Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRD wałki rozrządu


Marcin Kaszyński

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Mam pytanie czy spotkaliście się z przypadkami startych krzywek wałka rozrządy w silnikach 170km 16v.

Mechanik postawił mi diagnozę ze starta krzywka na wałku ssącym, puka w filtr powietrza i przy przyspieszaniu drży auto (wibruje) jest takie uczucie jak by auto nie do końca paliło na jeden cylinder.

Również podczas jazdy w granicach obrotów powyżej 1700 słychać jak by coś wpadało w rezonans i słychać taki dźwięk jak by urządzenie do wiercenia zębów u dentysty, ten dźwięk jest przy normalnej jeździe, przyspieszaniu oraz hamowaniu silnikiem.

We wtorek (22.05) jadę do mechanika by sprawdzić krzywki, w grę wchodzi regeneracja, czy znacie jakieś dobre miejsce gdzie można regenerować (mieszkam w Poznaniu).

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwigienki w 16v są na łożyskach igiełkowych i praktycznie takie uszkodzenie jest możliwe tylko jak to łożysko padnie .

A co do regeneracji wałka to raczej nie ma to sensu, taniej wyjdzie kupno używki, tym bardziej że to nie jest 1,9tdi czy tam 2,0tdi 8v, w których wałki padają notorycznie i znalezienie takiego w dobrym stanie graniczy z cudem :whistling:

Do 16V są dostępne bez problemu i są tanie jak barszcz ....:

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-vw-2-0-tdi-16v-pd-audi-skoda-seat-i5153594909.html

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

byłem u Mechanika, sprawdzał wałki niby są ok, żadnych uszkodzeń.

Może koledzy jakis pomysł co to możę być bo mi brak już sił do tego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wypalony, podparty albo skrzywiony zawór ssący ....

Zacznij może od pomiaru kompresji :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...