Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Rob@k napisał:

U mnie tak leciało przez zapowietrzony układ.

Jak go odpowietrzyc ? 

Opublikowano

Miałem robiony rozrząd. Wróciłem do domu od mechanika i na podjeździe kałuża płynu. Wróciłem do mechanika i stwierdził że się nie odpowietrzył. Odkręcił plastikową śrubkę na rurce nad głowicą odpalił silnik i czekał aż tamtędy wyleciał płyn. Zakręcił śrubkę i do tej pory wszystko ok.

Opublikowano

Podmień zbiorniczek. Jak padnie uszczelka przy chłodniczce oleju to olej bardzo szybko wywala z silnika. Kolega przerabiał u siebie ? 

Opublikowano

A właśnie, na rurce, czarnej, która idzie wzdłuż silnika masz śrubkę do odpowietrzania, o której pewno mechanior zapomniał

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, Rob@k napisał:

Miałem robiony rozrząd. Wróciłem do domu od mechanika i na podjeździe kałuża płynu. Wróciłem do mechanika i stwierdził że się nie odpowietrzył. Odkręcił plastikową śrubkę na rurce nad głowicą odpalił silnik i czekał aż tamtędy wyleciał płyn. Zakręcił śrubkę i do tej pory wszystko ok.

Mógłbyś wysłać przykładowe zdjęcie które to rurka ? 

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, przem8 napisał:

Podmień zbiorniczek. Jak padnie uszczelka przy chłodniczce oleju to olej bardzo szybko wywala z silnika. Kolega przerabiał u siebie ? 

Czyli Twoim zdaniem raczej co mogło się stać ? Wrócę do domu to odpowietrze najpierw układ i zobaczę co będzie się dziać.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, JawoR36 napisał:

A właśnie, na rurce, czarnej, która idzie wzdłuż silnika masz śrubkę do odpowietrzania, o której pewno mechanior zapomniał

Możesz napisać jak dokładnie to odpowietrzyc ? Na ciepłym silniku, zimnym ? 

Opublikowano

Zdejmij osłonę z silnika. Nad kolektorem dolotowym idzie czarna metalowa rurka i w nią od góry wkręcona jest plastikowa śrubka (uważaj lubi się urwać) Odkręć ją odpal sinik i czekaj aż poleci nią płyn. Pilnuj aby stan płynu był w zbiorniczku. Silnik musi być ciepły żeby termostat był otwarty.

Opublikowano
10 minut temu, Rob@k napisał:

Zdejmij osłonę z silnika. Nad kolektorem dolotowym idzie czarna metalowa rurka i w nią od góry wkręcona jest plastikowa śrubka (uważaj lubi się urwać) Odkręć ją odpal sinik i czekaj aż poleci nią płyn. Pilnuj aby stan płynu był w zbiorniczku. Silnik musi być ciepły żeby termostat był otwarty.

I tak ją urwie ?

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, Rob@k napisał:

Zdejmij osłonę z silnika. Nad kolektorem dolotowym idzie czarna metalowa rurka i w nią od góry wkręcona jest plastikowa śrubka (uważaj lubi się urwać) Odkręć ją odpal sinik i czekaj aż poleci nią płyn. Pilnuj aby stan płynu był w zbiorniczku. Silnik musi być ciepły żeby termostat był otwarty.

Do końca ta śrubę wykręcić ? Mogę to zrobić teraz na gorącym silniku ? czy mogę się poparzyc plynem ? Tak samo Ci ten płyn uciekal jak mi ? 

Opublikowano
1 minutę temu, JawoR36 napisał:

I tak ją urwie ?

Fakt 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, JawoR36 napisał:

I tak ją urwie ?

To jak odkręcić żeby nie urwac ? Kupic zapasowa i dopiero to robić ? Czy jak ?

Opublikowano
2 minuty temu, mugolina napisał:

Do końca ta śrubę wykręcić ? Mogę to zrobić teraz na gorącym silniku ? czy mogę się poparzyc plynem ? Tak samo Ci ten płyn uciekal jak mi ? 

Robił to mechanik i wykręcił ją do końca (czytaj urwał). Płyn wywalało bardzo mocno było tam duże ciśnienie. Część płynu wylatywało a jak odkręcił korek od zbiorniczka to resztę zasysało.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Rob@k napisał:

Robił to mechanik i wykręcił ją do końca (czytaj urwał). Płyn wywalało bardzo mocno było tam duże ciśnienie. Część płynu wylatywało a jak odkręcił korek od zbiorniczka to resztę zasysało.

I też tak miałeś że plyn Ci uciekał w tym miejscu ? No nic chyba muszę czekać do poniedziałku i dac do kogoś niech to przejrzy 

Opublikowano
Teraz, mugolina napisał:

I też tak miałeś że plyn Ci uciekał w tym miejscu ? No nic chyba muszę czekać do poniedziałku i dac do kogoś niech to przejrzy 

Tak w tym samym miejscu. To jest przelew. Mechanik wkręcił mi zwykłą śrubkę 8 zdaje się i podkładką miedziana żeby uszczelnić.

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, Rob@k napisał:

Tak w tym samym miejscu. To jest przelew. Mechanik wkręcił mi zwykłą śrubkę 8 zdaje się i podkładką miedziana żeby uszczelnić.

Mam nadzieję że to pomoże i nie będzie to uszczelka. Mechanik w sumie się przyznał że ten oring poszedł pod chlodniczka a jakby chciał to by nie powiedział i nawet o tym bym nie wiedział. Czyli raczej musiał zgasić auto w porę tak jak mówił.

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Rob@k napisał:

Tak w tym samym miejscu. To jest przelew. Mechanik wkręcił mi zwykłą śrubkę 8 zdaje się i podkładką miedziana żeby uszczelnić.

Mam jeszcze pytanie. Cały czas Ci to leciało czy podczas pracy silnika ? Bo mi cały czas niezależnie czy auto zgaszone czy nie.

Opublikowano
2 godziny temu, mugolina napisał:

Mam jeszcze pytanie. Cały czas Ci to leciało czy podczas pracy silnika ? Bo mi cały czas niezależnie czy auto zgaszone czy nie.

Już teraz nie pamiętam dokładnie ale puki nie zeszło ciśnienie z układu to kapało.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.