Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AEB] System smarowania zaworów - instalacja gazowa


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co sądzicie o załozeniu dodatkowego systemu smarującego zawory przy instalacji gazowej do Audi A4 b6 1.8 Turbo quattro. Rozważam założenie instalacji w takim aucie i gazownik prponował założenie dodatkowego systemu smarowania zaworów. Miałoby to polegać na zamontowaniu zbiorniczka ze specjalnym płynem, który podciśnieniowo jest zasysany i smaruje zawory.Instalacja STAG300. Inni wspominali coś o instalce Agis. Co o tym sądzicie? Dzięki za odpowiedzi.

popatrz jak powinien być poprawnie nazwany temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który podciśnieniowo jest zasysany

... a co jak turbina zaczyna dmuchać?

W przypadku tego silnika to pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierdzi mi tu walkiem i checia wyciagniecia kasy... Zastanow sie czy chcesz tam montowac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to sam sie zastanawiam, czy chodzi ozawory czy o wtryski gazu,ale logicznie myslac to raczej chodziło o wtryski gazu,bo przecież zawory w głowicy smarowane są olejem. Co do wałka to na pewno jest to wyciągnięcie dodatkowych 300zł i raczej odbiję od tego pomysłu i założe "zwykłą" sekwencję. co sądzicie o instalacji Adis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie jakieś wynalazki albo prince staga,co do smarowania to jest wyłudzenie kasy,proponuje czyścić wtryski od gazu co jakiś czas i będzie ok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ozawory czy o wtryski gazu

Lubryfikacja to system smarowania zaworów !!! i żadna fikcja ale w Twoim silniku jest po prostu niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Posiadam instalację Agis już od 1,5 roku zrobiłem na niej 15 000km i wszyściutko bez najmniejszych problemów, polecam instalacje kabelek można kupić za grosze a program do ściągnięcia ze strony producenta. A to smarowanie dodatkowe to daruj sobie szkoda kasy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za porady..do kolegi o nicku wesz82 chciałbym powiedzieć że chyba raczej Agis nie jest wynalazkiem ma bardzo dobre oceny wśród niezależnych techników gazowych, a stag jak sie dowiedziałem, że jest polski czy na wpół polski to troche mi rura zmiekłą...Chociaż czytając opinie internautów byłem mile zaskoczony o funkcjonalności tej instalki...Co do Prins'a na pewno jest kozacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za porady..do kolegi o nicku wesz82 chciałbym powiedzieć że chyba raczej Agis nie jest wynalazkiem ma bardzo dobre oceny wśród niezależnych techników gazowych, a stag jak sie dowiedziałem, że jest polski czy na wpół polski to troche mi rura zmiekłą...Chociaż czytając opinie internautów byłem mile zaskoczony o funkcjonalności tej instalki...Co do Prins'a na pewno jest kozacki.

Tak jak piszesz prince jest kozak ale i cena jest kozacka!Co do Agis-a to i możliwe,możesz zawsze zainstalować i później będziemy oceniać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej sprawdzone brc sequent 24? wielu uzytkownikow ma ja takze i zlych opinii raczej nie slyszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownicy którzy montowali mi instalke w innym aucie (sprawdzeni i cenieni spece) nie chca założyć BRCsequent24. Powiedzieli, że nie chca się podisac pod BRC nie wiem dlaczego, ale będę niedługo u nich to dokładnie obadam temat.polecali mi Agisa i wszystko. Jak będę coś więcej wiedział odnośnie ich opinii na temat BRc sequent 24 to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u wielu osób sequent 24 jeździ i ma się dobrze , wstarczy poszukać na forum :szukaj:

ja użytkuję BRC sequent 56 , nie ma kłopotów... tylko pali dużo gazu... dużo za dużo... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie ile? jak możesz powiedzieć jak spalanie gazu w twojej b6 ma sie w stosunku do benzyny to będę wdzięczny. Ostatnio zadziwił mnie mój znajomy jeżdżący toyotą camry 2.4 benzyna sprowadzoną ze stanów, twierdząc, że pali mu ok 8,5 litra na sto. I z uporem maniaka twierdzi,że jest to zużycie paliwa przy jeździe po miescie. Dla mnie pachnie to kitem,ale gdyby to sie okazało prawdą,gdyby nawet to auto mieściło sie w dyszce po mieśćie to trza stwierdzić, że kozak z tej toyoty,bo ja jak patrzę na spalanie swojej B6 1.8T to az mnie zatyka...Sądząc po pojemnośći nie przypuszczałem, że może zechlać do 15 litrów po mieście, przy spokojnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...