Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap wiązki na Bose - niegrające głośniki


kloc7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Podmieniłem starą wiązkę na bose. Praktycznie cała, bo ucięte było zasilanie (dwa brązowe przewody cieńszy i grubszy, które dosztukowałem i podłączyłem do puntów +12V oraz masy). Ucięte były również przewody od zasilania lampek w tylnych drzwiach, ale to nie problem bo kostka jest modularna i zwyczajnie ucięta część wypiąłem a wpiąłem tę co miałem. 

Wszystko podłączyłem co miałem w nowej wiązce. Kostki do głośników, wzmacniacza i radia. Radio przekodowane na bose i finalnie nic nie gra. Nie pasują mi dwie kostki... t.j. Czarna zasilajaca radio - tylko gdy ona byłą podłączona mogłem przekodować radio. Idzie ona wraz z czerwoną skądś spod kierownicy i nie była ona razem z całą, starą wiązką głośnikową jak to jest w przypadku wiązki Bose gdzie zasilanie jest razem z wiązką.

Nie pasuje mi również czarno-różowa kostka z której od strony wiązki standardowej jak i Bose wychodzi parę przewodów lecz od strony tunelu tylko jeden gruby, czerwono-niebieski.
Po podłączeniu wszystkiego żaden głośnik nie działa. Gdzie możne leżeć problem? W podlączeniu? W którejś z kostek? Zakładam, że zestaw działa, bo odsłuchiwałem przed kupnem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez multimetru raczej nic nie zdziałasz. Na upartego upewnij się, że w pinie nr 8 i 5 czarnej kostki ISO jest 12V i 7 pin tej samej kostki masa. W czarnej musi być wpięty chociaż jeden głośnik - w piny 3 i 4, bądź 5 i 6*

Jeśli na 100% tak masz i dalej nie działa to napisz.

Inne możliwości:

- *wzmacniacz oryginalny? 2, czy 4 kanałowy? Masz przeprogramowanie na 4 kanały w kostce line out, czy w kanały line out i dwa głośniki pasywne wychodzące z końcówki mocy radia?

- sprawdź, czy na pewno radio jest przekodowane

- podgłośń  :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem mierzyć i sprawdzać. Okazało się że dwa ucięte przewody to były dwie masy a poprzedni właściciel mowił o zasilaniu (na logike plus i minus). Wszystko działa. Dzieki za fatygę. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...