej wiary nie daje, nie wiem czy powiedzial mi to w trosce czy z jakiegos innego powodu. W kazdym razie ja jestem zadowolony z tej oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupować opony to bridgestone a nie z grupy bridgestone, skoda też jest w grupie Vw a nie ma porównania z jakością w Audi. Jak chcesz być pewny auta na drodze to kupuj firmowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie odradzam continentale... 2, czy 3 , jeden szmelc... ja na swoim mam jakies goodyearki, nie wiem co za model, ale jeździ się dobrze... tak że jestem zdania jak poprzednicy..wybieraj firmowe opony i sprawdź wcześniej czy sa nadal w produkcji bo pamiętaj że do quattro opony się troszke inaczej dokupuje, nie tak łatwo jak do ośki gdzie przód inne tył inne, w quattro powinny byc takie same i z taka sama wielkoscia bieznika a z tym czasami bywa ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie odradzam continentale... 2, czy 3 , jeden szmelc...

Dlaczego?

Ja akurat spotkałem się z problemami w GY, przy dużej mocy potrafią się połamać wzmocnienia boków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na trzecim komplecie Conti i same pozytywne wrazenia... [zarowno zima, jak i lato - rozmiary 17"/18"].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej mocy gumę można zmasakrować jaką się chce :) Osobiście nie kupował bym no-name - no chyba że totalnie do nauki / zabawy itd :)

300KM w benzynie na tylnej osi. Duża moc, ale bez przesady. GY były dobre do pierwszego ruszenia z kopyta. Potem nie dało się ich już wyważyc, robiły się owalne. No i automat, więc o strzałach nie ma mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że 300ps rwd to w sumie nie dużo a w sam raz. Jednakże fwd/rwd szybciej zerżnie gumy jak 4x4 - to trochę inna bajka :) Doświadczenia z gumami przy innym napędzie trzeba brać pod uwagę - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z continentalami nie mam dobrych wspomnien, jedne 17 225/45 załozone do 2.5tdi 163km, drugie 18 245/40 2.0tdi 170km, jedne i drugie jakby sie za nadto ślizgały przy jeździe, na zakrętach coś słabo trzymają (opony kupione nówki tzn nie używane i mające po 2-3miesiące) ponadto te 18 jakieś wielkie nieporozumienie.... przy 140 bicie na kierownicy, potem ok.... ponoc lubią ząbkować, jeździłem z tymi oponami, przekładali mi koła, wyważali i dalej to samo, wcześniej tego nie było... mam złe wspomnienia i już nigdy nie kupię opon tej marki, zdecydowanie wole goodyearki, czy dunlopki, mam też zimówki conti na 16 i też nie mogę powiedzieć że są super, raczej jestem na nie ...zresztą nie ja pierwszy mam złe wspomnienia z continentalem (można poczytac na forum) :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...