Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ocena wybranego CarAudio do Audi B5


krzyk

Rekomendowane odpowiedzi

napisze tak .niestety prawda jest taka ze w car audio wszystko co dobre kosztuje tak jak ze wszystkim innym. na zawodach car audio w sound-off sprzęt to zazwyczaj genesis , lotus, focal i inne tego typu marki. i chocby sie ktos zesrał to nie kupi tego sprzetu za małe pieniądze. mozna dobrze nagłosnic auto za nie duzą sume. tylko teraz nalezy sie zastanowic co to znaczy dobrze. u mojego kolegi np w aucie jest tuba jbl wzmacniacz jbl głosniki magnata i jakies radio chyba jvc . dla niego gra super. i chwała mu za to ze sie cieszy .dla mnie gra beznadziejnie. kiedys lubiłem duzo hałasu i łupu cupu a teraz wiem ze nie tędy droga. nikt mi nie powie ze głosnik za 300czy 800zł zagra tak dobrze jak JL audio W7 za kilka tysiecy bo to nie realne. i do tego zmierzam. mozna miec fajne audio ale fajne na tyle na ile cie stac. nikt nie wygrał zawodów sound-off na sprzecie za 3-4 tys bo samo wygłuszenie auta to koszt nawet kilku tysiecy. ja za sam kabel chinch zapłaciłem 500zł , kabel prądowy 500zł kable głosnikowe 300zł , montaż 2000zł i td.... dlatego nie mozna miec audio takiego jak na zawodach za taką cene . nie i koniec!!!! mozna zainwestowac w tanszy sprzęt ale nie spodziewajmy sie grania na miare zawodów sound off . o to mi chodzi. a co do sprzetu o którym pisałem to warto zaopatrywac sie w cos na zaś aby potem nie sprzedawac i nie tracic kasy bo juz to przerabiałem 100 razy . lepiej mniej ale dobrze i potem rozbudowywac bo apetyt rosnie w miare jedzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mogę się wypowiedzieć to wybór Alpiny jest OK, sam mam 9855R i jest git, głośniki na przód Dego lub TEC, ze wzmakami mam dobre doświadczenie Orion i Rockford Fosgate ze starej serii X i innych nie polecam bo nie miałem z nimi doświadczenia. Tyle na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już piszemy o zawodach - masz niekompletne informacje albo wybiórczą pamięć. W 2005r istniała kategoria z ograniczeniem cenowym 2000 euro. Była to budżet w jakim trzeba było się zmieścić ze swoim sprzętem (licząc ceny detaliczne dystrybutora). W przeliczeniu na złotówki była to kwota ok 7500zł. Mistrzem Polski został zawodnik którego zestaw przedni kosztował 300zł, wzmacniacz 800zł, subwoofer 400zł, radioodtwarzacz 400zł. W sumie ok 1900zł. W Polsce wygrywał z zawodnikami którzy posiadali sprzęt wartości kilkunastu tysięcy złotych, w Europie zajął 5 miejsce pokonując mistrzów innych krajów z budżetem napiętym do granic możliwości. W 2006r. podobny przykład ale w innych proporcjach cenowych. Polski zawodnik w kategorii z ograniczeniem cenowym 4000 euro (analogicznie jak w poprzednim przypadku) posiadał komponenty warte ok 3500-4000zł. Z takim budżetem pojechał na Mistrzostwa Europy i zajął 4 miejsce ( do pudła zabrakło mu chyba 1 pkt) wygrywając z samochodami w których budżet był mniejszy od limitu tylko o kilka euro. Można byłoby przytoczyć jeszcze wiele przykładów kiedy samochód ze sprzętem wartym kilkakrotnie mniej od konkurencji wygrywał z nimi w zawodach sound off. Więc nie jest żadną regułą że sprzęt droższy musi brzmieć lepiej od tańszego. Muszę Cię zmartwić- bardzo mocno przepłacasz za okablowanie chyba że masz go samochodzie ok. 100m. Z ostatnim zdaniem zgadzam się w 100% ale sam sprzęt to nie wszystko. Biorąc pod uwagę powyższe twierdzę że można:

- kupić sprzęt car audio firm których wymieniłeś za małe pieniądze:

- wygrać zawody sound off na sprzęcie za 3000-4000zł na poziomie Mistrzostw Polski;

- mieć audio za taką cenę na zawody sound off;

- konkurować głośnikiem za 800zł z JL W7;

ps.

