Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska


Johanus

Rekomendowane odpowiedzi

Chorwacja - na bramkach, Słowenia - na Bramce (1 odcinek), Austria z tego co pamiętam nie jest płatna, Czechy - na drogi ekspresowe i autostrady - Vinetuu.

2 lata temu byłem chyba nic się nie zmieniło :mysli: .

P.S. wybrałeś najlepszą część Chorwacji :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreujac trase na google maps pokazal mi jazde przez Niemcy (tam wiadomo bezplatnie), austria (tu pokazuje, ze autostrada jest platna), slowenia (platna), chorwacja (platna). Jade z Gorzowa do Drasnicy konkretnie. Chcialbym tez poznac koszty jakies blizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria autostrady są płatne bodajże 7,50 euro na 13 dni - winieta. I tu raczej sie nie wybierać bez bo na trasie są czytniki naklejek więc nie ma szans sie przejechać bez i sporo to kosztuje :kox:

Na Słoweni nie pamiętam ale tam sie coś zmieniało ostatnimi czasy nie wiem czy nie są tylko winiety półroczne najkrótsze za 35 euro.[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 13:43_________________________________________________Austria 7,70 na 10 dni

http://abc.onet.pl/2029,1064816,,austria,kontent.html

Słowenia

http://abc.onet.pl/2029,1078996,,slowenia,kontent.html

Chorwacja

http://abc.onet.pl/2029,1064815,,chorwacja,kontent.html

Winiety do nabycia na przejsciach granicznych lub pobliskich stacjach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie i opłatach to weź pod uwagę trase Słowacja-Węgry-Chorwacja.

W sezonie urlopowym droga przez Słowenie to jeden istny korek około 70 km i trzeba za ten kawałek

zapłacić 31 euro(roczna winieta) :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja - na bramkach, Słowenia - na Bramce (1 odcinek), Austria z tego co pamiętam nie jest płatna, Czechy - na drogi ekspresowe i autostrady - Vinetuu.

2 lata temu byłem chyba nic się nie zmieniło :mysli: .

P.S. wybrałeś najlepszą część Chorwacji :good: .

tak jak kolega napisał z tym że Austria jak najbardziej płatna - Vinetka. I radze ją mieć bo jak złapią będzie to bardzo drogi błąd

dwa lata temu prułem autobahnem aż do Splitu i robili dalej - więc śmiało do dalmacji dolecisz gładziutką 2-pasmówką :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku autostrada kończyła się zaraz za Splitem, później tylko dwupasmówka ale za to jakie widoki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dobiłem tą dwupasmówka ze Splitu do Dubrovnika - ciekawe jest to że jedziesz urwiskiem nad brzegiem morza i masz ograniczenia do 70 km/h a w warszawie na wisłostradzie 3 pasy, płasko i gładgo, bez zakrętów i trzeba 50 km/h posuwać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie i opłatach to weź pod uwagę trase Słowacja-Węgry-Chorwacja.

W sezonie urlopowym droga przez Słowenie to jeden istny korek około 70 km i trzeba za ten kawałek

zapłacić 31 euro(roczna winieta) :wallbash:

Słuszna uwaga, jak jechałem podczas weekendu to Słowenia i Chorwacja to był jeden wielki korek, droga z Polski do Podgory - 27h :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie i opłatach to weź pod uwagę trase Słowacja-Węgry-Chorwacja.

W sezonie urlopowym droga przez Słowenie to jeden istny korek około 70 km i trzeba za ten kawałek

zapłacić 31 euro(roczna winieta) :wallbash:

Słuszna uwaga, jak jechałem podczas weekendu to Słowenia i Chorwacja to był jeden wielki korek, droga z Polski do Podgory - 27h :gwizdanie:

To mnie zmartwiliście :(

W ostatnich dniach czerwca na 10 dni wyjeżdżam do Chorwacji w okolice Splitu

Jaką trasę wybrać by pokonać ją w możliwie najkrótszym czasie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowacja i austria = viniety na 100% , na stacji zakupisz. Aha i w sloweni na auto bahnce dostajesz karteczke i jedziesz sobie , ale w trakcie moga cie police scignac i sprawdzic czy nie przyjechales szybciej niz czas okreslony w ktorym dotarles do kontroli , nie zostal przekroczony wtedy to oznacza , ze przekraczales predkosc jadac dany odcinek . Trzeba sie pilnowac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie i opłatach to weź pod uwagę trase Słowacja-Węgry-Chorwacja.

W sezonie urlopowym droga przez Słowenie to jeden istny korek około 70 km i trzeba za ten kawałek

zapłacić 31 euro(roczna winieta) :wallbash:

Słuszna uwaga, jak jechałem podczas weekendu to Słowenia i Chorwacja to był jeden wielki korek, droga z Polski do Podgory - 27h :gwizdanie:

To mnie zmartwiliście :(

W ostatnich dniach czerwca na 10 dni wyjeżdżam do Chorwacji w okolice Splitu

Jaką trasę wybrać by pokonać ją w możliwie najkrótszym czasie? :mysli:

AndyN generalnie nie jechałbym podczas weekendu tylko w środku tygodnia, powinno być ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN generalnie nie jechałbym podczas weekendu tylko w środku tygodnia, powinno być ok :good:

Kwaterę mam wynajętą od 29.06 do 9.07

Będziemy jechali z dwójką małych dzieci, które słabo znoszą długą jazdę. Zastanawiam się czy nie wyjechać w niedzielę ok. 17.00-18.00 i jechać nocą - dzieciaki będą spać.

