Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciekanie wody z prowadnic dachu A4 B5


Rafi1969

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Zacznę od tego, że 2 lata temu zakupiłem A4 B5 z uszkodzoną - nie tylko - podsufitką. Przyczyną był przeciekający i niedziałający dach.

Zakupiłem potrzebne części i w warsztacie, który się tym zajmuje zostało to naprawione - dach się otwiera i zamyka. Wyczyszczone zostały prowadnice i wężyki odprowadzające wodę na dół. Wymieniona została na nową uszczelka szyby - stara była od nowości.

Podsufitka nowa nie jest jeszcze założona i to jest moje szczęście. Dlatego, że z prowadnic dachu nadal wylewa się woda jak mocniej i dłużej popada. Wylewa się ona na tylną kanapę. Najczęściej jak auto stoi pod lekkim kątem do tyłu. Nie wiem jak mam to uszczelnić aby woda spływała do wężyków a nie przelewała się przez połączenie prowadnic z plastikami do których są podłączone wężyki.

Może ktoś miał już taki problem i wie jak temu zaradzić

Chciałem przed latem założyć podsufitkę ale mi jej szkoda aby znowu mokła - jest nowa.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa to sprawdzić drożność odpływów. Jeżeli one będą niegroźne to wężyki będą się przelewały. Do przelania odpływów utrzyj dużej strzykawki 100 ml z wężykiem, nie stosuj twardych drutów bo można uszkodzić rurki, mają już swoje lata i plastik zrobił się twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...