JL W7 kosztuje 1699zł w najpopularniejszym rozmiarze a nie kilka tysięcy złotych.

Ponawiam swój poprzedni apel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nazwy sprzętu na którym wygrał ten człowiek ..za te niby 1900zł. w takim razie po co ludzie ładują tyle kasy w sprzęt??? tzn ze Ty jestes jedyny mądry a reszta to debile którzy mają tylko sporo kasy do wydania i nieswiadomie to robią? twierdzisz ze mozna kupic monstercable za mniejszą cene ??? jak mniejszą mozna kupic oryginalne kable posrebrzane za kilka złotych???? a wiesz ,to po co ludzie prodkują chinche za kilka tys złotych jak są one tak samo dobre jak te z hipermarketu ? napisz prosze jakie Ty posiadasz audio , mamy odmienne zdanie ale nie znaczy ze masz racje. w7 za 1699zł ok ale chyba 10'' reszta troche droższa . a na dodatek kurs dolara 3.8 wiec ceny w góre. jakim głosnikiem bys konkurował z Jl audio w7 za 800zł ??? bo z tego co wiem i z tego co opisuja i sie wypowiadają i sam go słuchałem to najlepszy głosnik na swiecie.

uwazasz ze głosnik za 300zł tzn system moze konkurowac np z systemem lotusa reference? [br]Dopisany: 18 Luty 2009, 20:16_________________________________________________a to ze ktos został mistrzem w kategori cenowej nie znaczy ze to musi grac fajnie. [br]Dopisany: 18 Luty 2009, 20:18_________________________________________________aaaa i w komponenty nie wlicza sie chyba kabli i wygłuszenia. a bez tego nie pojedziesz na zawody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak .niestety prawda jest taka ze w car audio wszystko co dobre kosztuje tak jak ze wszystkim innym. na zawodach car audio w sound-off sprzęt to zazwyczaj genesis , lotus, focal i inne tego typu marki. i chocby sie ktos zesrał to nie kupi tego sprzetu za małe pieniądze. mozna dobrze nagłosnic auto za nie duzą sume. tylko teraz nalezy sie zastanowic co to znaczy dobrze. u mojego kolegi np w aucie jest tuba jbl wzmacniacz jbl głosniki magnata i jakies radio chyba jvc . dla niego gra super. i chwała mu za to ze sie cieszy .dla mnie gra beznadziejnie. kiedys lubiłem duzo hałasu i łupu cupu a teraz wiem ze nie tędy droga. nikt mi nie powie ze głosnik za 300czy 800zł zagra tak dobrze jak JL audio W7 za kilka tysiecy bo to nie realne. i do tego zmierzam. mozna miec fajne audio ale fajne na tyle na ile cie stac. nikt nie wygrał zawodów sound-off na sprzecie za 3-4 tys bo samo wygłuszenie auta to koszt nawet kilku tysiecy. ja za sam kabel chinch zapłaciłem 500zł , kabel prądowy 500zł kable głosnikowe 300zł , montaż 2000zł i td.... dlatego nie mozna miec audio takiego jak na zawodach za taką cene . nie i koniec!!!! mozna zainwestowac w tanszy sprzęt ale nie spodziewajmy sie grania na miare zawodów sound off . o to mi chodzi. a co do sprzetu o którym pisałem to warto zaopatrywac sie w cos na zaś aby potem nie sprzedawac i nie tracic kasy bo juz to przerabiałem 100 razy . lepiej mniej ale dobrze i potem rozbudowywac bo apetyt rosnie w miare jedzenia ...

Nie zapominajnmy, że sam sprzęt nie gra.. Bardzo dużą rolę odgrywa otoczenie, czyli warunki jakie zapodamy wooferom, kierunek i kąt ustawienia tweetera oraz NAJWAŻNIEJSZE strojenie.. Co do zawodów to ocena sędziego może nie być do końca obiektywna :) Każdy ma inny słuch, inne upodobania, to co nam leży nie musi leżeć drugiej osobie. I pamiętajmy o zasadzie, że nie wszystko złoto ...