Przez Austrię czy Węgry? Plan jest taki by jechać autostradami - szybciej będzie się jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy zrób tak - 8 rano start.trasa na Wiedeń. W Czeski Mikulowie nocleg (bedziesz tam o 15-16, zalezy jak jezdzisz :naughty: ), hotel znalazlem tam bez rezerwacji - jest ich cala masa - za 4 osoby zaplacisz 30-50 Euro ( ale nie w weekend i nie szukaj przy glowniej trasie tylko skrec w srone centrum, Zamku w Mikulovie ).

Rano o 5 pakujesz sie i szybko oblatujesz Wieden - ok.7 sa juz straszne korki... a potem prujesz na Graz, Lubljiane, Zagrzeb i Split ... ja w Makarskiej bylem o 14 :wink4:

powodzonka a jak masz pytania - dzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikulov? Czyli jednak przez Czechy a nie Słowację? Jechałeś na maxa autostradami czy omijałeś?

Korzystałeś z navi w RNS?

Chyba mam temat na rozmowę na spocie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikulov? Czyli jednak przez Czechy a nie Słowację? Jechałeś na maxa autostradami czy omijałeś?

Korzystałeś z navi w RNS?

Chyba mam temat na rozmowę na spocie :wink4:

Oczywiście, że Czechy i oczywiście że autostrady - po to sa żeby nuimi jeździć, a w PL można się za nimi stęsknić :decayed:

z RNS-E nie korzystałem - jechałem innym autem. Generalnie to bez żadnej navigacji tam trafiłem. Trasa jest banalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN generalnie nie jechałbym podczas weekendu tylko w środku tygodnia, powinno być ok :good:

Kwaterę mam wynajętą od 29.06 do 9.07

Będziemy jechali z dwójką małych dzieci, które słabo znoszą długą jazdę. Zastanawiam się czy nie wyjechać w niedzielę ok. 17.00-18.00 i jechać nocą - dzieciaki będą spać.

Przez Austrię czy Węgry? Plan jest taki by jechać autostradami - szybciej będzie się jechać

Nie jedz przez Węgry! niestety powiedzenier polak Węgier dwa bratanki zgadza sie cco do stanu dróg. jest fatalnie wi wasko. Jechałem przez Wegry pierwszy raz do chorawcji żeby zaostrzędzić na winetach w Austri i słoweni. Dziekuje za oszczędność poprostu masakra!!

W zeszłym roku byłem w okolicach Makarskiej dokładnie w Tucepi. Piękne okolice!

Ja jechałem przez:

-Słowację (vineta ok 20pln na stacji benzynowej ważna 7 dni- sprawdz bo zmieniły sie stawki i okres vinety)autostrada do Bratysławy

- z bratyslawy kierujesz sie na Wiedeń

- na granicy z Austria pierwsza "budka" :) kupujesz vinete za 7.70 EUR na 10 dni

- kierujesz sie w stronę Graz

-przekraczasz granice ze Słowenia

- w sloweni placisz vinete 35 EUR na pół roku!! za odcinek 10 km obwodnicy Maribor( próbowałem to ominąć ale bez dokładnej mapy słoweni sie nie da i co ciekawe jak przekroczysz granicę ze Słowenia to tak naprawde nie masz innego wyjścia jak jechac przez Maribor. możesz nie kupić vinety ale jak cię zatrzymaja to słono płacisz. do chorwacji nie zaplacilem bo nie było policj na drodze ale z powrotem placiłem bo slyszałem na radju od polaków że stoja i sprawdzają)

- droga z Maribor do przejścia graniocznego z Chorwacją poprostu masakra!! stoisz w korkach albo ciągniesz sie 20km/h 9 nie próbuk szaleć bo stoją po krzakach :)

- przekraczasz granicę z Chorwacją i kierujesz sie w stonę Zagrzebia

- pierwsza bramka pobierasz kwit przed Zagrzebiem kasujesz

- druga bramka za Zagrzebiem i kasujesz na końcu autostrady.

- autostrada jest do bramki Sestonovać

- kierujesz się na E65 kierunek Dubrownik (malownicza trasa 'Jordanska magistrala"

chcesz więcej wiedzieć pisz na priv

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem taką samą trasą jak kolega wyżej czyli Wrocław -Cieszyn kawałek przez Czechy (nie potrzeba winiety)-

Słowacja -Austria-Słowenia -Chorwacja (Trogir), jest to droga z największą ilością autostrad.

W tym roku jadę tą samą trasą w okolice Makarskiej. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...