Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Różnica w wysokości zawieszenia B5 - ciekawostka


Nowak_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze dobierzesz felgą do opony np. w kalkulatorze rozmiarów to nie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, więc dlaczego większość B5 po założeniu 17" stoi jak koza ? Błąd w doborze ogumienia czy po prostu na większej feldze jest to bardziej widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby porównać standardowe z 1BE. Wtedy by było więcej wiadomo.

Stałem kiedyś na parkingu obok A4 na standardowym zawieszeniu i róznica jest ogromna..., wystarczy stanąć 5 metrów za autami zeby zobaczyć, że te 20 mm niżej robi robote :good:

Tu się zgodze :decayed:... Różnica jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na seryjny zawias w B5 wrzucić 17" felgę czy trzeba zmieniać zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na seryjny zawias w B5 wrzucić 17" felgę czy trzeba zmieniać zawieszenie?

Wrzuć i sam oceń, czy trzeba obniżać. Albo obejrzyj zdjęcia. Albo posłuchaj tych, co mówią że obniżać i koniec ;)[br]Dopisany: 18 Luty 2009, 14:16_________________________________________________

Niby tak, więc dlaczego większość B5 po założeniu 17" stoi jak koza ? Błąd w doborze ogumienia czy po prostu na większej feldze jest to bardziej widoczne?

Za wrażenie "stoi jak koza" odpowiada proporcja przerwy w nadkolu między oponą a błotnikiem do grubości opony. Przy założeniu większej felgi, zakładamy mniejszą oponę, alby uzyskać tej samej wielkości koło. Cieńszy pasek gumy powoduje, że przerwa w nadkolu, która w B5 jest ogromniasta, zaczyna przeszkadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, więc dlaczego większość B5 po założeniu 17" stoi jak koza ? Błąd w doborze ogumienia czy po prostu na większej feldze jest to bardziej widoczne?

Za wrażenie "stoi jak koza" odpowiada proporcja przerwy w nadkolu między oponą a błotnikiem do grubości opony. Przy założeniu większej felgi, zakładamy mniejszą oponę, alby uzyskać tej samej wielkości koło. Cieńszy pasek gumy powoduje, że przerwa w nadkolu, która w B5 jest ogromniasta, zaczyna przeszkadzać.

dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" na seryjnym zawiasie nie będzie o nic obcierać?Nie chcę obniżać auta,żeby każdy krawężnik był mój.Chciałbym wrzucić 17",ale na zwykłym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" na seryjnym zawiasie nie będzie o nic obcierać?Nie chcę obniżać auta,żeby każdy krawężnik był mój.Chciałbym wrzucić 17",ale na zwykłym zawieszeniu.

Nie radzę.

Ori zawias + 17' felga = śmieszny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest rzeczywiście dylemat. Myślę że dla martwiących się o krawężniki i "świetne" polskie drogi optymalnie będzie -20 lub -30. Ja u siebie miałem dużo niżej i progi zwalniające czy inne podjazdy były wyzwaniem więc podniosłem auto :wallbash:

Teraz myślę nad 17" i lekkim spuszczeniem w dół właśnie o te 20 lub 30 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę nad 17" i lekkim spuszczeniem w dół właśnie o te 20 lub 30 mm.

17" i -20mm i już będzie to wyglądało no i komfortu nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie połączenie zawiasu -20 mm i felg 17" to najlepszy kompromis miedzy wyglądem i komfortem. Jezdziłem na takim "zestawie" przez jakis czas i nie miałem problemu z kraweznikami..., raz urwałem dokładke zderzaka, ale krawęznik przt markecie był jakos dziwnie wysoki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 1BE to kupa.. :decayed:

Ale nie robcie juz OT bo mialo to byc porownanie 1BE do innych, a nie dyskusja na temat obnizania zawiasu (bo takich jest juz wiele) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robcie juz OT bo mialo to byc porownanie 1BE do innych

Akurat moge cos o takim porównaniu napisać..., ostatnio duzo jezdze autem angeli a ona ma chyba -60 albo i niżej..., W porównaniu do mojego 1BE to jezdzi sie fajnie, lepiej trzyma sie drogi, twardszy zawias :good:

Wygląda tez nieporównywalnie lepiej. Niestety każdy sredni kawałek lodu czuje na podwoziu, krawęzniki tylko bardzo małe, troche wiecej sniegu i :thumbdown: Także cos za coś.

53d9e110975f63ecm.jpg 4ed29a0220155cd4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam -35 utwardzone i jestem zadowolony (na razie 15').

Z krawężnikami nie mam żadnego problemu - wiadomo, że jak parkuję przy wyższym krawężniku, to trochę uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moge cos o takim porównaniu napisać..., ostatnio duzo jezdze autem angeli a ona ma chyba -60 albo i niżej..., W porównaniu do mojego 1BE to jezdzi sie fajnie, lepiej trzyma sie drogi, twardszy zawias :good:

Wygląda tez nieporównywalnie lepiej. Niestety każdy sredni kawałek lodu czuje na podwoziu, krawęzniki tylko bardzo małe, troche wiecej sniegu i :thumbdown: Także cos za coś.

Z tego co widzę to więcej jak -60mm to nie ma. Ja mam u siebie -60/40mm i w taką pogodę jak teraz jeździć to masakra. O wjeżdzaniu na krawężniki dawno zapomniałem, przez policjanty to się przetaczam. Ale za to przyczepność, trzymanie drogi sztywność samochodu znacznie to rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej niż -60mm... Spotyka się 70 i 80mm (bardzo rzadko) a poza tym gwint :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotyka się :wink4: Ale w tym przypadku wydaje mi się że jest tak zglebiona jak moja. Ale to by trzeba było na żywo ocenić. slaweq przed sprzedażą podmień zawias :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...