A propos po jakiego grzyba ma się ktoś przechwalać, jakie ma klocki kable i ile dał? To jakiś targ z warzywami ?[br]Dopisany: 18 Luty 2009, 22:40_________________________________________________A tak jeszcze pytanko do kolegi, który słuchał tego Jl'A. Podziel się z nami wrażeniami z odsłuchu, z jakim piecem to współgrało itd. Jakie widzisz wady/ zalety tego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL grał pod JL audio 1000/1 slash. to co wyprawia ten głosnik jest niesamowite!!! nie da sie porównac z niczym. perfekcyjne brzmienie i przy cichym słuchaniu i przy gięciu blachy. tu jest filmik przykładowy

tu widac co robi jeden głosnik z audi a4 w sedanie!! nieprawdopodobne! słuchałem juz setki głosników i naprawde zaden ale to zaden nie równa sie temu przetwornikowi. to głosnik który grac moze i w aucie audiofila i w aucie db-dragowca :):) naprawde polecem jak kogos stac. tylko sam głosnik wymaga mocnego wzmacniacza . wiec nie jest to tania zabawka ale naprawde warto!!!! [br]Dopisany: 19 Luty 2009, 17:35_________________________________________________http://www.youtube.com/watch?v=4IHW8g3GRNU&feature=related tu jeszcze kozacki film ...co wyprawia membrana tego głosnika!!!!!! nie ma sobie równych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijmy o emocjach i przejdzmy do rzeczowej dyskusji. Jest subtelna roznica w sprzecie ponizej 10 tys zl pomiedzy magnatem, td (cokolwiek to jest) a genesisem, zapco i td (znowu ?). Odpowiadajac na Twoje pytanie: nie wiem po co ludzie laduja tyle kasy w sprzet - moze prozaicznie dlatego ze maja ? Jezeli z calej mojej wypowiedzi wywnioskowales tylko to ze ja jestem madry a reszta to debila to gratuluje dedukcji. Nigdzie nie napisalem ze jestem jedynym madrym (jezeli sie myle to mnie zacytuj a sie poklonie). Zacytuj mnie w ktorym miejscu napisalem ze "monstercable mozna kupic za mniejsza cene" a poklonie sie po raz drugi. Zacytuj mnie jezeli napisalem ze "mozna kupic oryginalne kable posrebrzane za kilka zlotych" a poklonie sie po raz trzeci. Zacytuj mnie jezeli napisalem na tym forum ze przewody sygnalowe z hipermarketu sa tak samo dobre jak te za kilka tys zlotych a poklonie sie po raz czwarty. Czy my aby napewno czytamy te same posty ? Jestes pewny ze to sa twierdzenia ktore napisalem w swoich postach ?

Jezeli napisze jakie mam audio w samochodzie to bedzie swiadczylo o czym ? Jaki ma wplyw na to co pisze to jaki sprzet mam obecnie w samochodzie ? Nigdzie nie napisalem tez ze mam racje - jezeli sie myle zacytuj mnie a poklonie sie po raz .......Na szczescie nie jestem jedynym madrym i nie zawsze mam racje.

Zgadza sie JL 10W7 (25cm) bo to jest najpopularniejszy rozmiar. Pozostale sa i drozsze (12"-30cm) ale tez tansze (8"-20cm). O jakim kursie dolara mowa? Jestesmy w Polsce i placimy w zlotowkach wiec kurs dolara nie ma na to zadnego wplywu. 1699zl tez nie jest sztywna cena - jezeli bedziesz bral wiecej sprzetu z tej polki powinienes dostac jeszcze rabat wiec 1699zl - rabat = ..... i gdzie te kilka tys zlotych ?

Sam sobie zaprzeczasz bo jednoczesnie twierdzisz ze "zadne auto na CA nie gra ładnie bo to zalezy co dla kogo jest dobre" i ze JL to najlepszy glosnik na swiecie. Najlepszy w czym ? Podziel sie z nami spostrzezeniami (ale tylko swoimi- nie zaslyszanymi, nie przeczytanymi, nie parametrami).

Zacytuj mnie gdzie napisalem ze "głosnik za 300zł tzn system moze konkurowac np z systemem lotusa reference" a poklonie sie po raz .....(moj biedny kregoslup).

"a to ze ktos został mistrzem w kategorii cenowej nie znaczy ze to musi grac fajnie" zgadzam sie ale chcialbym zebys wyjasnil mi pojecie "fajne granie" bo to jest bardzo istotne.

