Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kręci tylko rozrusznik, nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Wczoraj podczas jazdy auto nagle mi zgasło i już nie chciało odpalić. Kręci tylko samym rozrusznikiem.

Po zholowaniu, podłączyłem pod VAGA:

16727 - Camshaft Position Sensor (G40): Signal too High

        P0343 - 35-00 - -

16396 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Advance Setpoint not Reached (Over-Retarded)
P0012 - 35-10 - - - Intermittent

Na rozrządzie jest zrobione 10k km, ciśnienie oleju było wtedy prawidłowe (przynajmniej coś takiego usłyszałem od mechanika).

Zdjąłem pokrywę zaworów, napinacz "pod obciążeniem" ani drgnie w dół.

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Pozdrawiam :hi:

 

 

 

 

 

Edytowane przez dawowo

Opublikowano

Sprawdź co pokazuje w kanale 93.

Możliwe, że też padł czujnik wałka lub położenia wału.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Czujnik wałka właśnie wymieniłem, jest to samo..



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Sprawdzałeś co pokazuje vag w gr.93? Może się rozrząd rozjechał. Możesz sprawdź czy jest iskra na świecach.

Opublikowano
  • Autor

Iskra na swiecach jest. Jak będę miał dostęp do kompa to sprawdzę.

Świece są suche i nie czuć paliwa w otworach

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

@przem8,

 

A powiedz mi - może to być wina komputera? Rozebrałem go, wygląda nieciekawie. Po ostrym zalaniu, a wali grzybem jak cholera.. :facepalm:

 

Przed zimą nabyłem nowe "cacko" i teraz wychodzi :angry:

Opublikowano
  • Autor
Sprawdzałeś co pokazuje vag w gr.93? Może się rozrząd rozjechał. Możesz sprawdź czy jest iskra na świecach.

Grupa 93:

RPM 0/MIN

LOAD 100%

IDLE STABILIZATION 0.0 CF

 

Tak kręci:

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Opublikowano
17 godzin temu, dawowo napisał:

A powiedz mi - może to być wina komputera? Rozebrałem go, wygląda nieciekawie. Po ostrym zalaniu, a wali grzybem jak cholera.. :facepalm:

Może być, drożny masz odpływ pod podstawą aku?

Opublikowano
  • Autor

Drożny.

 

Sporadycznie podczas odpalania ukazuje się jeszcze taki błąd:

17939 - Camshshaft Timing Adjustment: Open Circuit

        P1531 - 35-00 - -

 

+ oczywiście ten przy każdej próbie rozruchu:

 

16727 - Camshaft Position Sensor (G40): Signal too High

        P0343 - 35-00 - -

 

Skoro czujnik położenia wałka rozrządu został wymieniony to pozostał chyba do sprawdzenia sam w sobie rozrząd?

Ewentualnie może być coś z ciśnieniem oleju?

Edytowane przez dawowo

Opublikowano

Po odczycie gr.93 niby rozrząd jest wzorowo ustawiony chyba, że czujnik oszukuje. Sprawdzałeś miernikiem czy napięcie na czujniku jest prawidłowe? Podaje paliwo podczas odpalania? Sprawdzenie fizyczne rozrządu i ewentualnie bezpieczników nie zaszkodzi http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17939/P1531/005425

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sprawa wyjaśniona.

Tylko 1/4 wałka wydechowego się obraca, reszta stoi w miejscu.

Pytanie ile zaworów pogiętych i ile wyniesie remont głowicy ??

Opublikowano
4 godziny temu, dawowo napisał:

Sprawa wyjaśniona.

Tylko 1/4 wałka wydechowego się obraca, reszta stoi w miejscu.

Pytanie ile zaworów pogiętych i ile wyniesie remont głowicy ??

kolego ściągaj głowice i zobacz czy nie uszkodziło gładzi cylindrów bo może się okazać że naprawa tego silnika jest nieopłacalna i zostanie szukanie drugiego słupka 

Opublikowano
  • Autor

Jeśli kupować wałki to od AWT? Bo gdzieś mi kiedyś mknęło, że od AEB są mocniejsze

Opublikowano
1 godzinę temu, dawowo napisał:

Jeśli kupować wałki to od AWT? Bo gdzieś mi kiedyś mknęło, że od AEB są mocniejsze

głowica zostaje stara ?

wałki wydechowe w obu silnikach maja te same numery wiec wydech na pewno nie jest twardszy a o ssącym się nie wypowiem 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.05.2018 o 22:38, dawid221 napisał:

głowica zostaje stara ?

wałki wydechowe w obu silnikach maja te same numery wiec wydech na pewno nie jest twardszy a o ssącym się nie wypowiem 

To będę wiedział pod koniec tygodnia, mam dostać wycenę..

Jeśli będzie to potężna kwota, to myślałem o zakupie już zregenerowanej głowicy. Dobry pomysł??

Opublikowano
13 minut temu, dawowo napisał:

To będę wiedział pod koniec tygodnia, mam dostać wycenę..

Jeśli będzie to potężna kwota, to myślałem o zakupie już zregenerowanej głowicy. Dobry pomysł??

rozmawiałem ze znajomym co pracował w firmie co sprzedawała takie głowice własnie po regeneracjach i szczerze ja bym nie kupił . 

Myślę ze lepiej i taniej kupić używkę i samemu regenerować 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 19.05.2018 o 23:06, dawid221 napisał:

kolego ściągaj głowice i zobacz czy nie uszkodziło gładzi cylindrów bo może się okazać że naprawa tego silnika jest nieopłacalna i zostanie szukanie drugiego słupka 

Właśnie szukam głowicy, stara zatarta :)
Pytanie dlaczego. Trzeba będzie znowu pompę sprawdzić ?

Opublikowano
3 godziny temu, dawowo napisał:

Właśnie szukam głowicy, stara zatarta :)
Pytanie dlaczego. Trzeba będzie znowu pompę sprawdzić ?

skoro góra jest przytarta to ściągaj miskę i zobacz jak wygląda dół silnik bo może być w takim samym stanie  ?

Opublikowano

co było przyczyną?

pasek rozrządu pękł po 10Tys?

czy wałek pękł?

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, WYSKUN napisał:

co było przyczyną?

pasek rozrządu pękł po 10Tys?

czy wałek pękł?

Wałek pękł ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.