Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z radiem nie fabrycznym.


ambrozy212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżakiem jeżeli chodzi o elektrykę itp. 

Kupiłem autko wczoraj, ale działa tylko głośnik od strony pasażera i pod szybą przednią.

Od kierowcy i cały tył nie działa. 

Radio oczywiście chciałem zmienić z względu na to, że nie ma wejścia AUX.

Więc mam drugie, ale tam po podłączeniu wszystkiego co jest możliwe, działa wysuwanie płyty, a radio się nie załącza.

Sprawdzałem bezpieczniki, ale jest wszystko okej.

Mam wejście w radiu tylko na czarną i brązową kostkę, które są obok siebie i na antenę. Chciałem dodać filmik, ale za dużo Mb ma :(

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze na forum. Jest milion tematów o tym jak przejść z ori radia na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem 13 stron i nic nie znalazłem, może mógłbyś pomóc w szukaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód (3 głośniki) powinny grać bez niczego - o ile nagłośnienie nie jest bose - domyślam się, że nie. A więc masz do sprawdzenia głośnik w drzwiach od kierowcy -zrzuć boczek zobacz co się dzieje, czy jest głośnik - jeżeli jest to sprawdź przejścia na kablach, jeżeli przejścia są to zamień lewy głośnik z prawy i zobaczy czy działa. 

 

Co do tyłu to, krok pierwszy sprawdź czy z tyłu masz wzmacniacz - czasem się zdarza, iż kupując samochód wzmacniacz jest zdemontowany. 

Jeżeli jest, to super, aby grał tył w nie ori radiu potrzebujesz moduł - tylne głośniki i sub idą przez wzmacniacz - moduł do kupienia na alledrogo - w wersji do bose i nie bose. 

Po podłączeniu modułu tył powinien ożyć. 

 

Co do tego, że radio się nie załącza - to musisz zobaczyć rozpiskę pinów z nowego radia i porównać z Twoją kostką czy wszystkie kable są tam gdzie być powinny. 


Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...