W komponenty wlicza sie tylko to co napisalem - wygluszenie drzwi mozna sobie zrobic samemu dlatego jest to ciezko przeliczyc a na przewody wcale nie trzeba wydawac az takich kwot. Jestes pewien ze w slepym tescie odroznisz przewod zasilajacy za 500zl od tego za 250zl? Jestes pewien ze w slepym tescie odroznisz przewod syganlowy za 500zl od tego za 250zl ? Analogicznie z przewodem glosnikowym.

"a co do kondensatora to nikt nie powiedział jaka moc bedzie zestawu " skoro nie wiedziales jaka jest moc zestawu to na jakiej podstawie zaproponowales "najlepiej 5 farradów Dietz hybrydowy" ?

Z moich obliczen wynika ze skoro przesluchales juz setki wzmacniaczy i setki glosnikow musialo zajac Ci to sporo czasu. Rezerwujac dla kazdego z nich ok 2 tygodnie (wydaje mi sie ze tyle czasu wystarczy zeby powiedziec cos o brzmieniu danego komponentu) i usredniajac te setki do 200szt na wzmacniacze i 200szt na glosniki , musialbys wymieniac i sluchac , zmieniac i znowu sluchac kazdej kombinacji przez conajmniej kilkanascie lat..... i to w jednym samochodzie ! Wybacz ale dla mnie jest to malo prawdopodobne.

Bartass_1 zepsules cala zabawe :wink4: - o strojeniu mialo byc na koncu .......

Przepraszam moderatorow za posty nieco odbiegajace od tematu ale niechcialbym zeby ktos zrazil sie do car audio przez pisanie takich dziwnych teorii o najdrozszych sprzetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dance: :dance: ciekawa dyskusja się robi :>

wg mnie, za 3,6k cos ciekawego na allegro znajdziesz z uzywek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson to może zaproponujesz w końcu dla mnie zestaw ?:D

Zanim przedstawię swój zestaw chciałbym przypomniec zestaw audio proponowany przez Ciebie :

ALPINE CDA 9812RB

Głośniki przód:

DLS R6A

Wzmacniacz przód:

ESX Quantum Q-200.2

Subwoofery:

2 x Vibe Black Air II 10"

Wzmacniacz tył:

ESX Vision V-900.4

Napisz w jaki sposób udało Ci się zmieścić w budżecie 3600zl ? Po moim podliczeniu wyszła mi zupełnie inna kwota. Oczywiście bierzemy pod uwagę ceny sprzętu nowego, dostępnego u polskiego dystrybutora i nie na all.... bo tam spotkałem się z:

- sprzętem "nowym" po wizycie w serwisie (czyt. naprawianym),

- od "polskiego dystrybutora" (czyt. kupiony na ebay),

- z "pełną gwarancją" (czyt. wystawioną odręcznie z jakąś pieczątką).

Oczywiście nie dzieje się tak zawsze i wszędzie. Jeżeli bierzemy pod uwagę (jakikolwiek z wymienionych) sprzęt używany to zmienia to diametralnie wszelkie propozycje i powyższą kalkulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALPINE CDA 9812RB używka 600zł ,

reszta nówka z gwarancją ze sklepu.

Głośniki przód:

DLS R6A - 730zł

Wzmacniacz przód:

ESX Quantum Q-200.2 425zł

Subwoofery:

2 x Vibe Black Air II 10" - 650zł

Wzmacniacz tył:

ESX Vision V-900.4 - 1049zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESX Quantum Q-200.2 425zł

ESX Quantum Q-200.2 425zł

Nowak błędnie odczytałeś. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: teraz sie zgadza[br]Dopisany: 20 Luty 2009, 14:15_________________________________________________3454zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak kasiasty to zaraz myśli ,ze każdy element musi ponad dwa koła kosztować :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje argumenty mnie nie przekonują . co do cen to mieszkamy w polsce i płacimy w złotówkach ale jak powinienes wiedziec to sprzęty audio marki amerykanskiej i europejskiej nie produkujemy wiec jestesmy zalezni od kursu waluty. jezeli jl kosztował 1600zł za kursu dolara 2.2 to logiczne ze dystrybutor nie sprzeda ci go za taką cene jezeli koszt waluty to 3.6 ??? tego tłumaczyc nie musze no chyba ze znasz sie ponoc tylko na car audio .....porównujesz kable za 250-z tymi za 500zł , jasne ze nie odróznie ....ale tez zes nie zapodał najnizszej półki cenowej. reasumując nie da sie kupic takich kabli za małe pieniądze . napisałes ze przepłaciłem za kable...moze ty masz taniej ale ja kupuje zawsze nowe i w sklepie. mamy odmienne zdanie i chocbys sie zesr...to i tak mnie nie przekonasz.

