Witam. Kupiłem ostatnio A4 B6 1.9 AWX. Skrzynia chodziła dobrze nie było problemu ze zmianą biegów był leki opór i biegi wskakiwały. Sporadycznie po jakimś czasie np raz w tygodniu zdążyło się że ciężko wchodź bądź wcale jedynka. Było trzeba mieszać biegam z innymi też było ciężko wbić po parę razy bo wchodził bieg np w połowie albo na dwa razy do końca . Potem objaw przeszedł i na drugi dzień było Oki . Jadąc ostatnio Ciężko było wrzucić np 4 też i 3 jak zwolniłem a potem w miejscu nie wszedła jedynka 2 też ciężko ale byłem zmuszony już z niej ruszyć parę razy rondo światła itp. I jak ruszyłem to biegi znowu chodziły w miarę . Wróciłem wziąłem się za odpowietrzenie sprzęgła było jeszcze gorzej i znowu ciężko chodziły biegi. Nawet zgrzytła lekko dwujka. I znowu po czasie było problem zmienić biegi wracałem na 3. Następnego ranka poprawiłem odpowietrzanie to biegi zaczęły jakoś wchodzić już lepiej ale znowu po dłuższej jeździe był problem. Zauważyłem że wcześniej taki problem był podczas gdy lekko było czuć małe drgania na  gorącym silniku jak i drgania lewarka biegów . Zawsze gasiłem auto na sprzęgle pomyślałem sprawdzę dwumas. Zgasiłem auto bez sprzęgła i bardzo zahałasowało z okolic skrzyni raz mniej raz mocno przy kolejnych próbach. Czasami odczółem zwalniając na 2 drgania też jak by dwumas . Dzisiaj sprawdziłem jadąc dodając gazu i puszczając na 1 potem na 2 że auto szarpie okolice skrzyni jak by ten dwumas. Też mając 5 gaz do dechy z dolnych obrotów są jakieś tam małe wibracje czy buczenie . Czy według was to wina sprzęgła docisk dwumas że tak w końcu stopniowo padły . Wymiana oleju była robiona bez zmian może trochę lepiej ale to w czasie jak biegi chodziły normalnie w miarę . Mając wsteczny czy 2 ruszam lekko to pomagało to czasami wbić 1 albo przy dojeżdzaniu do świateł tocząc się . Puszczają sprzęgło szybko na luzie słychać takie jak by lekko głuche uderzenia jak by docisk albo łożysko nie wiem sam. Znalazłem na forach że inni też potem mieli problem całkowity z wrzuceniem biegów pomogła wymiana całego sprzęgła. Po tym jak pierwszy raz odpowietrzałem i było gorzej to również był mały opór z wyciągnięciem 1 i wsteczny czyli jak by dalej coś z dociskiem wyysprzęglikiem. Dziwne jest to że jak biegi tak nie chciały wejść na postoju to po zgaszeniu auta też nie wchodziły było trzeba mieszać przykładowo wszedł wsteczny i potem jakoś reszta też wchodziła . Odpalam auto wciskam sprzęgło i już nie wchodzą. Czasami jak podczas jazdy nie wchodził któryś bieg pomogło ponowne wciśnięcie sprzęgła teraz już to nie działa raczej jest tylko gorzej . Dla przykładu jak by źle wysprzęglało i biegi nie wchodzą . Sprzęgło jest tam chyba samonastawne 2003rok bo brało jakoś w połowie .

 
  •  
  •  
  • E