Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura i moc


pawelp1320

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio mam mały problem z moim audi 1.8 adr, otóż od jakiegoś czasu w korkach lub na postoju temperatura rośnie do 100* a jak jadę to spada i tu obstawiam wiskoze bo nie jest sprawna, zastanawiam się tylko dlaczego tamten rok przejezdzilem normalnie (ta sama popsuta wiskoza) i temperatura nie rosła nawet zwlączoną klimą a były jeszcze gorsze upały jak w tym roku i do tej pory. Znajomi coś mówili o uszczelce pod głowicą bo w zeszłym roku w czerwcu padł wirnik w pompie wody na trasie i 20 km musiałem jechac z przerwami bo temp. rosła do max. Ale wymieniłem pompę i było wszystko bez zarzutów i nie dawał oznak przegrzania (aż do tej pory) więc nie sądzę żeby była taka sytuacja z uszczelka. Jeszcze sprawdzę ją płynem w razie co.

A druga sprawa to to że jakiś miesiąc temu padła pompka paliwa, została wymieniona i zaczął się problem z gazem (chodzi nierówno, jak traktor, drży i ma muła) na benzynie chodzi ok tylko jakby nie miał tej mocy co kiedyś. Do znajomego gazownika nie mogłem podjechać do tej pory ponieważ dopiero w ten weeken ma wrócić z zagranicy. Więcej info o gazie podam jak wezmę z domu papiery.

Jeśli macie jakieś pomysły do tych tematów to każdy będzie pomocny. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze wnioski, tak jak mówiłem auto grzeje się przy wolniejszej jeździe i na postoju. Na klimatroniku kanał 49. pokazywało 101-103 i zegary dochodziły do 100, na 51. stale 90 bez zmian.

Węże dają się uginać, górny bardzo gorący że ciężko trzymać a dolny gorący ale da się trzymać. Wiskoze przy 100* zatrzymuje palcem.

Jeśli chodzi o gaz to jest Stag Gofast, reduktor AC R02

Test na głowice zrobiłem i płyn nie zmienił koloru a jedynie się lekko rozjaśnił ale to chyba normalne.

Edytowane przez pawelp1320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmień czujnik temperatury bo źle wskazuje temperaturę i stąd na zegarze wskazówki idą powyżej 90 stopni.

Co z tym gazem to nie mam pojęcia bo ciężko z tym końca dojść, jedź może niech Ci wystroją gaz i zobaczysz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie możesz mieć rację bo zagrzalem go do ponad 100 stopni i włożyłem termometr do zbiorniczka to nawet 90 nie było na nim i przy odkręcaniu nie bulgotal płyn tak jakby był zgotowany tylko psyknął i tyle, dodatkowo zauważyłem że termostat puścił dopiero gdy m klimatroniku było ok 97 tak jakby błąd o 10 stopni. Dzięki za odpowiedź, jutro zmieniam.

A z gazem byłem u znajomego gazownika który zakładał instalację i problem był w przewodach ☺ już zrobione, przy okazji wymiana filtrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...