Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elkktryka wariuje


krzysztof.itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników aut zacnej marki AUDI.

Licząc na Wasze doświadczenie, zwracam się do Was po radę...

Idąc do pracy zostawiam auto (Audi A4 B6 1,9TDI 130KM 2004r) na parkingu gdzie przez pół dnia jest narażony na pełne słońce. Po wyjściu z pracy zastaję auto z palącymi się światłami STOP, jednak palą się tylko żarówki w obu lampach z wyjątkiem środkowej lampy umieszczonej w górnej części klapy, więc nie może to być wina czujnika hamulca czy też nie odbicie pedału hamulca. W środku natomiast pojawia się kolejna dziwna rzecz, a mianowicie po uruchomieniu silnika na desce rozdzielczej zapala mi się kontrolka "awarii systemu stabilizacji toru jazdy ESP" świecąc nieprzerwanie, oraz migająca kontrolka świec żarowych. Podczas jazdy kontrolki świecą tak przez cały czas. Nawet po unieruchomieniu silnika i ponownym jego odpaleniu nadal się tak świecą. Dopiero wieczorem gdy auto postoi dłużej i ostygnie wszystko wraca do normy. Ewidentnie przyczyną jest przegrzanie jakiegoś elementu elektryki, ale nie mam pojęcia którego. Nawet nie  wiem gdzie zacząć szukać? ...

 

Zdaję się na Wasze doświadczenie i czekam na porady.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 1K2 945 511

Jak masz kabelek podepnij i odczytaj usterki ale palące się światła i ESP 99% czujnik jak wyżej.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli to wina czujnika hamowania to dlaczego świecą się tylko żarówki w głównych lampach a w listwie STOP na klapie już nie? I dlaczego miga kontrolka "spirala"?

Zaznaczam że coś takiego zdarza się tylko wtedy gdy auto stoi w pełnym słońcu i mocno się nagrzewa.

Edytowane przez krzysztof.itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc może podepnę sie tutaj.Mam problem z elektryką wczoraj samoczynnie wyłączył mi się układ  ESP a potem sam się włączył.Na przycisk nie reagował w ogóle.Dziś natomiast w trakcie jazdy same włączały  się i po kilku mignięciach wyłączały sie awaryjne. Po sprawdzenie błędów vcds mam takie błędy,może ktoś wie gdzie szukać przyczyny i czy one maja coś wspólnego z awaryjnymi i ESP.

Adres 17: Zest.wskaźników        Plik etykiet: AKP\8E0-920-9xx-8EC.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8E0 920 932     HW: 8E0 920 932 
   Komponent: KOMBI+WFS 4     H10 0200  
   Weryfikacja: 0200        Numer seryjny: 00000000000000
   Kodowanie: 0006118
   Kod serwisu: WSC 12345 259 82015
   VCID: 66C28E045267CC7173-515A

Znaleziono 1 błąd:
00470 - Grupowa magistrala danych układu komfortu w jednoprzewodowym trybie pracy 
            012 - usterka elektryczna w obwodzie

-------------------------------------------------------------------------------
Adres 25: Immobiliser        Plik etykiet: AKP\8E0-920-9xx-8EC.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8E0 920 932     HW: 8E0 920 932 
   Komponent: KOMBI+WFS 4     H10 0200  
   Weryfikacja: 0200        Numer seryjny: 00000000000000
   Kodowanie: 0006118
   Kod serwisu: WSC 12345 259 82015
   VCID: 66C28E045267CC7173-515A

Znaleziono 1 błąd:
00470 - Grupowa magistrala danych układu komfortu w jednoprzewodowym trybie pracy 
            012 - usterka elektryczna w obwodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...