Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Radio CB które jest montowane w niuni to Uniden 510, z anteną na stałe, zasilany poprzez układ filtrowania zasilania oraz z dodatkowym głośnikiem. Zapomniałem jeszcze napisać, że kabel antenowy od CB nie powinien być zwinięty (tworzy wtedy cewkę) może to powodować dodatkowe straty. U mnie gruszka będzie przewieszona przez kierownicę, bo nie chcę kaleczyć niuni.

Oświetlenie podłogi tylko z przodu za pomocą diodowych lamp stopu, co daje ładne czyste czerwone światło i mocne, przy niskim koszcie. Podłączone jest tak, żeby reagowało na zmianę intensywności oświetlenia.

Zapomniałem jeszcze dopisać, że po założeniu CB należy jeszcze podjechać dostroić antenę (SWR) koszt ok 20 zł.

Cała instalacja jest zrobiona tak żeby nie kaleczyć naszych ślicznotek, ale nie da się wyeliminować niektórych dziur

Tu są moje wypociny:

cb.pdf

A tu efekty (jeżeli chodzi o oświetlenie to nie bardzo wiem jak zrobić zdjęcie w nocy, umieściłem te które najlepiej wyszły ale to nie to samo)

efekt.rar

PS Jeżeli ktoś zauważy jakieś błędy proszę zwracać uwagę na moje PW lub GG.

POZDRAWIAM

MILY[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 19:13_________________________________________________Proszę wyrażać swoje opinie zarówno pozytywne jak i negatywne, ja się krytyki nie boję :)

Chodzi o to żeby zrobić to dobrze więc jak ma ktoś jakieś inne pomysły montażu głównie CB to piszcie. Bo w B5 jest naprawdę mało miejsca na dodatkowe radio. Dla mnie schowek odpada, ta mała półeczka z lewej strony mi sie bardzo przydaje więc też odpada, no za bardzo nie ma gdzie wmontować to jest chyba jedyne i w miarę rozsądne miejsce.

Miejsce montażu pod podłokietnikiem:

Wygląda to tak:

57797745id4.th.jpg

CB zamocowane jest za pomocą dwóch czarnych gum 5 cm kupionych w pasmanterii (potrzeba 1m, co kosztuje ok 1 zł). Metrowy odcinek rozciąłem na dwie równe połówki i na maszynie do szycia solidnie zszyłem otrzymując pętlę:

81178240it5.th.jpg

Po otwarciu podłokietnika wygląda to tak:

44314765ur9.th.jpg

Ponieważ CB może się ślizgać po plastiku, bo gumy mogą za słabo dociskać (ale dociskają solidnie i nie potrzebny był ten zabieg, ale dla pewności zostawiłem) .... hmy ale też i amortyzuje drgania, więc może lepiej takie coś sobie zrobić, ale do rzeczy. Na jedną stronę za pomocą taśmy dwustronnej przykleiłem kawałek gąbki, co wygląda tak:

26790717wq5.th.jpg

Myślę że ten sposób montażu jest lepszy niż moja poprzednia propozycja.

Aha podziękowania dla patrykbor, on mi podsunął pomysł na taki montaż ja go tylko wykonałem i przedstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opinię taką pomiędzy pozytywną a negatywną :naughty: a mianowicie miejsce jest może nie najgorsze (też myślałem żeby je tam zamontować) ale znalazłem jeden minus tego miejsca po prostu nie widać radyjka, na którym jest się kanale ani na który kanał się zmienia (np przy rozmowie ze znajomym nie siedzi się na 19 tylko przechodzi na inny) i to był w zasadzie jedyny minus tego miejsca ale dla mnie bardzo ważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie operuje się radyjkiem na czuja. Ale że ja ustawiam wszystko przed ruszeniem w trasę a później już się nim nie bawię. Trzeba sobie zadać pytanie co jest ważniejsze, czy żeby widzieć radio podczas jazdy czy mieć miejsce na dokumenty itp. Mi się ten mały schowek podoba i nie chciałem go zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty za wkład pracy :oklaski: :oklaski: . Co do operowania radiem ja mam pod podłokietnikiem i też go nie widzę , a obsługa już mi w krew weszła i z pamięci jadę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna kupić gruche na której mozna zmieniac kanały :naughty:

Nie zawsze mikrofon pomaga czytałem gdzieś ze są dwa rodzaje zmiany kanałów w radiach mechaniczny i chyba impulsator jak się nie mylę ,właśnie do mechanicznego się nie da zrobić zmiany kanałów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam taki sposób montażu CB nie odpowiada. Według mnie do radyjka musi byc łatwy dostep. Przecież nie tylko zmieniamy kanały, czasami trzeba podgłośnić lub ściszyc, czasami podregulować zakłócenia.