radio bym zostawił ALPINE CDA 9812RB

głosniki przód dls R6 + tweeter UR1

wzmacniacz przód rockford 400a2 lub audison vr404xr

subwoofer 2x hertz es 250 ze starszej linii nie najnowszej !!! lub 2x jl audio 10w3 albo jeszcze jedną 12w6 ze starej linii (500zł na allegro)

wzmacniacz orion 1200d lub rockford 800a2

kondensator dietz , brax, rockford ale zadne no name lub kiepskie marki bo nie trzymają mocy podanej przez producenta

i gra naprawde fajnie !!! [br]Dopisany: 20 Luty 2009, 17:35_________________________________________________co do dls zadzwoń do firmy demo Mirosław bastek. załatwią ci taniej ... ja zapłaciłem za r6 + ur1 nowe na gwarancji 700zł po znajomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje argumenty mnie nie przekonują . co do cen to mieszkamy w polsce i płacimy w złotówkach ale jak powinienes wiedziec to sprzęty audio marki amerykanskiej i europejskiej nie produkujemy wiec jestesmy zalezni od kursu waluty. jezeli jl kosztował 1600zł za kursu dolara 2.2 to logiczne ze dystrybutor nie sprzeda ci go za taką cene jezeli koszt waluty to 3.6 ??? tego tłumaczyc nie musze no chyba ze znasz sie ponoc tylko na car audio .....porównujesz kable za 250-z tymi za 500zł , jasne ze nie odróznie ....ale tez zes nie zapodał najnizszej półki cenowej. reasumując nie da sie kupic takich kabli za małe pieniądze . napisałes ze przepłaciłem za kable...moze ty masz taniej ale ja kupuje zawsze nowe i w sklepie. mamy odmienne zdanie i chocbys sie zesr...to i tak mnie nie przekonasz.

radio bym zostawił ALPINE CDA 9812RB

głosniki przód dls R6 + tweeter UR1

wzmacniacz przód rockford 400a2 lub audison vr404xr

subwoofer 2x hertz es 250 ze starszej linii nie najnowszej !!! lub 2x jl audio 10w3 albo jeszcze jedną 12w6 ze starej linii (500zł na allegro)

wzmacniacz orion 1200d lub rockford 800a2

kondensator dietz , brax, rockford ale zadne no name lub kiepskie marki bo nie trzymają mocy podanej przez producenta

i gra naprawde fajnie !!! [br]Dopisany: 20 Luty 2009, 17:35_________________________________________________co do dls zadzwoń do firmy demo Mirosław bastek. załatwią ci taniej ... ja zapłaciłem za r6 + ur1 nowe

na gwarancji 700zł po znajomosci

Ten Vr404 i rockford to przypadkowy strzał w zestawieniu z tymi głośnikami na przód? Dlaczego akurat ten piec ??? i to samo pytanie odnośnie subów.. Podałeś 2 bardzo ale to bardzo różne suby, skierowane dla różnych odbiorców :)

WATSON: sorka, wybiłem się przed szereg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vr404xr to tani wzmacniacz na rynku wtórnym ale jego brzmienie jest perfekcyjne . jest wykonany ręcznie i naprawde gra wyjątkowo. obydwa suby są innej konstrukcji. jl jest troche droższy . poprostu kwestia kasy. ale mysle ze obydwa spełniają oczekiwania . miałem kazdego z nich i tak naprawde jl jest tylko troszke lepszy. mocniejszy. ale hertz ma wiekszą skutecznosc przez co bedzie głosniejszy. zasada jest prosta. nie warto nabywac głosników po 1000w rms bo one potrzebują naprawde duzo mocy i prądu. a im głosnik ma mniej wat w stosunku do db tym lepiej. juz dawno przestałem kupowac głosniki po 1000wat mysląc ze zagrają głosno bo to błąd. obecnie mam 3 szt hertza es250 i napierdzielają jak głupie . przy tym grają perfekcyjnie szybko i precyzyjnie. fajnym głosnikiem do napierdzielania jest JBL power 1222 bo ma skutecznosc na poziomie 97db !!! ale jakosci juz nie ma tak perfekcyjnej no i troche sie gubi w szybkosci . ale dla przeciętniego maniaka muzy mysle ze jest odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...