Najlepsze miejsce na radyjko to http://img291.imageshack.us/my.php?image=cbtp3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta półeczka jest potrzebna, ale tu bardziej chodziło o stronę techniczna jak prawidłowo podłączyć. Miejsce każdy może sobie wybrać dowoli. Natomiast miejsce z którego CB jest zasilane jest ważne i to w którym miejscu będzie antena i jak zamocowana. Gdyby były jakieś problemy, np słaby zasięg, zakłucenia itp umieszzcać pytania na pewno cos wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam taki sposób montażu CB nie odpowiada. Według mnie do radyjka musi byc łatwy dostep. Przecież nie tylko zmieniamy kanały, czasami trzeba podgłośnić lub ściszyc, czasami podregulować zakłócenia.

Najlepsze miejsce na radyjko to http://img291.imageshack.us/my.php?image=cbtp3.jpg

Widziałem kolano gościa po zderzeniu - tam miał właśnie Cb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest miejsca w A4 gdzie by można było zamontować CB. Niektórzy montują pod podłokietnikiem. Brakuje takiej półeczki nad albo pod radiem zwykłym, gdzie by można było wmontować.

Montując z lewej strony należałoby wywiercić dziury pod kable, na środku masz już gotowe. Każde rozwiązanie ma swoje minusy i plusy. To gdzie zamontujecie CB jest sprawą indywidualną, ale tych zasad nie powinno się łamać jeżeli chcecie mieć dobrą jakość odbioru:

- antena montowana tylko na stałe (nie magnesówka), ewentualnie przez uchwyt nie robiąc dziur w karoserii, ale należy upewnić się czy kufer posiada dobrą masę,

- nie wolno robić pętli z kabla antenowego,

- wszystkie połączenia mają być pewne, najlepiej polutowane

- radio CB zabezpieczyć bezpiecznikiem minimum 1A (w zależności od modelu),

- sprawdzić SWR, jeżeli jest większy niż 3 grozi to uszkodzeniem radia,

- zasilanie wyprowadzić z radia, bo przeważnie jest ono filtrowane

- najważniejsze - antena CB musi posiadać dobrą masę z jednej i drugiej strony dlatego magnesówki są dużo wrażliwsze na zakłócenia i nie dorównują zasięgiem do anten mocowanych na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja zwroce sie z taka sprawa ,odlutowaly mi sie kabelki przy gruszce w unidenie 520xl,widze, ze masz takie samo radio,gdybys mogl tam zajrzec i zrobic mi fote,albo jakos opisac gdzie jaki kabelek mam dolutowac to bylbym wdzieczny ;) pozdrawiam

3e5bd95ac122cb75med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko małą uwagę.

Jeżeli nie masz anteny w "pięknie wywierconej dziureczce" to nie jest montaż na stałe. Uchwyt to nie to samo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko małą uwagę.

Jeżeli nie masz anteny w "pięknie wywierconej dziureczce" to nie jest montaż na stałe. Uchwyt to nie to samo :naughty:

Jest to samo, jeżeli uchwyt nie jest zamocoany na klapie, tylko na rynience (busy).

Na klapie to już zależy od auta. Niektóre auta maja masę na klapie, a niektóre nie, np Audi 100 nie ma, mimo że światła są na klapie i wszytsko wskazuje, że powinna klapa mięc masę.

W A4 nie sprawdzałem.[br]Dopisany: 21 Luty 2009, 10:39_________________________________________________

a to ja zwroce sie z taka sprawa ,odlutowaly mi sie kabelki przy gruszce w unidenie 520xl,widze, ze masz takie samo radio,gdybys mogl tam zajrzec i zrobic mi fote,albo jakos opisac gdzie jaki kabelek mam dolutowac to bylbym wdzieczny ;) pozdrawiam

Teraz nie mam za bardzo czasu, postaram się do Niedzieli zrobić zdjęcie ale nie daje sobie głowy uciąć.

PS Musisz bardzo mocno ciągnąć za tą gruchę, ona nie dość, że jest śrubami skręcona to jeszcze ze 3 cm osłony jest, żeby się nie łamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsce na radyjko to http://img291.imageshack.us/my.php?image=cbtp3.jpg

Widziałem kolano gościa po zderzeniu - tam miał właśnie Cb.

Ja mam zamontowane pod półką kierowcy po lewej stronie (koło podnóżka) i nie przeszkadza ani przy wsiadaniu ani przy wysiadaniu ani podczas jazdy a mam przynajmniej do niego cały czas dostęp a grucha leży sobie na półce jak nie używam radyjka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie, ktoś wpadł na pomysł żeby umieścić radyjko pod podłokietnikiem?? Może ma zdjęcia jak to wygląda?? Ja jeszcze chyba spróbuje przy podłokietniku, łatwiej wyjąć radyjko (żeby go nie zostawiać jako łup dla złodzieja) i łatwiej manewrować przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też chyba przerzucę w następnym tygodniu jak nie będzie mi pasowało powrócę do pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jak teraz korzystać z przestrzeni w podłokietniku :cool1:.Ja do montażu korzystałem z czarnej szerokiej taśmy klejącej gdzie koniec taśmy był przyklejony od wew. strony podł. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...